Malonogometna liga Kluba Šibenčana stigla do samog kraja: Ovog vikenda doznajemo pobjednike - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Ostali sportovi  •   OBJAVA: 03.06.2016, 20:56h   •

Ove subote u Zagrebu

Facebook Malonogometna liga Kluba Šibenčana stigla do samog kraja: Ovog vikenda doznajemo pobjednike
OBJAVA 03.06.2016, 20:56h

Ovogodišnja sezona Kluba Šibenčana stigla je gotovo do samog kraja. Ovog ćemo vikenda doznati i koja će se ekipa okititi laskavom titulom pobjednika.

Đardin - Barone 3:1 (Lovre Erceg x2, Mate Aužina - Goran Relja)

U utakmicu obje ekipe ulaze dosta oprezno. U trećoj minuti prijeti Bruno Čivljak, ali udarac odlazi pored vrata. U četvrtoj minuti Donđivić odlično brani udarac Prnjaka s otprilike 9 metara. U istoj minuti Kulušić odlično puca a malo više od 10 metara, ali Donđivić i ovo brani. Minutu nakon Barone dolazi u vodstvo. Goran Relja s desne strana s otprilike devet metara špicom neobranjivo pogađa u donji desni Donđivićev kut.

Slavlje Baruna nije dugo trajalo. U 6. minuti Lovre Erceg neobranjivo pogađa  iz slobodnog udarca s otprilike devet metara. Gol dijelom ide na dušu vratara Renje, koji je jako loše postavio živi zid. Nakon pogotka Đardina Barunima se ozlijedio zahvalni i neumorni Goran Relja, te do kraja više nije mogao nastupiti. Već u 8. minuti Đardin potpuno okreće rezultat. Nakon odlične timske akcije, Erceg pronalazi samog Matu Aužinu, koji loptu posprema u gol. Nakon pogotka Đardina utakmica se polako smiruje, te smo u prvom poluvremenu još vidjeli samo udarac Skorića, koji brani Renje.

Drugo poluvrijeme je bilo dosta lošije s obje strane, za razliku od prvog poluvremena u kojem smo vidjeli ponešto dobrih akcija i prilika. Baruni su se trudili dostići prednost Đardina, ali nisu imali izrazitih prilika. Prijetili su s većih udaljenosti, ali njihovi udarci nisu nalazili put do vrata Donđivićeva gola. S druge strane, Đardin je iskusno čuvao prednost. Dečki Baronea su pokazali iznimnu želju i zalaganje, ali nikako nisu uspjeli stvoriti višak u obrani dobro postavljenog Đardina. Četiri minute prije kraja Baruni uvode golmana-igrača. Igrali su pametno i čekali pravi trenutak za stvaranje šanse. Najveću priliku imao je Prnjak koji sa 6 metara puca malo iznad grede. U posljednjim sekundama susreta Lovre Erceg oduzima loptu, te postiže pogodak kojim postavlja konačni rezultat utakmice.

Šibenski Most - TLM 4:1 (Ivan Škugor x2, Damir Bilić, Stipe Bušac - Denis Burazer)

Od samog početka Mostaši bolje ulaze u utakmicu, te već u prvoj minuti prijete preko Škugora nakon kornera, ali udarac prolazi malo iznad spojnice. U četvrtoj minuti prijete i Metalci preko Vukadinovića, ali njegov udarac s desetak metara brani Barić. Nakon toga nekoliko minuta se igralo čvrsto i sigurno s obje strane. U desetoj minuti Mostaši dolaze u vodstvo. Damir Bilić rola svoga čuvara s lijeve strane, te neobranjivo pogađa uz prvu stativu nemoćnog vratara Punceta. Tri minute nakon vidjeli smo još jedan pogodak Šibenskog Mosta. Nakon greške u obrani TLM-a Ivić pronalazi samog Stipu Bušca koji fenomenalno lijevom nogom pogađa s ruba šesterca u suprotni kut vrata TLM-a. Do kraja poluvremena Mostaši su čuvali rezultat, a TLM-ovci su bezidejno kružili, bez nekih većih šansi.

U drugo poluvrijeme Metalci ulaze jako loše. Nakon individualne greške, Ivan Škugor se nalazi u idealnoj situaciji, te postiže novi pogodak za Most. Nedugo nakon pogotka, prijete i Metalci, ali udarce Vukšića i Vukadinovića brani Barić. U 26. minuti nakon kornera, Denis Burazer smanjuje zaostatak Metalaca. Odmah nakon pogotka TLM-a Škugor prijeti, ali ovaj put je Puncet siguran, te brani udarac. U 31. minuti nakon outa, Bilić pronalazi neometanog Ivana Škugora, koji svojim drugim pogotkom stavlja točku na i ove utakmice. Do kraja utakmice su prijetili Metalci preko Vukadinovića iz daljine i Burazera nakon kornera, ali rezultat se nije mijenjao.

Pijaca - Psihijatrija 1:1 (5:4 nakon penala), (Ante Puče - Davor Jurišić)

U utakmicu obje ekipe ulaze jako oprezno. U prvom poluvremenu mreže su mirovale, a od većih prilika možemo izdvojiti tri prilike Džape s jedne strane, koji puca s iste udaljenosti, malo izvan šesterca, ali njegovi udarci dva puta ne pogađaju okvir gola, a jednom i Pletikosa brani. S druge strane dvije prilike je imao Puče, čija dva udarca ne pogađaju okvir gola.

U samom početku drugog poluvremena, u 23. minuti, Ante Puče dovodi Pijacu u vodstvo na asistenciju Labora. Dvije minute nakon isti igrač prijeti nakon odlične duge lopte, ali njegov udarac ne pogađa okvir gola. U tim trenucima Pijaca je zagospodarila terenom. Već u 28. minuti kapetan Pijace, Ivan Plavčić, se nalazi u prilici 1 na 1 s vratarom Bračićem, ali ovaj mu brani udarac. Do pogotka u 36. minuti nije bilo većih prilika. Davor Jurišić postiže pogodak s pet metara, nakon odbijanca iz udarca Džape. U istoj minuti kapetan Plavčić još jednom prijeti, ali rezultat ostaje isti. Dvije minute prije kraja susreta Jurišić još jednom prijeti, ali ni on ne mijenja rezultat, te su pobjednika morali odlučiti boljim izvođenjem šesteraca.

Kapetanski prvi za Pijacu puca Ivan Plavčić, te pogađa. S druge strane prvi  je precizan Ante Džapo. Potom pogađaju Ante Puče i Davor Jurišić u drugoj seriji. U trećoj seriji pogađaju Josip Živković i Antonio Čoga. Uslijedilo je raspucavanje. Josip Živković precizan je, dok Davoru Jurišiću vratar Pletikosa brani šesterac, te odvodi Pijacu u polufinale.

Udruga Tribunj - Ši-Ši Futsal Club 3:0 (Lovre Botica, Bruno Zadro, Ante Rašić)

Od ove utakmice se i prije početka utakmice najviše očekivalo, a možemo potvrditi da je ova utakmica opravdala sva svoja očekivanja. Već u drugoj minuti Babun propušta priliku 1 na 1 s vratarom Praženom. U narednih nekoliko minuta Tribunjci prijete preko Rašića, Zadre, ali rezultat ostaje isti. U desetoj minuti Šiši prijeti preko Petkovića, ali Grubelić brani udarac. Potom isti igrač prijeti iz slobodnog udarca s 10 metara. U tim trenucima Šiši prevladava terenom.

U 13. minuti prijeti Višnjić, ali njegov udarac još jednom brani fenomenalni Grubelić. U 14. minuti Grubelić brani dvije prilike Šišija. Prvo puca Petković s 9 metara, brani Grubelić, lopta se odbija Višnjiću, koji puca s dva metra, a Grubelić loptu živu hvata u ruke. Do kraja poluvremena prijete i Tribunjci dva puta, jednom preko Babuna, drugi put preko Rašića, ali na poluvrijeme se odlazi s rezultatom 0:0.

Tribunjci odlično ulaze u drugo poluvrijeme. U samom početku poluvremena prijete preko Babuna i Rašića, ali njihove udarce brani vratar Pražen. U 24. minuti Lovre Botica dovodi Tribunjce u vodstvo. Botica prolazi po desnoj strani, te neobranjivo pogađa desnom nogom u suprotni Praženov kut. Nakon toga se bude i Šišijevci,ali udarce Petkovića i Višnjića brani Grubelić. U 32. minuti Prežumić se nalazi u situaciji 1 na 1 s Praženom, ali pogađa vratnicu. Dvije minute potom, nakon individualne greške Šišijevaca, Rašić povlači kontranapad, pronalazi Babuna, koji ostavlja Bruni Zadri na povratnu, a ovaj sa ruba šesterca pogađa rašlje Praženovog gola.

U 36. minuti Ante Rašić rješava pitanje pobjednika. Njegov prelijepi pogodak iz slobodnog udarca možete vidjeti na youtube kanalu lige, link pogotka je https://www.youtube.com/watch?v=s1ZFc3CpvjA&feature=youtu.be. Do kraja utakmice Petković još jednom prijeti iz velike udaljenosti, ali udarac ne odlazi u okvir gola.

Ovu subotu je na rasporedu završnica lige.

Raspored sportskog dijela na NC Šalati je:
16:00 Udruga Tribunj - Đardin
16:50 Šibenski Most - Pijaca
17:40 MNK Alumnus - MC Plus (revijalna utakmica između prošlogodišnjih finalistica prvenstva Hrvatske u futsalu)
18:20 utakmica za 3. mjesto
19:10 utakmica za 1. mjesto

Nakon finala, slijedi dodjela nagrada u Klubu Šibenčana, koja će se održati u 21:00. U klubu sve očekuje besplatni fažol, koji će još jednom pripremati famozni Dr. B.

KLJUČNE RIJEČI:  MNLKŠ / mali nogomet /