'Mišo Kovač' zabio sedam golova, Pijaca slavila nad Psihijatrijom - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Ostali sportovi  •   OBJAVA: 08.04.2016, 21:58h   •

Malonogometna liga Kluba Šibenčana u Zagrebu

'Mišo Kovač' zabio sedam golova, Pijaca slavila nad Psihijatrijom

Facebook 'Mišo Kovač' zabio sedam golova, Pijaca slavila nad Psihijatrijom
OBJAVA 08.04.2016, 21:58h

Odigrale su utakmice petog kola Malonogometne lige Kluba Šibenčana u Zagrebu. Pobjede su zabilježili 'Mišo Kovač', Pijaca, Đardin, Udruga Tribunj i Šibenski Most.

Mišo Kovač – Kurba Vela 7:1 (Antonio Bumbak x4, Franko Mandić, Krešimir Juras, Ante Pralija – Bruno Mudronja )

Mišo Kovač je preuzeo inicijativu od samog početka utakmice. Već u prve dvije minute promašuju dvije izgledne prilike. Utakmica se smirila do šeste minute, kada Antonio Bumbak postiže prvi pogodak na utakmici, u kojem sa sedam metara sa sredine neobranjivo pogađa golmanov desni kut. Nakon pogotka ekipa Miše Kovača ne staje, te se ponovno redaju šanse pred vratima Kurbe Vele. U 9. minuti Franko Mandić povećava vodstvo. Do kraja prvog poluvremena redale su se šanse ekipe Miše Kovača, a pogodak za 3:0 su postigli tek u zadnjoj minuti prvog dijela, kojeg ponovno postiže Antonio Bumbak.

U drugo poluvrijeme bolje ulazi ekipa Kurbe Vele, te u prvoj minuti drugog poluvremena smanjuju vodstvo, pogotkom Bruna Mudronje, nakon što je oduzeo loptu protivničkom igraču, te u kontri postigao pogodak 1 na 1 s vratarom. Nakon pogotka utakmica se nastavila kao u prvom poluvremenu, te 'Mišo' ponovno niže šansu za šansom, ali Pralija, Perak, Mandić i Jambrešić su neprecizni.

U 25. minuti Antonio Bumbak rješava pitanje pobjednika. S osam metara, s lijeve strane, postiže pogodak lijevom nogom u kojem pogađa suprotnu stativu, od koje se lopta odbija u gol. Nepunu minutu nakon tog pogotka, Bumbak postiže još jedan pogodak. Ovaj put postiže prekrasan pogodak s deset metara u kojem neobranjivo gađa u rašlje gola Kurbe Vele. Do kraja utakmice ekipa Kurbe Vele se potpuno raspada, te ekipa 'Miše Kovača postiže još dva pogotka u zadnjoj minuti. Prvi pogodak postiže Ante Pralija s pet metara, a drugi pogodak djelo je Krešimira Jurasa na asistenciju danas izuzetno raspoloženog Bumbaka.

Pijaca – Psihijatrija  3:2 (Ante Puče, Josip Živković, Niko Labor – Ante Džapo, Zvonimir Babić)

U utakmicu obje ekipe ulaze oprezno, ali već u drugoj minuti Ante Puče postiže fenomenalan pogodak iz voleja i Pijaci donosi ranu prednost.  Psihijatrija poravnava rezultat već u petoj minuti. Strijelac pogotka je Ante Džapo koji na sebi tipičan način okreće svog čuvara i lijevom nogom s pet metara svladava vratara Pijace. Nakon toga obje ekipe igraju jako zatvoren nogomet.

Igra se agresivno s obje strane, s mnogo akumuliranih prekršaja. U 13. minuti Pijaca ponovno dolazi u vodstvo. Josip Živković fenomenalno pogađa desni golmanov kut,  s otprilike 9 metara,  a lopta od stative ulazi u gol. Do kraja poluvremena Puče probija obranu Psihijatrije, ali ne pronalazi nikoga na drugoj stativi.

Drugo poluvrijeme počinje slično kao i prvo. Pijaca već u drugoj minuti podiže prednost, a strijelac je Niko Labor, koji jako spretno i sretno postiže pogodak, koji dijelom ide i na dušu vrataru Psihijatrije. U 21. minuti Pijaca je imala priliku riješiti pitanje pobjednika, ali ovaj put vratar Psihijatrije reagira odlično i spašava stopostotnu priliku. Psihijatrija se već u 24. minuti odlučuje na uvođenje golmana igrača. Iskusno i sigurno igrači Psihijatrije vode igru, a u 27. minuti Zvonimir Babić postiže pogodak na asistenciju Džape. Do kraja utakmice Psihijatrija pokušava dostići prednost, ali borbena ekipa Pijace se brani svim silama, te odnosi sva tri boda.

Đardin – Ši-Ši Futsal Club 3:1 (Tadej Čivljak, Lovre Erceg, Bruno Čivljak – Domagoj Krečak)

Utakmica započinje opipavanjem protivnika s obje strane, te u prvih nekoliko minuta nije bilo nikakvih prilika s obje strane. Na prvi pogodak čekali smo 8 minuta, kada momčad Šišija dolazi u vodstvo. Nakon izvedenog outa, lopta dolazi na 5 metara, a Krečak je glavom šalje pored istrčalog Donđivića. Do drugog pogotka koji je pao u 11. minuti nismo vidjeli većih šansi. Tadej Čivljak u 11. minuti poravnava rezultat. S 10-ak metara Tadej puca snažno po podu, a lopta vrataru Šišija prolazi kroz noge, te ulazi u gol. Do kraja poluvremena vratar Šišija brani udarce Čivljaka i Aužine.

Đardin u drugo poluvrijeme ulazi furiozno, te već nakon minute igre u drugom poluvremenu dolazi u prednost. Nakon kontranapada gol postiže Lovre Erceg, na asistenciju Skorića. Nakon pogotka, ekipa Šišija se potpuno raspada, a ekipa Đardina potpuno dominira terenom. Nižu se prilike Aužine, Skorića, stativa Ercega, a nakon toga i najveća prilika, u kojoj Erceg rola vratara, ali mu lopta bježi, te ne postiže pogodak na prazan gol. U posljednjoj minuti Bruno Čivljak prvo pogađa stativu, a nakon toga iz kontranapada postiže pogodak kojim potvrđuje pobjedu Đardina.

Udruga Tribunj – Zlarin  5:0 (Bruno Zadro x2, Lovre Botica, Ante Rašić, Luka Babun)

Tribunjci odlično ulaze u utakmicu, te već u drugoj minuti dolaze u vodstvo. Pogodak postiže Lovre Botica na asistenciju Luke Babuna. Utakmica se igra otvoreno s obje strane, te se nižu šanse sa obje strane. Prvo Zadro promašuje stopostotnu šansu s jedne strane, a potom udarce Vukova i Rajkovića brani vratar Tribunjaca Marko Grubelić.

Luka Babun, prvi strijelac Tribunjaca i prvi strijelac lige u povijesti potom promašuje dvije izgledne prilike. Nakon nekoliko promašenih prilika Tribunjci u tri minute rješavaju pitanje pobjednika. Gol za 2:0 postiže Zadro s otprilike 8 metara sa sredine, gdje neobranjivo pogađa sami rub vrata, na asistenciju Rašića. Treći pogodak ponovno postiže Zadro, nakon kontranapada. U posljednjoj minuti poluvremena Tribunjci postižu i četvrti pogodak, a strijelac je Ante Rašić, kojem asistira Zadro.

U drugom poluvremenu se igra umrtvila s obje strane, ali Tribunjci su bili dominantiji i opasniji i u drugom poluvremenu. U 25. minuti u strijelce se upisuje i Luka Babun, koji nije imao težak posao nakon solo prodora Rašića, koji mu dodaje loptu na liniji, a ovaj je u maniru rasnog strijelca natkoljenicom posprema u gol. Do kraja utakmice Brajković dva puta prijeti, ali sigurni Grubelić ostavlja svoju mrežu netaknutom ovoga puta.

Šibenski Most – Barone  2:0 (Mario Letica x2)

U utakmicu jako oprezno ulaze obje ekipe, posebno Barone koji je nastupio u dosta oslabljenom sastavu, bez svojih ponajboljih igrača. Mostovci dominiraju u početku utakmice, ali bez većih prilika. U 8. minuti Šibenski Most dolazi u vodstvo. Nakon što Mario Letica prvo puca s 5 metara s lijeve strane, a njegov udarac brani Renje, nakon toga lopta se odbija nazad do Letice, koji efektno iz poluvoleja postiže pogodak.

Nakon primljenog pogotka igrači Baronea se konsolidiraju te prijete preko Prnjaka, Cukrova  i Ćurića. Nakon neiskorištenih prilika je uslijedila kazna. Na ovoj utakmici izuzetno raspoloženi Letica postiže novi pogodak te povisuje vodstvo Šibenskog Mosta. Do kraja poluvremena vrataru Mosta prijeti Gracin, ali Barić ovoga puta izlazi kao pobjednik, te brani udarac.

U drugom poluvremenu Mostovci dominiraju terenom, ali ne uspijevaju postići novi zgoditak. Prvo Bušac promašuje dvije izgledne prilike, a nakon toga Renje brani udarce Slavice i Reljice. Pred sam kraj utakmice Bušac pogađa i stativu. U posljednjim minutama budi se Barone, ali Relja promašuje dvije izgledne prilike za Barone, te rezultat ostaje 2:0 za ekipu Šibenskog Mosta.