Pobjeda za MNK Crnicu u ljepotici od utakmice: Subotić trostruki strijelacŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Ostali sportovi  •   OBJAVA: 06.12.2020, 11:05h   •

Na Baldekinu

Pobjeda za MNK Crnicu u ljepotici od utakmice: Subotić trostruki strijelac

OBJAVA 06.12.2020, 11:05h

Malonogometaši Crnice stigli su do vrijedne pobjede. Na Baldekinu su, u sjajnoj utakmici, s 5:3 pobijedili Vrgorac.

Sa silnom željom ušla je Crnica u ovu utakmicu, ali već u drugoj minuti dogodio se šok kada Gašpar zabija za 0:1 nakon greške obrane Crnice. Dvije minute nakon Vuković ruši Subotića i biva kažnjen žutim kartonom, a Subotić pogađa rutinirano iz penala za poravnanje rezultata. Nakon toga uslijedila je dominacija Crnice uz nekoliko fantastičnih prigoda. Nakon stative Burčula i odličnog udarca Žilića koji je prohujao tik uz vratnicu posebno ćemo zapamtiti promašaj kapetana Vukovića s dva metra preko vrata kad su svi očekivali loptu u golu. Vrgorac je imao nekoliko poluprigoda u prvom dijelu, a daleko najveća bila je u 19. minuti kada je Bilić sjajno intervenirao. Kraj prvog dijela obilježila su još dva promašaja kapetana Vukovića koji se u prvom poluvremenu mogao proslaviti na svoj 32. rođendan, ali jednostavno nije imao sreće. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao.

U drugom poluvremenu nastavila je Crnica s napadačkim gardom. U 24. minuti Vuković prolazi lijevom stranom, asistira za Stojkovića koji sam ispred Vukovića pogađa stativu. U 25. minuti na naplatu su došli svi promašaji Crnice kada Gašpar iz slobodnog udarca s desetak metara zabija za vodstvo Vrgorca 1:2.  Dvije minute nakon mogao je Vrgorac otići na dva razlike, ali Bilić vrhunski brani. Pritisak Crnice je urodio plodom u 32. minuti kada kapetan Vuković biva nagrađen za sav svoj trud i zalaganje na utakmici i poravnava na 2:2. Crnica je ubacila u brzinu više i u 35. minuti bilježimo čak četiri vrhunske prilike koje nije zabila. Prvo je Perić bio blizu, pa Vuković brani Burčulu jedan na jedan, Subotić ne uspijeva pogoditi i u konačnici Šamija pogađa stativu.

Minutu nakon kazna slijedi. Kraljević zabija iz slobodnog udarca za 2:3. Nije se ni krenulo s centra, a Škugor zabija za 3:3. Nevjerojatna utakmica. Bruno Žilić odmah ima prigodu za 4:3, ali Vuković je maestralan. 1:59 do kraja Subotić zabija za zasluženi preokret i vodstvo Crnice 4:3. Vrgorac kreće odmah s igračem vratarom, a Crnica to kažnjava preko Subotića za velikih 5:3 i njegov hat-trick. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i Crnica slavi veliku i zasluženu pobjedu.

Ovu polusezonu Crnica zatvara sljedeću subotu u 19:00 sati protiv MNK Square u Dubrovniku.

Treći sudac: Boris Stanić (Zagreb)

Mjeritelj vremena: Antonio Mutić (Šibenik)

MNK CRNICA: Franko Bilić,  Šime Kuač,  Marko Marčić, Božidar Jelovčić, Niko Škugor, Roko Burčul, Saša Subotić, Vicenzo Ćaleta-Car, Marinko Šamija, Dragan Vuković(kap), Bruno Žilić, Miloš Stojković, Antonio Perić, Dominik Nadoveza; trener: Mladen Perica;

HMNK VRGORAC: Marko Vuković, Nikola Gudasić, Mateo Kozarić, Josip Govorko, Marko Gašpar, Marko Vučuć, Ante Kraljević, Vojko Pervan, Alen Vuković, Mate Marinović, Zdravko Turić, Mateo Roskam, Ivan Grbavac; trener: Krešo Ćubelić

Strijelci: 0:1 Gašpar 2', 1:1 Subotić 4', 1:2 Gašpar 25', 2:2 Vuković 34', 2:3 Kraljević 35', 3:3 Škugor 36', 4:3 Subotić 39', 5:3 Subotić 39'

KLJUČNE RIJEČI:   mali nogomet / MNK Crnica /