Pobjede Zlarina, Psihijatrije i TLM-a - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Ostali sportovi  •   OBJAVA: 25.02.2017, 09:55h   •

Malonogometna liga Kluba Šibenčana

Pobjede Zlarina, Psihijatrije i TLM-a

Š. I. Pobjede Zlarina, Psihijatrije i TLM-a
OBJAVA 25.02.2017, 09:55h

Odigrane su utakmice drugog kola Malonogometne lige Kluba Šibenčana u Zagrebu. Najviše razloga za zadovoljstvo ovog su tjedna imale ekipe Psihijatrija, Zlarin i TLM.

Psihijatrija - Mišo Kovač 3:2 (Ante Džapo x3 - Antonio Bumbak, Ante Brčić)

U dvoboju dviju najiskusnijih ekipa lige vidjeli smo mnoštvo lijepih poteza, preokreta i uzbuđenja. Već u prvoj minuti Kovači dolaze u vodstvo, kada Bumbak rolom prelazi svog čuvara i u situaciji 1 na 1 loptu plasira pored Bračića. Isti igrač prijeti još dva puta u tri minute, ali njegove udarce brani Bračić. U šestoj minuti Kovači prijete, ali ovaj put udarac Pape zaustavlja vratnica. Kako to obično u nogometu biva, kad ne zabiješ, primiš. U sedmoj minuti Džapo izjednačava rezultat, kada na rubu šesterca prima loptu leđima okrenut gol, vara svog čuvara i postiže pogodak s otprilike četiri metra. Nakon primljenog gola Kovači prijete dva puta preko Pape i Bumbaka, ali njihovi udarci ne nalaze put do gola. Posljednje tri minute prvog poluvremena Psihijatrija preuzima inicijativu. U 13. minuti prijete preko braće Cota, ali i njihovi udarci su neprecizni. U posljednje dvije minute Psihijatrija još dva puta prijeti preko Džape, koji dva puta neprecizno puca s ruba šesterca.

U drugo poluvrijeme obje ekipe ulaze dosta zatvorenije. U prvoj polovici drugog poluvremena možemo izdvojiti samo dalekometni udarac Čoge s jedne strane, te udarac Bumbaka s druge strane. U 22. minuti Kovače u vodstvo vraća Brčić, koji oduzima loptu igraču Psihijatrije, povlači kontranapad, te sigurno plasira loptu pored Bračića. Minutu potom Brčić je mogao povisiti vodstvo Kovača. Nakon kontranapada Mandić odigrava odličnu loptu na drugu stativu, ali Brčić promašuje izglednu prigodu. Nakon promašenog zicera Kovača, bude se i dečki iz Psihijatrije. Prijete preko Cote i Jurišića, ali rezultat ostaje isti.

U 27. minuti Psihijatrija poravnava rezultat. Mlađi Cota pronalazi samog Džapu, koji ostaje nečuvan na 6 metara od gola, te ponajbolji golgeter lige iskusno matira vratara Kovača. Već u sljedećoj minuti Psihijatrija dolazi u vodstvo, kada Jurišić prolazi svog čuvara, te na drugoj stativi prolazi Džapu, koji gura loptu u prazan gol. Tijekom izvođenja lopte sa centra lopta se sretno odbija Džapi, koji se nalazi u stopostotnoj prigodi, ali njegov udarac završava na vratnici. Isti igrač se minutu nakon našao u još jednoj prilici, ali udarac odlazi zamalo, pored vratnice. U posljednjoj minuti Bumbak prijeti s osam metara,ali njegov udarac brani Bračić.

Zlarin - Kurba Vela 3:2 (Andrija Vukov, Dinko Bilić, Ivan Brajković - Filip Mudronja, Ljubo Dragojević)

Igrači Kurbe Vele odlično otvaraju utakmicu, već u 20. sekundi se Olujić nalazi u izglednoj situaciji 1 na 1 s vratarom Zlarina Lučevom, ali njegov udarac brani Lučev. Odmah u sljedećoj minuti prijete i Zlarinjani preko Štrelova, ali njegov udarac odlazi pored vratnice. U petoj minuti smo vidjeli nesvakidašnji pogodak. Kurbu Velu u vodstvo dovodi Mudronja, koji duboko sa svoje polovice puca, a lopta prolazi u gol pored Lučeva, koji kao da nije očekivao udarac s te udaljenosti. Odmah nakon primljenog gola Zlarinjani preuzimaju inicijativu, ali odlične udarce Rajkovića i Huljeva brani tada fenomenalni Budiša. Nekoliko minuta potom prijete i Štrelov i Bilić, ali i njihove udarce brani fenomenalni Budiša. U posljednjim sekundama prvog poluvremena Zlarinjanima opada koncentracija, te Skračić oduzima loptu igraču Zlarina, dodaje Olujiću, koji pronalazi Dragojevića samog, a on nema težak posao, te postiže pogodak na prazan gol.

Zlarinjani furiozno otvaraju drugo poluvrijeme. Prvo prijete preko Huljeva, ali njegov udarac čita Budiša. Minutu nakon puca Brajković, ali je Budiša opet na mjestu. U 19. minuti Vukov se nalazi oči u oči s Budišom, ali fenomenalni Budiša još jednom izlazi kao pobjednik. Dvije minute nakon i Štrelov izlazi sam pred Budišu, ali Budiša još jednom izlazi kao pobjednik. U 23. minuti prijeti i Bilić, ali čudesni Budiša je opet na mjestu. U tim trenucima kao da je jedna momčad postojala na terenu. Zlarinjani su stiskali obruč oko gola Kurbe Vele, ali Budiša je do tada uspijevao otkloniti sve prijetnje Zlarinjana. U 28. minuti Zlarinjani ipak smanjuju prednost, kada odličnu akciju u gol posprema Vukov. U 29. minuti Budiša se iz heroja utakmice pretvara u tragičara. Brani još jedan udarac, loptu hvata u ruke, te se odlučuje za solo prodor od gola do gola, koji mu ne polazi za nogom, te mu Bilić oduzima loptu, odigrava dupli pas sa suigračem, te postiže pogodak. U tom trenutku su Zlarinjani dobili krila, te u istoj minuti Huljev pogađa vratnicu. U posljednjoj minuti Zlarinjani u potpunosti okreću utakmicu, te nakon lijepe akcije Brajkovića, Huljeva, i Štrelova, Brajković na prazan gol postiže pobjednički pogodak.

Đardin - Pijaca 1:1 (Duje Trošić - Josip Živković)

U trećoj utakmici drugog kola, u terminu Lige prvaka igrala se repriza prošlogodišnjeg finala. S jedne strane Diego Simeone Lige Šibenčana, Niko Čoga, a s druge strane igrač-voditelj Đardina Franco Jelovčić. Odmah se znalo kako će to biti prava šahovska bitka, isto kao što je to bila i prošlogodišnja finalna utakmica. Obje ekipe u utakmicu ulaze čvrsto, ispitivajući protivnikovu snagu. Obje ekipe prepuštaju inicijativu protivniku, ali dobra obrana s obje strane ne dopušta prostora za manevar drugoj ekipi. U prvoj polovici poluvremena prijete dalekometnim udarcima Zorić s jedne, te Trošić s druge strane. U 9. minuti Đardin dolazi u vodstvo, kada Lovre Špadina nakon solo prodora, pronalazi samog Trošića, koji postiže pogodak na prazan gol. Nakon postignutog pogotka Đardin Pijaci prepušta loptu, te čeka prilike iz kontranapada, ali do kraja poluvremena nismo vidjeli izglednijih prilika.

U trećoj minuti drugog poluvremena Periša spašava Pijacu, kada izlijeće iz svoga prostora, te spašava siguran pogodak. U 20. minuti Pijaca dolazi do izjednačenja. Živković ostaje nečuvan na četiri metra od gola, Trošić ga ruši, te sudac Lazanin opravdano svira penal. Živković sigurno preuzima odgovornost, te postiže pogodak. Isti igrač prijeti i u 23. minuti, ali Donđivić brani njegov udarac. Potom se Pijaca povlači, te prepušta loptu igračima Đardina. U posljednje dvije minute igrači Đardina su mogli odnijeti pobjedu, ali prvo Aužina puca pored gola. U istoj minuti i Erceg iz izgledne prilike ne pogađa okvir gola. U posljednjoj minuti Skorić se nalazi oči u oči s Perišom, ali Periša odlazi kao pobjednik, te svojoj ekipi donosi bod.

TLM - Banzogo 6:3 (Matej Petković x2, Josip Olivani x2, Niko Rak, Martin Varenina - Milan Vukadinović x3)

U četvrtoj utakmici drugog kola susrele su se dvije po rosteru odlične ekipa. Iako je bilo nekoliko izostanaka s obje strane, gledali smo odličnu i živahnu utakmicu. U utakmicu su obje ekipe ušle ispitivajući snagu protivnika. U prvih pet minuta nije bilo izrazitijih prilika, a u šestoj minuti Metalci dolaze u vodstvo preko Petkovića, koji nakon prolazi svog čuvara, odigrava dupli pas sa Vareninom i na prazan gol postiže pogodak za 1:0. Odmah u sljedećoj minuti Vukadinović prijeti, ali Puncet na vratima TLM sigurno brani udarac. U devetoj minuti Metalci povisuju vodstvo preko Olivanija, koji prolazi kroz dvojicu čuvara, odigrava Mrčeli, koji  mu iz prve vraća, a Olivani postiže pogodak na prazan gol.

Odmah u sljedećoj minuti Vukadinović  smanjuje prednost Metalaca, kada s lijeve strane, s otprilike 10-ak metara, neobranjivo pogađa u rašlje bližeg kuta TLM-ova gola. Nakon Vukadinovićeva pogotka Banzogo preuzima inicijativu, prijete još jednom preko Vukadinovića, čiji udarac brani Puncet. U 14. minuti Metalci povisuju prednost preko Petkovića koji dalekometnim udarcem savladava nemoćnog vratara Banzoga Renju. Na odmor se odlazi rezultatom 3:1 u korist TLM-a.

Metalci odlično ulaze u drugo poluvrijeme. Već u trećoj minuti drugog poluvremena povisuju svoje vodstvo kada Višnjić oduzima loptu, povlači kontranapad u kojem pronalazi Olivanija, koji s ruba šesterca pogađa uz samu vratnicu nemoćnog Renje. Već u sljedećoj minuti Banzogo prijeti preko Štrbinića, ali njegov udarac brani raspoloženi Puncet. Od 20. do 22. minute vidjeli smo Mrčela show. Prvo nakon kontranapada ne pogađa okvir gola. Nedugo iza toga vratar Puncet baca dugu loptu rukom, Renje izlijeće, a Mrčela ga glavom lobuje, ali lopta odlazi zamalo pored vratnice. Treća prigoda u svega dvije minute dolazi također iz kontranapada, kada Mrčela uzima loptu, odigrava dupli pas sa Petkovićem, te još jednom ne koristi priliku 1 na 1.

Ipak u 23. minuti Metalci povisuju prednost, kada Rak oduzima loptu, vuče loptu sam prema golu, prelazi Renju, te gura loptu u prazan gol. Tada i Banzogo prijeti preko Maričića i Vukadinovića, ali njihove udarce brani Puncet. Potom Vukšić propušta prigodu za povišenje vodstva Metalaca. U 26. minuti Banzogo smanjuje zaostatak preko Vukadinovića koji odigrava dupli pas s Maričićem, a Vukadinović Puncetu zabija gol iz lijevog kuta kroz noge. Dvije minute prije kraja Varenina postiže pogodak kojim potvrđuje pobjedu TLM-a. Varenina oduzima loptu, dodaje Mrčeli koji ga nesebično čeka, te dodaje još jednom, ovaj put Varenini, koji nije imao težak posao, te loptu gura u prazan gol. U posljednjoj minuti Vukadinović, danas jedini raspoloženi igrač Banzoga, postiže svoj treći pogodak, u kojem s osam metara s lijeve strane prizemno pogađa u suprotni kut vrata TLM-a. Ovim porazom Banzogo se našao na posljednjem mjestu, te će im ovaj tjedan odmora odlično doći da konsolidiraju svoje redove.

Šibenski Most - Mihovil 2:2 (Stipe Bušac x2 - Karlo Pauk x2)

U posljednjoj utakmici drugog kola susrele su se dvije atraktivne ekipe. Prvi prijete Mostaši koji u prvoj minuti prijete preko Ivića i Kulušića, ali rezultat se ne mijenja. Na to odgovaraju i igrači Mihovila. Prvo Šimat pogađa prečku s 8 metara, a potom i Pauk špicom lijepo puca, ali njegov udarac brani Barić. U petoj minuti Mihovil dovodi u vodstvo Pauk, koji nakon akcije sa Šimatom postiže pogodak sa ruba šesterca.  Most već u sljedećoj minuti prijeti preko potentnog Bušca, koji prolazi čuvara, ali njegov udarac odlazi pored vratnice.

Minutu zatim svoj udarac okušava i Slavica, ali Pražen brani njegov udarac. U istoj minuti prijeti i Pauk s druge strane, ali Barić brani njegov udarac. U desetoj minuti odličnu odigravaju igrači Mihovila, ali stopostotnu priliku Perkoviću, poput Buffona iz najboljih dana brani Barić. U 14. minuti Pauk lijepo puca s 12 metara, ali njegov udarac brani fenomenalni Antonio Barić-Gigi. Na odmor se odlazi s vodstvom ekipe Mihovila.

Igrači Mihovila bolje ulaze u drugo poluvrijeme. U 17. minuti Pauk se nalazi u prilici 1 na 1 s Barićem, koji ovaj put izlazi kao pobjednik. Minutu nakon i Perković prijeti, ali Barić i to odbija u korner. U 22. minuti Mihovil povisuje vodstvo, kada Pauk oduzima loptu igraču Šibenskog Mosta, te s 9 metara poluvolejem pogađa prizemno u suprotni kut Barićeva gola. U istoj minuti Mostaši prijete, ali Slavici prigodu 1 na 1 brani Pražen. U 24. minuti Bušac smanjuje zaostatak, ta nakon solo prodora postiže pogodak s otprilike 10 metara.

Isti igrač prijeti i dvije minute potom, ali njegov udarac zaustavlja Pražen. U 27. minuti prvo prijeti Pauk s jedne strane, a njegov udarac brani danas odlični Barić. S druge strane Slavica promašuje izglednu priliku kojom bi anulirao prednost Mihovila. U 28. minuti Slavica se iskupljuje, kada odličnim dodavanjem s desne strane dijagonalnim dodavanjem pronalazi nečuvanog Bušca, koji s nepuna 3 metra s lijeve strane postiže pogodak. U posljednjoj minuti Mihovil prijeti preko Jakelića i Pauka, ali njihove udarce brani Barić, te svojoj ekipi donosi zlata vrijedan bod.

Lista strijelaca:
4 gola - Šimun Popov (Tribunj), Ante Džapo (Psihijatrija), Karlo Pauk (Mihovil)
3 gola - Franko Mandić, Antonio Bumbak (Mišo Kovač), Milan Vukadinović (Banzogo)

Raspored 3. kola
18:10 Tribunj - Zlarin
18:55 Psihijatrija - Kurba Vela
19:40 Šibenski Most- Mišo Kovač
20:25 TLM - Pijaca
U dogovoru ekipa Đardina i Mihovila, njihova je utakmica odgođena. Ekipa Banzogo je slobodna ovaj vikend.

KLJUČNE RIJEČI:   mali nogomet / MNLKŠ /