Prošlogodišnji prvak bez playoffa, Puče prvi strijelac lige - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Ostali sportovi  •   OBJAVA: 20.05.2016, 21:32h   •

Malonogometna liga Kluba Šibenčana

Prošlogodišnji prvak bez playoffa, Puče prvi strijelac lige

Facebook Prošlogodišnji prvak bez playoffa, Puče prvi strijelac lige
OBJAVA 20.05.2016, 21:32h

Odigrane su utakmice desetog kola Malonogometne lige Kluba Šibenčana u Zagrebu.

Pijaca - Šibenski Most 3:0 (Ante Puče x2, Josip Živković)

Obje ekipe dosta oprezno ulaze u utakmicu. Prvi prijete Mostaši preko Ramadže, čiji udarac brani Labor. U 9.minuti Bušac izlazi 1 na 1 s Laborom, ali Labor izlazi kao pobjednik ovog dvoboja. U 13. minuti Pijaca dolazi do vodstva. Živković izvodi slobodni udarac s 10-ak metara, a loptu na putu do gola dodiruje Ante Puče, a ona vara vratara Barića, te ulazi u gol. Rezultatom 1:0 za Pijacu se odlazi na odmor.

U drugo poluvrijeme ponovno bolje ulaze Mostaši, ali izrazite prilike Bušca i Ivića brani Labor. Potom prijeti Bušac još jednom sa otprilike 9 metara, ali Labor još jednm dobro reagira. U 22. minuti Pijaca povećava vodstvo. Smolić oduzima loptu igraču Šibenskog Mosta, povlači kontranapad, dodaje Živkoviću, koji rola vratara, te postiže pogodak za 2:0. Zatim se ponovno redaju šanse Mostaša, ali udarci Reljice, Slavice i Bušca ne pogađaju okvir gola. Nakon prilika Mosta, Puče se nalazi u izglednoj prilici za Pijacu, ali loše reagira u prilici 2 na 1 s vratarom. Nakon prilike Puče, Letica s druge strane promašuje još jednu izrazitu priliku Mosta. U 29. minuti Puče postiže svoj drugi pogodak, kojim postaje prvi strijelac lige za sada. Postiže pogodak na prazan gol, nakon outa, iz kojeg ga pronalazi Živković.

Đardin - Zlarin 5:2 (Mate Aužina x3, Lovre Erceg, Ivan Sarađen - Andrija Vukov, Lovro Štrbinić)

Ekipa Đardina odlično ulazi u utakmicu, te već u 3. minuti dolazi u vodstvo preko Mate Aužine, koji svladava vratara Lučeva. Nekoliko minuta kasnije isti igrač ne koristi priliku u kojoj se našao sa vratarom oči u oči. U 13. minuti Zlarinjani poravnavaju rezultat. Nakon prekida s lijeve strane, lopta dolazi do Andrije Vukova, koji desnicom odlično pogađa u suprotne rašlje Donđivićeva gola. S 1:1 se odlazi na odmor.

Zlarinjani odlično ulaze u drugo poluvrijeme. Već u 17.minuti dolaze u vodstvo preko Lovre Štrbinića koji prolazi kroz obranu Đardina kao nekada Janica Kostelić kroz stazu u Madonni di Campiglio, te matira Donđivića. Slavlje Zlarinjana u istoj minuti je pokvario Lovre Erceg koji postiže pogodak na asistenciju Milkovića. Potom Zlarinjani dva puta prijete preko Vukova, ali Donđivić brani oba udarca. U 23.minuti Aužina postiže svoj drugi pogodak kojim Đardin dovodi u vodstvo. S desetak metara s lijeve strane pogađa u suprotne rašlje gola Zlarina, a lopta od grede ulazi u gol. Dvije minute nakon isti igrač povisuje vodstvo Đardina, kada nakon kontranapada postiže pogodak na prazan gol, na asistenciju Bubala. U 29. minuti Ivan Sarađen postiže pogodak za Đardin s ruba šesterca od stative, nakon outa koji je izveo Erceg.

Psihijatrija - Mišo Kovač 7:0 (Ante Džapo x3, Zvonimir Babić,x2 Davor Jurišić, Antonio Čoga)

Utakmicu obje ekipe otvaraju dosta zatvoreno i agresivno. U prvih nekoliko minuta prijete samo Kovači preko Bumbaka, ali udarac ne ide u okvir vrata. U 7. minuti Ante Džapo Psihijatriju dovodi u vodstvo nakon kontranapada na asistenciju Jurišića. Sličan scenarij je u 10. minuti, kada Džapo postiže svoj drugi pogodak nakon što rola vratara Kovača i postiže pogodak na prazan gol. U 11. minuti Psihijatrija postiže novi pogodak, ovaj put Davor Jurišić postiže pogodak na prazan gol na asistenciju Čoge. Pred kraj prvog poluvremena se ozljeđuje Jambrešić za ekipu Miše Kovača. Budući da nisu imali zamjenu, Jambrešić je morao nastaviti s ozljedom igrati utakmicu.

U drugom poluvremenu nije bilo izrazitih prigoda sve dok Jambrešić nije napustio teren u 21. minuti zbog ozljede. Tada Psihijatrija postiže nova četiri pogotka. Prvi je djelo Zvonimira Babića s otprilike 10 metara, koji neobranjivo pogađa u gol Kovača. Nakon toga ekipa Psihijatrije koristi brojčanu nadmoć na terenu, te postiže tri pogotka na prazan gol nakon kontranapada. Po jedan takav postižu Džapo, Babić i Antonio Čoga. Ovim porazom prošlogodišnji osvajači lige se opraštaju od playoffa i mogućnosti obrane titule.

TLM - Ši-Ši Futsal Club 2:2 (Milan Vukadinović, Ante Gulin - Tomislav Višnjić x2)

Ekipa Ši-Ši Futsal Cluba bila je bolja od samog početka utakmice. Već u 4. minuti Maričić pogađa vratnicu. Već u 7. minuti Tomislav Višnjić postiže pogodak kojim dovodi Ši-Ši u vodstvo. Protega prolazi po lijevoj strani, te pronalazi nečuvanog Višnjića na drugoj stativi, koji nije imao težak zadatak. Dvije minute potom Živković oduzima loptu igraču TLM-a, te prolazi po lijevoj strani i odigrava na Višnjića koji opet ostaje nečuvan na drugoj stativi. Potom prijeti TLM preko Gulina i Vukadinovića, ali Galić brani oba udarca.

U drugoj minuti drugog poluvremena Maričića još jednom vratnica sprječava u postizanju pogotka. U 18. minuti Milan Vukadinović smanjuje zaostatak Metalaca. Prolazi jednog igrača ŠiŠija i svladava, ovaj put nemoćnog Galića. Nakon pogotka TLM-a, Protega dva puta prijeti, ali jednom ne pogađa okvir gola, dok mu drugi put Vudrag brani udarac. U 25. minuti Ante Gulin poravnava rezultat. Rak oduzima loptu, prolazi po lijevoj strani, te pronalazi nečuvanog Gulina, koji postiže pogodak. Dvije minute poslije TLM je imao izrazitu priliku za potpuni preokret, ali Vukadinović ne koristi izglednu priliku. U istoj minuti prijete Višnjić i Maričić, ali Vudrag brani oba udarca.