Pobjedom nad Zlarinom Đardin preuzeo vrh, prva pobjeda Banzoga - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Ostali sportovi  •   OBJAVA: 18.03.2017, 10:57h   •

Malonogometna liga Kluba Šibenčana

Pobjedom nad Zlarinom Đardin preuzeo vrh, prva pobjeda Banzoga

Š.I. Pobjedom nad Zlarinom Đardin preuzeo vrh, prva pobjeda Banzoga
OBJAVA 18.03.2017, 10:57h

Odigrane su utakmice petog kola Malonogometne lige Kluba Šibenčana u Zagrebu. Dosta golova i zanimljivih utakmica donijelo je i ovo kolo.

Đardin - Zlarin 2:1 (Mate Aužina, Lovre Špadina - Toni Rajković)

Proteklu nedjelju prvu utakmicu su započele dvije ekipe koje su odlično ušle u sezonu. Ekipa Đardina poznata je po dosta dobroj obrani, te se očekivala i utakmica s malo prigoda. Đardin prvi prijeti preko Markovića u 4. minuti, ali njegov špic s otprilike devet metara završava na stativi Zlarinova gola. U osmoj minuti Đardin još jednom pogađa okvir gola. Ovaj put gredu gađa Erceg iz slobodnog udarca. U sljedećoj minuti Marković prolazi čuvara, odigrava dupli pas sa Špadinom, ali udarac Markovića odlazi pored gola. U tim trenucima ekipa Đardina je gospodarila terenom. U iduće dvije minute prijete Skorić i Marković, ali njihove udarce brani Nižić. U 13. minuti nakon kornera Marković još jednom pogađa stativu. Iako je Đardin izgledno prijetio par puta, bez pogodaka se odlazi na odmor.

Zlarinjani bolje ulaze u drugo poluvrijeme, te dva puta prijete preko Ivana Brajkovića, ali njegove udarce brani sigurni Donđivić. U 20. minuti Đardin dolazi u vodstvo. Lovre Špadina oduzima loptu, prolazi svog čuvara, dodaje loptu Aužini, a on savladava Nižića i dovodi Đardin u vodstvo. Nakon vodstva Đardin prepušta Zlarinu inicijativu. U 24. minuti Zlarinjani poravnavaju rezultat preko Rajkovića, koji s otprilike 9 metara s desne strane neobranjivo pogađa ljevicom suprotne rašlje Donđivićeva gola. Odmah u sljedećoj minuti prijeti Marković, ali njegov udarac odlazi pored gola. Obje ekipe su počele igrati dosta zatvorenije, kao da su zadovoljne bodom. Međutim, Đardin se budi u posljednjoj minuti. Prvo Lovre Špadina ne koristi izglednu priliku, a nakon toga isti igrač donosi tri boda svojoj ekipi, kada Marković oduzima loptu, povlači kontru, pronalazi Špadinu, a on postiže pogodak vrijedan tri boda. Ovom pobjedom ekipa Đardina zasjela je na vrh tablice.

Mišo Kovač - Pijaca 1:1 (Ante Brčić - Mate Zorić)

U drugoj utakmici dana svjedočili smo susretu branitelja naslova i najtrofejnije ekipa lige. Prvu priliku u utakmici imali su Kovači, već u drugoj minuti, kada udarac Bumbaka s deset metara brani Periša. U šestoj minuti prijeti i Pijaca, ali udarac Labora završava na vratnici Baranovićeva gola. U istoj minuti Perak se nalazi u situaciji 1 na 1 s Perišom, ali vratar Pijace još jednom sprječava pogodak. U 9. minuti Bumbak prijeti još jednom iz daljine, ali njegov udarac odlazi pored gola. U 12. minuti prijeti i Brčić nakon akcije s Jakšićem i Bumbakom, ali njegov udarac odlazi pored gola. Do kraja poluvremena Bumbak još jednom prijeti iz daljine, te Mandić s otprilike sedam metara, ali oba udarca odlaze pored vratiju.

U prvoj minuti drugog poluvremena Brčić i Bumbak odigravaju odličnu akciju, pronalaze nečuvanog Mandića, ali on ne realizira izrazitu prigodu. Minutu poslije Kovači odigravaju još jednu odličnu akciju, ali Mandić umjesto da puca na prazan gol, nesebično poslužuje Jakšića, ali njegov udarac brani Periša. U 23. minuti Jambrešić okušava udarac, ali Periša još jednom odlično reagira. U istoj minuti pao je i prvi pogodak. Pijaca povlači kontranapad, Zorić vuče loptu, puca s otprilike 12 metara sa sredine, te pogađa lijeve rašlje Baranovićeva gola, a lopta od vratnice ulazi u gol na oduševljenje igrača Pijace. U tim trenucima igra se izrazito oštro, te obje ekipe rade 4 prekršaja, što znači da svaki sljedeći prekršaj znači izvođenje akumuliranog udarca.

U 27. minuti Brčić prijeti, ali i njegov udarac brani odlični Periša. U posljednjoj minuti vidjeli smo mnoštvo uzbudljivih događaja. Prvo igrači Pijace traže prekršaj Bumbaka na Laboru, ali sudac se ne slaže s njima, te pušta prednost. Potom se isti dvojac nalazi u duelu, ali ovaj put se sudac odlučuje svirati prekršaj, te time Kovači dolaze do akumuliranog prekršaja. Bumbak odlučuje preuzeti odgovornost, ali njegov udarac odlazi pored gola. Kada se učinilo da je sve gotovo za Kovače, vratar-igrač Jambrešić izvodi loptu Bumbaku, on je vuče po lijevoj strani, dodaje u sredinu Brčiću, njemu se lopta odbija od stražnje strane natkoljenice, vratara Perišu hvata na krivoj nozi, te lopta polagano ide prema golu, vratar Periša hvata loptu, ali po mišljenju suca lopta je cijelim obujmom prešla gol-liniju, te svira pogodak za ekipu Miše Kovača. Na to pojedinci iz ekipe Pijace burno reagiraju, te dolazi do općeg meteža na terenu. Strasti se ipak smiruju, te igrači Pijace izvode loptu s centra, prolazi preostala sekunda utakmice, te dolazi do podjele bodova između Pijace i Miše Kovača.

Psihijatrija - Šibenski Most 4:3 (Ante Džapo x4 - Stipe Bušac, Grgo Slavica, autogol)

Utakmicu bolje otvaraju Mostaši. Već u prvoj minuti dolaze u vodstvo, kada Cota vraća loptu svome vrataru, lopta nezgodno odskače ispred vratara, te ulazi u gol. Primljeni pogodak kao da je naljutio igrače Psihijatrije. Prvo se Čoga nalazi u situaciji 1 na 1 s Barićem, ali Barić izlazi kao pobjednik. U sljedećem napadu Bušac i Slavica odigravaju lijepu akciju, pronalaze nečuvanog Ivića, ali on ne pogađa okvir gola. Nakon prilike Mosta zaredalo se nekoliko prigoda Psihijatrije, ali Barić brani prvo udarac Džapi sa sedam metara, po tom dva puta Coti s desetak metara, a nakon toga i izglednu priliku Vujovića. Do kraja poluvremena Most prijeti preko Kulušića, ali njegov udarac odlazi pored gola, dok Psihijatrija dva puta prijeti preko Džape, ali njegove udarce brani Barić. Mostaši na predah odlaze s minimalnom prednošću.

U drugoj minuti drugog poluvremena Psihijatrija poravnava rezultat, kada Džapo vara čuvara, te s lijeve strane ljevicom neobranjivo pogađa za izjednačenje. Već u sljedećoj minuti Cota i Čoga u istoj akciji dva puta pogađaju vratnicu Barićeva gola, ali rezultat ostaje isti. U istoj minuti Džapo Psihijatriju dovodi u vodstvo kada ostaje nečuvan nakon kornera, te loptu skreće u gol. U 22. minuti Bušac poravnava rezultat, kada oduzima loptu igraču Psihijatrije, te s osam metara postiže izjednačujući pogodak. U sljedećoj minuti prijete Mostaši preko Škugora, ali njegov udarac odlazi pored gola. U 24. minuti Psihijatrija dolazi u vodstvo nakon još jednog prekida.

Ovaj put Džapo ostaje nečuvan nakon jednog outa s desne strane, te s tri metra postiže pogodak kojim upotpunjuje hattrick. U 27. minuti isti igrač postiže svoj četvrti gol na utakmici, kada na drugoj stativi ostaje nečuvan nakon kornera. Nakon primljenog pogotka, Mostaši uvode vratara-igrača, što im se isplaćuje već u sljedećoj minuti, kada nakon lijepe akcije Slavica ostaje sam, te postiže pogodak kojim smanjuje zaostatak Mosta. Mostaši su stisnuli do kraja utakmice, ali rezultat se više nije mijenjao, te Psihijatrija upisuje jako važna nova tri boda.

Banzogo - Kurba Vela 3:0 (Milan Vukadinović x2, Jure Copić)

U utakmicu su obje ekipe ušle s velikom željom bijega sa začelja tablice. Prvi prijete igrači Kurbe Vele preko Kovačeva, koji u trećoj minuti pogađa vratnicu s otprilike 14 metara. Nakon vratnice Kurbe Vele gledali smo jako zatvorenu i čvrstu utakmicu, te na sljedeću prigodu čekamo pet minuta, kada Mudronja ne koristi prigodu za Kurbu Velu. U devetoj minuti se bude i igrači Banzoga, te prvo prijete preko Raka, pa po tom i preko Vukadinovića u istoj minuti, ali njihovi udarci odlaze pored gola. U 14. minuti Vukadinović prijeti iz slobodnog udarca, ali njegov udarac brani vratar Kurbe Vele. Kada se činilo da će se na odmor otići bez pogodaka, mladi Copić uzima loptu, te s otprilike deset metara sa sredine neobranjivo pogađa u desne rašlje Mudronjina gola.

U prvoj minuti drugog poluvremena Copić puca s osam metara špicom, ali njegov udarac zaustavlja vratnica. U sljedećih nekoliko minuta igrači Kurbe Vele prijete iz velike udaljenosti, ali udarce Kovačeva i Skračića brani sigurni Renje. Obje ekipe čekaju pogrešku suparničke ekipe, te se ni ne trude previše u napadu. U 26. minuti Copić oduzima loptu, upošljava Vukadinovića, a on u situaciji 1 na 1 s Mudronjom, rutinirano rola i prolazi vratara, te povisuje prednost Banzoga. Nakon drugog pogotka Banzoga Kurba Vela uvodi vratara-igrača, ali to im se odbija od glavu u 30. minuti, kada Vukadinović sa svoje polovice pogađa u nebranjeni gol Kurbe Vele, te Banzogu donosi prvu pobjedu u povijesti Malonogometne lige Kluba Šibenčana.

Mihovil - TLM 5:3 (Joško Šimat x3, Roko Perković, Anđelko Ćurić - Martin Varenina x2, Mate Vukšić)

U posljednjoj utakmici vidjeli smo najviše uzbuđenja i pogodaka. Perković u trećoj minuti dovodi u vodstvo ekipu Mihovila, kada realizira situaciju 1 na 1 s vratarom Puncetom, nakon duplog pasa odigranog s Kulušićem. U 6. minuti prijete Metalci iz slobodnog udarca, kada Vukšić lobom vara vratara Pražena i živi zid Mihovila, ali udarac odlazi iznad prečke Mihovilova gola. U sljedećoj minuti Višnjić oduzima loptu i puca s devet metara, ali njegov udarac odlazi pored okvira vrata. U sljedeće dvije minute Mihovil prijeti preko Pauka i dva puta preko Bakovića, ali njihove udarce brani Puncet. U desetoj minuti Metalci poravnavaju rezultat. Burazer prolazi po sredini, upošljava Vareninu, koji puca, njegov udarac brani Pražen, ali lopta se odbija Varenini te postiže pogodak. Nakon pogotka Metalaca prijete i igrači Mihovila, Pauk i Šimat, ali njihovi udarci odlaze pored vratiju Puncetova gola. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Metalci dolaze u vodstvo. Burazer oduzima loptu igraču Mihovila, ostavlja loptu Vukšiću, a on majstorski rola svog čuvara na rubu šesterca, te prelijepo i neobranjivo ljevicom pogađa suprotne rašlje Praženova gola.

U drugo poluvrijeme obje ekipe ulaze opreznije negoli u prvo. U 20. minuti smo vidjeli prvu priliku, iz koje Mihovil i poravnava rezultat. Mladi Šimat prima loptu na sedam metara s lijeve strane, vara svog čuvara, te precizno pogađa u desni donji kut Puncetova gola. Metalci se ekspresno vraćaju u vodstvo, nakon izvođenja lopte sa centra Vukšić dodaje loptu Burazeru na lijevu stranu, on vuče loptu po lijevoj strani, te pronalazi nečuvanog Vareninu na 4 metra od gola, koji postiže svoj drugi pogodak, kojim dovodi Metalce u vodstvo. Već u 23. minuti igrači Mihovila stvari vraćaju na početak. Šimat krade loptu igraču TLM-a, vara vratara, te dodaje nečuvanom Ćuriću, koji s pola metra udaljenosti od gola postiže pogodak.

U 25. minuti Metalci prijete preko Burazera, čiji prvi udarac brani Pražen, dok njegov drugi udarac odlazi pored gola. U sljedećoj minuti isti igrač pogađa i prečku Praženova gola, ali rezultat ostaje isti. U 29. minuti Šimat ekipu Mihovila dovodi u vodstvo kada prolazi dva igrača TLM-a, te svladava Punceta sa otprilike 8 metara sa sredine. Nakon primljenog pogotka Metalci uvode vratara-igrača, te prvo prijete preko Varenine, ali njegov udarac odlazi pored gola. U posljednjoj minuti iz slobodnog udarca Višnjić pogađa vratnicu. Deset sekundi prije kraja nakon lošeg dodavanja Metalaca, Perković presijeca loptu, te nesebično upošljava Šimata, koji na prazan gol postiže svoj hattrick, te potvrđuje pobjedu Mihovila.