Pobjede Zlarina, Kurbe Vele, Miše Kovača i TLM-a - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Ostali sportovi  •   OBJAVA: 03.03.2017, 07:39h   •

Malonogometna liga Kluba Šibenčana

Pobjede Zlarina, Kurbe Vele, Miše Kovača i TLM-a

MNLKŠ Pobjede Zlarina, Kurbe Vele, Miše Kovača i TLM-a
OBJAVA 03.03.2017, 07:39h

Odigrane su utakmice trećeg kola Malonogometne lige Kluba Šibenčana u Zagrebu. Pobjede su zabilježili Zlarin, Kurba Vela, Mišo Kovač i TLM.

Zlarin - Tribunj 2-1 (Ivan Ljuba x2 - Bruno Zadro)

U prvoj utakmici susrele su se ekipe Zlarina i Tribunja. Tribunjci prvo poluvrijeme odlično otvaraju, te već u 2. minuti Premužić sjajno upošljava svoga kuma Luku Babuna, koji promašuje okvir gola u situaciji 1 na 1 s vratarom Zlarina. U petoj minuti Tribunjci propuštaju još jednu prigodu, kada Nižić dobro reagira u situaciji 1 na 1 sa Zadrom. Lopta se odbija do Babuna, ali njegov udarac odlazi zamalo, pored vratnice. U osmoj minuti Tribunjci prijete preko Krtalića, koji prolazi vratara, ali mu ovaj u zadnji tren izbija loptu iz nogu. U 13. minuti bude se i Zlarinjani koji odigravaju odličnu akciju iz koje Ljuba pogađa vratnicu. U sljedećoj minuti Zadro Tribunjce dovodi u vodstvo kada lukavo matira Nižića u situaciji 1 na 1. U istoj minuti još jednom prijeti Krtalić, ali njegov udarac odlazi pored gola.

U drugom poluvremenu potpuni preokret, kako u igri, tako i u rezultatu. Prvo Zlarinjani prijete u 19. minuti  preko Štrelova, čiji udarac s otprilike osam metara odlazi pored gola. U istoj minuti Zlarin poravnava rezultat. Pogodak za Zlarin postigao je Ljuba nakon indirekta, a pogodak možete vidjeti na youtube kanalu MNLKŠ. Dvije minute potom prijete i Tribunjci preko Babuna, ali njegov udarac odlazi pored vratnice. U istoj minuti prijeti i Ljuba, ali vratar Tribunja brani njegov udarac. Minutu nakon prijeti i Rajković, ali njegov dalekometni udarac odlazi iznad gola. U 23. minuti Ljuba Zlarinjane dovodi u vodstvo kada prima loptu na otprilike sedam metara, okreće svog čuvara tzv. Džapinim driblingom, te neobranjivo pogađa desnom s ruba šesterca u donji desni kut vratara Tribunja. Već u idućoj minuti Zlarinjani su mogli povećati svoje vodstvo, ali udarac Rajkovića zaustavlja prečka. Do kraja utakmice igralo se jako tvrdo, s mnogo prekršaja, a još možemo izdvojiti priliku Babuna, koji se još jednom našao u situaciji 1 na 1 s Nižićem, u kojoj potonji još jednom odlazi kao pobjednik, te svojoj ekipi donosi nova 3 boda.

Kurba Vela - Psihijatrija 3-2 (Marko Kovačev x2, autogol - Ante Džapo, Davor Jurišić)

U ovom dvoboju je Psihijatrija bila veliki favorit, te je od prve minute krenula napadački u utakmicu. Već u prvoj minuti Mudronja Jurišiću brani udarac s otprilike 9 metara. U trećoj minuti prijeti i Džapo, ali njegov udarac odlazi iznad gola. U sljedećoj minuti isti igrač prijeti nakon odigranog uigranog outa s Jurišićem. U 6. minuti Psihijatrija dolazi u vodstvo kada Jurišić oduzima loptu, povlači kontranapad, te dodaje nečuvanom Džapi na drugu stativu, a on postiže prvi pogodak na utakmici. Već u sljedećoj minuti Jurišić prijeti s desetak metara, ali vratar Mudronja je ukrotio i taj udarac. U 9. minuti bude se i Murterini, kada se u prigodi nalazi Skračić, ali njegov udarac odlazi pored gola. U 11. minuti Kovačev izjednačava rezultat na neviđen način. Igrači Psihijatrije rade prekršaj na centru, Kovačev namješta loptu, te neočekivano silovito puca prema golu, pogađa rašlje Bračićeva gola, Bračić loše reagira, te lopta ulazi u gol, na iznenađenje svih igrača Psihijatrije.

Psihijatrija napadački ulazi i u drugo poluvrijeme. Jurišić u prvoj minuti prijeti s desetak metara, ali Mudronja brani i ovaj njegov pokušaj. Već u sljedećoj minuti prijeti i Džapo nakon svog tipičnog okreta, ali njegov udarac odlazi pored gola. U 18. minuti nakon akcije Psihijatrije, lopta se odbija u zrak, dolazi do Čoge koji puca na prazan gol, ali Skračić stiže do lopte i izbija je s crte. U istoj minuti i Cota prijeti, ali ne pogađa okvir gola. U tim trenutcima gol je visio u zraku. U 23. minuti Jurišić Psihijatriju dovodi u vodstvo, kada vara svog čuvara i precizno i snažno s 9 metara neobranjivo pogađa u rašlje Mudronjina gola. Slavlje Psihijatrije nije dugo trajalo, jer u sljedećoj minuti, kada Cota vraća loptu Bračiću, koji loptu najprije želi uhvatiti rukama, ali onda je propušta, te ona odlazi u gol. Ovaj pogodak je podigao moral Murterinima, te skupljaju snagu za potpuni preokret.

U 27. minuti vidjeli smo majstoriju najboljeg igrača kola, Marka Kovačeva, koji uzima loptu na otprilike 10 metara, vara svog čuvara, te prelijepo i snažno pogađa rašlje Bračićeva gola, te Murterine dovodi u vodstvo. Do kraja smo gledali jako živu utakmicu s obje strane. Prvu prigodu nije iskoristio Cota, koji se našao oči u oči s Mudronjom, a ovaj još jednom spašava svoju ekipu. U istoj minuti Skračić promašuje stopostotnu prigodu, kada ostaje nečuvan, s golmanom van gola, ali loše zahvaća loptu, koja odlazi pored gola. U posljednjoj minuti još su Čoga i Jurišić pogodili vratnice, ali rezultat ostaje isti, te Murterini upisuju prve bodove ove sezone.

Mišo Kovač - Šibenski Most 2-1 (Ante Brčić, Antonio Bumbak - Grgo Slavica)

Igrači Miše Kovača fenomenalno otvaraju utakmicu, kada već u dvadesetoj sekundi dolaze u vodstvo nakon kornera, u kojem Bumbak pronalazi nečuvanog Brčića, koji Kovače dovodi u vodstvo. U četvrtoj minuti Mostaši uzvraćaju na isti način. Bušac izvodi korner, a Slavica utrčava ispred Brčića, te poravnava rezultat. Ovaj pogodak također možete vidjeti na youtube kanalu MNLKŠ. Dvije minute poslije prijete Kovači preko Peraka, ali njegov udarac brani Barić. Sljedeću priliku vidjeli smo u 13. minuti, kada Barić još jednom brani udarac, ovog puta Jambrešiću. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Kovači dolaze u vodstvo, kada Mandić pronalazi Bumbaka, kojeg obrana Mosta zaboravlja, a on to koristi i dovodi svoju ekipu u vodstvo. Na poluvrijeme se odlazi s minimalnim vodstvom Kovača.

U drugom poluvremenu prvi prijete Kovači, kada Bumbak prolazi dvojicu igrača Mosta, pronalazi nečuvanog Jurasa, ali ovaj promašuje izglednu priliku. U istoj minuti prijete i Mostaši, kada u kontranapadu 3 na 1, Slavica puca, ali njegov udarac odlazi pored okvira gola. U 24 minuti Bumbak se nalazi u prilici 1 na 1 s Barićem, ali Barić spašava svoju ekipu. U sljedećoj minuti Bumbak još jednom prijeti, ali udarac odlazi pored vratnice. Dvije minute prije kraja utakmice Slavica se još jednom našao u izglednoj prilici, ali ni ovaj put njegov udarac ne pogađa okvir vrata. U posljednjoj minutu pokušavaju još jednom Bušac i Slavica dalekometnim udarcima, ali njihovi udarci ne pogađaju okvir gola, te Kovači odnose tri boda iz ove utakmice.

TLM - Pijaca 3:0 (Tomislav Višnjić x2, Niko Rak)

Posljednja utakmica večeri je bila između prošlogodišnjeg prvaka lige, Pijace, i trenutnog lidera lige, ekipe TLM-a. Obje ekipe u utakmicu ulaze jako oprezno, te se u početku igrala dosta dosadna i zatvorena utakmica. Prvi prijete Metalci, preko Mrčele, čiji udarac odlazi visoko iznad gola. U 11. minuti Metalci prijete preko Višnjića, koji lijepo odigrava s Vareninom, ali njegov udarac brani Periša. U posljednjoj minuti prvog poluvremena još jednom prijete Metalci preko Varenine, ali njegov udarac odlazi zamalo pored vratnice. U prvom poluvremenu ekipa Pijace je slušala sve savjete izbornika Čoge, te je čuvala nulu, kako bi u drugom poluvremenu okrenula vodu na svoj mlin. Bez pogodaka se otišlo na odmor.

U prvih pet minuta drugog poluvremena Pijaca je nastavila igrati na svoj način, čvrsto u obrani, a naprijed ništa, dok Metalci nisu znali kako probiti bedem ispred Perišina gola. Metalci su preuzeli inicijativu, ali od toga nisu imali ništa, sve do 22. minute, kada Višnjić iz kornera spretno i sretno zabija pogodak na asistenciju Petkovića. Isti igrač postiže svoj drugi pogodak u sljedećoj minuti, kada lijepo prolazi svoga čuvara, te neobranjivo pogađa uz samu vratnicu vratara Periše. Idućih nekoliko minuta Pijaca kao da je bila zadovoljna rezultatom, držala je loptu na sredini terena, te nije ozbiljno zaprijetila Metalcima.

U posljednjoj minuti Petković probija po desnoj strani, pronalazi nečuvanog Raka, koji povisuje vodstvo Metalaca svladajući Perišu s ruba šesterca. Nakon utakmice mogli smo vidjeti zabrinuto i ljuto lice izbornika Čoge, koji je našim novinarima izjavio kako će podići tjedni broj treninga s 5 na 7, te da igrači nisu niti svjesni što ih čeka nakon ove blamaže. Svjetski sportski listovi poput La Gazzette dello Sport, Mundo Deportiva i L’Équipe već pišu kako se Čogi sprema ista sudbina kao i kolegi mu Claudiju Ranieriju. Dobra vijest po sve navijače Pijace je što je Pijaca slobodna sljedeće kolo, te će imati tjedan dana više za konsolidiranje svojih redova.

Lista strijelaca:
5 golova - Ante Džapo (Psihijatrija)
4 gola - Šimun Popov (Tribunj), Karlo Pauk (Mihovil), Antonio Bumbak (Mišo Kovač)