MNLKŠ: Četvorka TLM-a, dvije pobjede Caffe Bara Enigma, Psihijatrija vodeća - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Ostali sportovi  •   OBJAVA: 11.03.2018, 13:31h   •

Četvrto kolo

MNLKŠ: Četvorka TLM-a, dvije pobjede Caffe Bara Enigma, Psihijatrija vodeća

Facebook MNLKŠ: Četvorka TLM-a, dvije pobjede Caffe Bara Enigma, Psihijatrija vodeća
OBJAVA 11.03.2018, 13:31h

Odigrane su utakmice četvrtog kola Malonogometne lige Kluba Šibenčana. Najviše uspjeha imali su Caffe Bar Enigma, TLM i Psihijatrija.

Caffe Bar Enigma - Kovači Šibenskog Mosta 2:0 (Jure Copić x2)

U zaostaloj utakmici trećeg kola, gledali smo jako zanimljiv okršaj između mlade ekipe CB Enigma i iskusne ekipe Kovača Šibenskog Mosta. Prvi prijete mladići iz Enigme, kada već u 2. minuti Olujić povlači kontranapad, upošljava Copića, ali njegov udarac odlazi pored gola. U istoj minuti je Šarić izašao sam pred Barića, ali iskusniji Barić čita Šarićevu namjeru, te njegov udarac odbija u korner. Potom se bude i Kovači, te nakon odlične akcije Brčić ostaje sam na četiri metra, dobija odličnu loptu s desne strane, ali njegov udarac odlazi iznad grede. U istoj minuti prijete Kovači i preko Bumbaka, ali njegov udarac s otprilike devet metara odlazi preko gola. U 10. minuti  Enigma prijeti preko Radnića iz daljine, ali njegov udarac od grede odlazi u gol out. Do kraja poluvremena Kovači prijete dva puta preko Bušca, koji nakon dva lijepa solo prodora ne pogađa okvir gola. Bez pogodaka se odlazi na poluvrijeme.

Već u drugoj minuti nastavka Copić nakon kornera Enigme, s velike udaljenosti pogađa vratnicu. Minutu potom Bumbak prijeti s druge strane, kada izlazi sam pred Kneževića, ali ne uspijeva pogoditi okvir Kneževićeva gola, te lopta odlazi u gol out.  U istoj minuti prijete Kovači preko Bušca, ali njegov udarac s otprilike sedam metara brani Knežević. Potom se utakmica malo primirila do posljednje četiri minute, kada prvi ozbiljnije prijete Kovači preko Škugora koji izlazi oči u oči s Kneževićem, koji zaustavlja i njegov pokušaj. Dvije minute prije kraja susreta Škugor pronalazi Bušca na lijevoj strani, a njegov udarac s ruba šesterca odlazi pored lijeve Kneževićeve vratnice. U toj minuti Enigma rješava pitanje pobjednika. Copić oduzima loptu na centru, povlači kontranapad, te s lijeve strane, s nešto manje od 12 metara snažno i milimetarski precizno pogađa donji lijevi kut Barićeva gola. U istoj minuti isti igrač na sličan način, sa skoro iste pozicije postiže svoj drugi pogodak, te postavlja konačni rezultat.

TLM - Banzogo 4:0 (Matej Petković x2, Mate Vukšić, Martin Varenina)

U drugoj utakmici četvrtog kola susrele su se ekipe Banzoga i TLM-a. Igrači Banzoga nakon visokog poraza nad Zlarinom željeli su se vratiti u pobjedničke vode, dok su branitelji naslova željeli nastaviti pobjednički niz nakon dvije uvjerljive pobjede nad Đardinom i Pijacom. Obje ekipe oprezno otvaraju utakmicu, ispitujući protivnikove snage. Prvi prijete Metalci, kada nakon lijepe timske akcije, Vlašić ostaje sam na otprilike 9 metara, puca špicom, a lopta odlazi pored lijeve vratnice. Sredinom prvog poluvremena Metalci preuzimaju blagu inicijativu, te prijete dva puta preko Petkovića iz daljine, a oba njegova udarca brani Štrbinić. Potom Burazer otima loptu igraču Banzoga, te puca s 8-9 metara, ali i njegov udarac zaustavlja Štrbinić. Bude se i Banzogići, te prijete dva puta preko Vukadinovića iz daljine nakon dva prekida s lijeve strane, ali oba udarca završavaju izvan okvira Puncetova gola.  U posljednjoj minuti Metalci su imali priliku doći u vodstvo, ali slobodni udarac Varenine s otprilike devet metara Štrbinić odbija u korner. Unatoč blagoj inicijativi TLM-a, bez pogodaka se odlazi na odmor.

U drugom poluvremenu Metalci se odlučuju igrati presing na Banzogovoj polovici,  dok na presing Banzogići odgovaraju pokušavanjem spuštanja dugih lopti na svog sidruna Krvavicu. Prvi prijete Metalci, kada nakon kornera s desne strane, Burazer okreće svog čuvara, te lijevom nogom puca s 11-12 metara, a udarac odlazi pored desne Štrbinićeve vratnice. Potom Metalci odigravaju predivnu akciju, u kojoj su sve odigrali iz prve. Vukšić na svojoj polovici odigrava Višnjiću, koji dijagonalom pronalazi Vareninu, a on povratnom nalazi Petkovića, čiji udarac s 9 metara brani Štrbinić. U 20. minuti Metalce u vodstvo dovodi Vukšić koji oduzima loptu na centru, povlači loptu prema šestercu, efektno vara svog čuvara, te pogađa za vodstvo Metalaca.

Nakon primljenog pogotka bude se i Banzogići, te prijete preko Prgina iz daljine, ali njegov udarac je neprecizan, te ne pogađa okvir gola. U 23. minuti Metalci povisuju vodstvo, kada Burazer oduzima loptu na svojoj polovici, odigrava Petkoviću, koji nakon toga povlači kontranapad s Vareninom, te ga nesebično poslužuje, a ovaj na prazna vrata postiže pogodak. Potom prijeti i Burazer, kada oduzima loptu na svojoj polovici, odigrava dupli pas s Petkovićem, te izlazi sam pred Štrbinića, puca s lijeve strane, ali Štrbinić brani njegov udarac. U 27. minuti Metalci povisuju vodstvo nakon kontranapada u kojem Petković sam izlazi pred Štrbinića, te ga rutinski svladava. Potom prijete i Banzogići preko Krvavice iz daljine, ali njegov udarac brani Puncet. U posljednjoj minuti susreta Petković postavlja konačan rezultat, kada ga nakon kontranapada Vukšić pronalazi samog na drugoj stativi. Ovom pobjedom Metalci su nastavili nizati uvjerljive pobjede, dok će igrači Banzoga nove bodove potražiti u sljedećem kolu protiv Mihovila.

Mihovil - Zlarin 2:2 (Karlo Pauk, Josip Ilić - Toni Rajković x2)

U trećem susretu susrele su se ekipe Mihovila i Zlarina. Obje ekipe oprezno ulaze u utakmicu, te ne preuzimaju previše rizika u napadačkom dijelu. Već u drugoj minuti Alfier za Zlarin radi prekršaj koji sudac kažnjava žutim kartonom. Po samom početku se dalo naslutiti što očekivati od ovog susreta. Sredinom prvog poluvremena Štrelov razbija monotoniju kada iz daljine snažno trese vratnicu Mihovilova gola. Nakon vratnice Zlarina, igrači Mihovila preuzimaju inicijativu, ali svaki ozbiljniji pokušaj igrača Mihovila igrači Zlarina zaustavljaju prekršajem, te su tako igrači Zlarina tri minute do kraja prvog poluvremena bili jedan prekršaj udaljeni od akumuliranog udarca, ali na njihovu sreću, na tome je i ostalo.

U drugom poluvremenu vidjeli smo potpuno drukčiju utakmicu. U prvoj minuti nastavka ekipu Mihovila Pauk dovodi u vodstvo, kada dugu loptu Šimata prima prsima, te iz prve, volejom neobranjivo pogađa suprotne rašlje Zlarinova gola. U istoj minuti Zlarinjani poravnavaju rezultat, kada Rajković oduzima loptu igraču Mihovila na otprilike deset metara od Praženova gola, izlazi sam pred njega, te ga rutinirano savladava. U 18. minuti Zlarinjani rade potpuni preokret kada Bilić na svojoj polovici oduzima loptu, vara svoga čuvara izlazi pred Pražena, ali se odlučuje na drugoj strani uposliti samog Rajkovića, koji nije imao težak zadatak, te loptu šalje u Mihovilov gol. Slavlje Bodula nije bilo dugog vijeka, te rezultat u 20. minuti poravnava Ilić lijepim pogotkom s osam metara, nakon odlične akcije njega, Kulušića i Pauka.

Već u idućoj minuti Kulušić je mogao potpuno preokrenuti susret, ali u situaciji 1 na 1 s Lučevom, ne pogađa okvir gola. Nakon Kulušića, prijeti i Skračić, koji prolazi po desnoj strani, okreće se na ljevicu, ali ne uspijeva pogoditi okvir gola. Bude se i Zlarinjani, kada nakon kornera s lijeve strane Rajković iz daljine trese gredu. U posljednje četiri minute igrači Mihovila još jednom koriste pad snage u redovima Zlarina, te preuzimaju inicijativu, ali Zlarinjani na to još jednom odgovaraju agresivno, te rade tri prekršaja, kojima su uspjeli ukrotiti neugodne igrače Mihovila, te rezultat ostaje isti do kraja susreta. Dojma smo kako obje ekipe po prikazanome mogu biti zadovoljne ishodom.

Caffe Bar Enigma - Đardin 5:2 (Franko Olujić x2, Mario Shihabi, Franko Vikario, Marin Šarić - Goran Relja, Dario Stipaničev)

U četvrtom susretu susrele su se posljednje plasirana ekipa Đardina, te ekipa CB Enigme, koja je već u zaostaloj utakmici 3. kola savladala ekipu Kovača Šibenskog Mosta. Od samog početka Enigma preuzima inicijativu, te Vikario, nakon akcije s Copićem i Olujićem pogađa vratnicu s otprilike 9 metara. Potom pokušava i Olujić iz daljine, ali njegov udarac odlazi pored gola. Uzvraća i Đardin preko Živkovića, koji izlazi sam pred Kneževića, a ovaj zaustavlja njegov udarac. U 7. minuti Enigma prijeti preko Olujića, koji izlazi sam pred Trošića, koji brani njegov pokušaj, a lopta se odbija do Shihabija koji s devet metara postiže pogodak. U 11. minuti Relja poravnava rezultat, kada oduzima loptu u blizini centra, vara svoga čuvara i vratara, te s osam metara postiže pogodak.

Već u idućoj minuti Olujić vraća Enigmu u vodstvo, kada ga Copić oštro upošljava sa svoje polovice, vratar Trošić izlazi na rub šesterca, Olujić mijenja smjer lopte, te vara Trošića. Novo vodstvo Enigme nije bilo dugog vijeka. Već u sljedećoj minuti Relja s desne strane pronalazi Stipaničeva na otprilike 3 metra od gola, a on loptu iz prve posprema u gol. Rezultatom 2:2 odlazi se na odmor.

U drugo poluvrijeme ulazi se nešto tvrđe nego li je to bio slučaj u prvom poluvremenu, te u prvih 5 minuta drugog poluvremena bilježimo samo dalekometni pokušaj Đardina preko Živkovića. Potom prijeti i Enigma, a udarac Olujića s ruba šesterca odsjeda na stativi Trošićeva gola. U 21. minuti Enigma postiže sličan pogodak kao za 2:1 kada ovaj puta Olujić šalje oštru dijagonalu, Copić je preskače, te vara izletjelog Trošića, te Enigmu po treći puta dovodi u vodstvo. U 25. minuti Đardin prijeti preko Stipaničeva, koji izlazi pred Kneževića, koji čita njegovu namjeru, te brani njegov udarac. U istoj minuti Enigma povisuje vodstvo, kada nakon lijepe akcije Raka, Šarića i Vikarija, posljednji s otprilike osam metara s desne strane, precizno pogađa suprotni donji kut Trošićeva gola.  Do kraja utakmice Šarić nakon kontranapada postavlja konačni rezultat, te svojoj ekipi donosi nova tri boda.

Psihijatrija - Pijaca 3:1 (Antonio Čoga, Petar Cota, Ante Džapo - Vlado Živković)

U posljednjem susretu ove nedjelje su se susrele trenutno prvoplasirana ekipa Psihijatrije i ekpa Pijace. Prva prijeti Pijaca preko Živkovića, čiji udarac s četiri metra brani Knežević. U sljedećoj minuti Psihijatriju u vodstvo dovodi Čoga, prelijepim pogotkom s otprilike deset metara, kada s lijeve strane neobranjivo pogađa suprotne rašlje Perišina gola. U istoj minuti prijeti Pijaca preko V. Živkovića, koji izlazi sam ispred Kneževića, koji zaustavlja njegov pokušaj.  Potom prijeti i Labor, ali i njegov udarac s nešto više od osam metara zaustavlja Knežević. Uzvraća i Psihijatrija preko Čoge, čiji udarac s devet metara zaustavlja Periša. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Psihijatrija povisuje svoje vodstvo, kada nakon prekršaja na otprilike 10 metara zove time out, te odigravaju uigranu akciju, iz koje Džapo pronalazi Cotu, koji ostaje nečuvan i s četiri metra postiže pogodak.

Pijaca odlično ulazi u drugo poluvrijeme, te u prvoj minuti prijeti dva puta. Prvi prijeti J. Živković, ali njegov udarac s ruba šesterca odlazi pored gola. Zatim V. Živković i Labor odigravaju odličnu akciju, Labor ostaje sam na tri metra od gola, ali promašuje nemoguće, te rezultat ostaje isti.  U 21. minuti odgovara Psihijatrija, kada nakon kontranapada izlazi sam pred Perišu, ali ovaj put vratar Pijace izlazi kao pobjednik iz dvoboja. U 27. minuti Pijaca smanjuje zaostatak, kada odigrava akciju po desnoj strani, Labor puca, njegov udarac brani Knežević, odbija loptu, koja dolazi do V. Živkovića, a on je posprema u gol. U idućoj minuti Psihijatrija prijeti još jednom preko Džape, koji još jednom izlazi pred Perišu, a ovaj još jednom čita njegovu namjeru. U 29. minuti Psihijatrija rješava pitanje pobjednika, kada A. Džapo  i P. Cota odigravaju lijepu akciju, u kojoj Džapo ostaje sam na 5 metara, te iz trećeg puta matira Perišu.

Do kraja utakmice Pijaca je pokušala smanjiti zaostatak preko Škugora, ali njegov udarac zaustavlja Knežević, te rezultat ostaje isti. Ovom pobjedom Psihijatrija je ostala na prvom mjestu, dok se Pijaca nakon ovog kola još uvijek nalazi na mjestu koje ne osigurava playoff. U sljedećem kolu Psihijatriju očekuje derbi protiv drugoplasirane ekipe TLM-a, dok Pijaca nove bodove traži protiv trećeplasirane ekipe Caffe Bara Enigma.  U ostalim susretima 5. kola Banzogo se susreće s ekipom Mihovila, koja ove godine ne zna za poraz, dok će ekipa Kovača Šibenskog Mosta snage odmjeriti s ekipom Zlarina.