Pizzeria Viva pobjednik turnira Danilo 2017., večeras veteranska završnica - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Ostali sportovi  •   OBJAVA: 22.07.2017, 17:35h   •

Atraktivni potezi obilježili završnicu

Pizzeria Viva pobjednik turnira Danilo 2017., večeras veteranska završnica

Facebook Mnk Danilo Pizzeria Viva pobjednik turnira Danilo 2017., večeras veteranska završnica
OBJAVA 22.07.2017, 17:35h

Zadnju večer malonogometnog turnira Danilo 2017. gledatelji su imali priliku vidjeti sve ono što mali balun može ponuditi. Gledatelji su mogli uživati u pregršt atraktivnih poteza, lijepih golova i uigranih akcija.

U susretu za treće mjesto susreli su se Škafić i Mnk Rupe. Ekipa Škafića došla je bez zamjene što se uopće nije primijetilo na njihovoj igri. Početak je prošao u ispitivanju snaga. Bilo je par prilika sa svake strane. I onda sredinom prvog poluvremena igrač Rupa, Mate Pekas, sjurio se sa svoje polovice prošao između trojice i poslao loptu prema vratima. Na putu ka golu lopta dira igrača Škafića, mijenja smjer i vara nemoćnog Milića za 1-0 Rupa.

U drugo poluvrijeme jače ulazi Škafić tražeći poravnanje rezultata. U jeku napada Dugopoljac uzima loptu u svom kaznenom prostoru i pokušavajući očistiti opasnost ispred svojih vrata šalje dugu loptu ka vratima Škafića i vara istrčalog Milića za 2-0. Mladići iz Škafića pokušavaju sa 6 igrača u polju, međutim, samo smanjuju prednost Rupa. Strijelac je Zvonimir Šućur nakon dvije obrane Vučenovića i nespretne reakcije Dugopoljca. Do kraja se rezultat nije mijenjao i ekipa Rupa završava na 3. mjestu.

I na kraju ono što smo cijeli turnir čekali, sve je stalo u zadnju utakmicu, u finale između dvije šibenske ekipe. Pizzeria Viva i Vezeri sučelili su se u finalu. Ni jedini ni drugi dosad nisu osvojili ovaj turnir. Prošle godine su Vezeri izgubili u finalu. Pizzeria Viva se dosad par puta penjala na postolje namijenjeno za trećeg. Vječni treći Viva je prije par godina završila na 3. mjestu, a da u regularnom djelu nije utakmicu izgubila. Ovo je bila prilika da jedni ili drugi napokon odu do kraja. Moramo naglasiti da su obje utakmice prošle u fer i korektnoj igri.

U utakmicu bolje ulaze Vezeri i malo pritišću Vivu, ali sve njihove pokušaje brani sigurni Knežević. U drugoj polovici prvog poluvremena igra se malo rasplamsala i prilike se nižu na obje strane. Ali vratari su sigurni. U drugo poluvrijeme malo bolje ulazi Viva. Sve to rezultira pogotkom kapetana Vive Frane Vrcića. Santino Jurišić presijeca jednu loptu i bježi u kontru, Vrcić odlično prati i zatvara drugu stativu i na prazna vrata postiže, pokazat će se, odlučujući pogodak.

Nakon toga Vezeri pritišću i ostavljaju puno prostora te ponovno Jurišić presijeca loptu i ide u kontru. Nesebično gađa Amir Shihabi na drugoj stativi, gdje ovaj u maniri vrhunskog golgetera Ilije Sivonjića loptu s gol linije šalje nebu pod oblake (kasnije saznajemo da je namjerno promašio gol da se više vremena potroši). I tada slijedi infarktna završnica. Naime, Viva ulazi u bonus akumuliranih prekršaja i dvije minute do kraja Neno Knežić ima priliku poravnati rezultat s 9 metara. Odlični vratar Knežević to brani kao i još par prilika do kraj utakmice te zasluženo nosi epitet najboljeg vratara turnira. Na kraju utakmice Vezeri su samo mogli čestitati danas odličnoj ekipi Vive.

- Na kraju još jednom čestitamo svim polufinalistima , a posebno Viva na naslovu najboljeg. Također čestitamo i najboljim pobjednicima: najboljem vrataru Antoniju Kneževiću te najboljem igraču Santinu Jurišiću iz pobjedničke ekipe, te najboljem strijelcu Petru Kneževiću iz ekipe Carpe diem Knin. Zahvaljujemo svim ekipama na atraktivnim potezima lijepim akcijama i golovima, a prvenstveno na fair plaju koji su pokazali na terenu bez obzira na okolnosti utakmice. Nadamo se da se dogodine vidimo u još većem broju – poručuju organizatori.