Restoran Arausa Vodice pobjednik turnira ‘Bila Vlaka 2020.’ŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Ostali sportovi  •   OBJAVA: 11.08.2020, 19:28h   •

Sudjelovala 21 ekipa

Restoran Arausa Vodice pobjednik turnira ‘Bila Vlaka 2020.’

Marko Ledenko-Mane Restoran Arausa Vodice pobjednik turnira ‘Bila Vlaka 2020.’
OBJAVA 11.08.2020, 19:28h

Protekli vikend mladež Bile Vlake organizirala je tradicionalni jednodnevni malonogometni turnir „Bila Vlaka 2020„ na kojem je sudjelovalo 21 ekipa iz Zadarske i Šibensko-kninske županije. Organiziran je i turnir u kartama.

Turnir ima 32 godine tradicije  kojem se  ne mogu podičiti malo koja mjesta kao Bila Vlaka. Mnogobrojni gledatelji su bili očarani borbenošću, velikom željom za pobjedu, kvalitetnim utakmicama i potezima malonogometnih majstora na velikim vrućinama. Pod stoljetnim Peričinim hrastovima organizatori su pripremili bogatu ponudu jela i pića. Novčanih nagrada nije bilo, ali zato su četiri prvoplasirane ekipe za svoj veliki uspjeh dobile pečene janjce i odojka.

U finalnoj utakmici snage su odmjerile Restoran Arausa Vodice i Crljenik, za treće mjesto igrali su prošlogodišnji pobjednik turnira Bajda i prijatelji  protiv  Bile Vlake, ovogodišnjeg  pobjednika prestižnog turnira u Vukšiću.

Tvrda utakmica s obje strane, cjelodnevno igranje pod tropskim vrućinama iscrpila je finaliste i umor je napravio da igrači imaju “olovne noge“. Pri kraju prvog poluvremena sjajna kombinacija najboljeg igrača turnira Roka Jurića koji je pronašao Ivana Pericu i Crljenik je poveo 1:0. U nastavku drugog poluvremena Crljenik ima više snage i stvara prigodne prlike, ali vratar Kardum je na visini zadatka. Arausa se malo trgnula i Mateo Orlović  s nekih 20 metara topovskim udarcem  pogađa “malu  mrižu“ vratara Radaša za 1:1. S tim rezultatom je utakmica završila i pristupilo se izvođenju šesteraca. U ruletu šesteraca ekipa Restorana Arausa bila je spretnija i zasluženo je podigla pobjednički pehar.

U utakmici za treće mjesto dva gola su pala nakon sjajnih centaršuteva iz kornera. Pobjednika je odlučio igrač Bile Vlake  Buljan dvije minute prije kraja utakmice, kada je s centra snažno opalio i pogodio same rašlje nemoćnog vratara Storića.

Turnir je svečano završio s povijesnom domoljubnom pjesmom „Bila Vlaka  pasti neće  neće nikada”.  Nakon proglašenja pobjednika  Trio Maestro priredio  je nezaboravnu feštu  i do ranih jutarnjih  sati mnogobrojna publika uživala je u njihovim pjesmama.

Igralište kod Peričinih hrasta u Biloj Vlaci. Gledatelja: 800.  Suci: Krešo Zrilić i Damir Lerga.

Finale:  RESTORAN ARAUSA VODICE – CRLJENIK          1:1 ( 4:3)

ARAUSA BUDAK :  Kardum, Mateo Orlović  1, Mario Orlović, M. Bačić , Kuman,  Čirjak, Brajković,  Rubelj, R. Orlović, T. Orlović, N. Orlović, N. Bačić,      Voditelj ekipe: Mario Orlović.

CRLJENIK : Radaš,  Jurić,  Bruno Perica,  Borna Perica,  D.Perica,  I.Perica  1,  Beneta,  Kartelo,  Budan,  Čirjak, T.Perica.       Voditelj ekipe : Tomi Perica

Utakmica za 3. mjesto : BILA VLAKA – BAJDA I PRIJATELJI    2:1

BILA VLAKA  :  Perica, Buljan   1,  Jurić, Šarić  1,  F.Barać,  Lisica,  Gugić,  Mikuličić.  Voditelj ekipe: Ante Milković.

BAJDA I PRIJATELJI :  Storić,  Škarić,  Zekonjić 1,  A. Kendeš,  I. Kendeš,  Š. Kendeš, Tabula, Popov,  Omrčen, Stipaičev,biluš. Voditelj ekipe: I.Škarić-Cigo.