Miro Bušac, iako veteran, osvojio odlično 16. mjesto na Prvenstvu Hrvatske u plivačkom maratonu ŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Ostali sportovi  •   OBJAVA: 09.07.2017, 14:18h   •

Priprema za Svjetsko prvenstvo veterana

Facebook Miro Bušac, iako veteran, osvojio odlično 16. mjesto na Prvenstvu Hrvatske u plivačkom maratonu
PIŠE M.K.
OBJAVA 09.07.2017, 14:18h

Šibenski plivač veteran Miro Bušac osvojio je u subotu u Zadru na Prvenstvu Hrvatske u plivačkom maratonu na 5.000 metara odlično 16.mjesto među stotinjak natjecatelja iz više zemalja Europe.

- To 16. mjesto sam osvojio u apsolutnom poretku među stotinjak natjecatelja, a bilo ih je i iz Slovenije, Velike Britanije i drugih zemalja, budući je prvenstvo otvoreno. U svojoj kategoriji od 40 do 45 godina bio sam četvrti – kaže Bušac.

Maraton je preplivao za sat i 12 minuta, s čime je itekako zadovoljan, jer inače ne trenira za tu plivačku disciplinu, već za Svjetsko prvenstvo veterana koje će se u kolovozu održati u Budimpešti, a na kojem će nastupiti i još jedan Šibenčanin, njegov trening partner Goran Perica.

KLJUČNE RIJEČI:  Miro Bušac / zadar / plivački maraton /