Malonogometna liga Kluba Šibenčana: Dražen Gović pojačava Šibenski Most - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Ostali sportovi  •   OBJAVA: 24.03.2017, 23:03h   •

Odigrano šesto kolo

Malonogometna liga Kluba Šibenčana: Dražen Gović pojačava Šibenski Most

Š. I. Malonogometna liga Kluba Šibenčana: Dražen Gović pojačava Šibenski Most
OBJAVA 24.03.2017, 23:03h

Odigrane su utakmice šestog kola Malonogometne lige Kluba Šibenčana. Slavili su Tribunj, Šibenski Most, Mihovil i TLM. A redove Šibenskog Mosta za sljedeće će kolo pojačati legenda HNK Šibenika Dražen Gović.

Tribunj - Pijaca 3:2 (Dario Stipaničev x3 - Marin Živković, Mate Zorić)

U prvoj utakmici susreli su se prošlogodišnji prvaci regularnog dijela i prošlogodišnji osvajač lige, Pijaca. Ekipa Pijace je bila oslabljena izostankom svog suspendiranog dvojca, dok je ekipu Tribunja pojačao svestrani voditelj ekipe Tribunja Marko Grubelić, nezavisni kandidat za načelnika istoimene općine. Tribunjci odlično ulaze u utakmicu i dolaze u vodstvo već u prvoj minuti kada Botica probija po desnoj strani i pronalazi nečuvanog Stipaničeva na drugoj stativi, koji nije imao težak zadatak, te dovodi svoju ekipu u vodstvo.

Igrači Pijace se bude nakon primljenog pogotka, te prijete preko Zorića i Plavčića, ali Jirasek brani oba udarca. U 7. minuti Pijaca poravnava rezultat, kada lopta dolazi do Marina Živkovića koji prima loptu na otprilike osam metara, rola Jiraseka, te s ruba šesterca loptu šalje u gol pored igrača Tribunja. Isti igrač prijeti i u sljedećoj minuti, ali njegov udarac opet brani Jirasek. U tim trenucima Pijaca je prijetila sa svih strana vrataru Jiraseku. Međutim, kako to u nogometu uvijek biva, kad ne zabiješ, primiš.  14. minuti Zadro prolazi po desnoj strani, te na drugoj stativi pronalazi još jednom nečuvanog Stipaničeva, koji ponovno Tribunj dovodi u vodstvo. Minimalnim vodstvom Tribunja se odlazi na odmor.

U prvoj minuti drugog poluvremena prijeti Pijaca preko Štrkalja, ali njegov dalekometni udarac odlazi pored gola. U 20. minuti prijete Tribunjci preko Zadre iz slobodnog udarca, ali Zadrin udarac blokira Štrkalj. U 22. minuti Tribunjci povisuju vodstvo. Botica još jednom prolazi, sada po lijevoj strani, te pronalazi Stipaničeva, koji s četiri metra postiže svoj treći pogodak na utakmici. Slavlje Tribunjaca kvari u istoj minuti Zorić, koji se nakon dodavanja Plavčića nalazi u izuzetnoj prilici pred vratarom Jirasekom, puca, njegov udarac brani Jirasek, lopta se međutim odbija Zoriću, te je ovaj posprema u prazan gol. Dvije minute potom prijeti Živković s otprilike deset metara, ali i njegov udarac brani odlični Jirasek. Minutu nakon prijeti i Štrkalj iz daljine, ali njegov udarac odlazi pored gola. U 29. minuti Pijaca je imala priliku poravnati rezultat, kada nakon odlične timske akcije lopta dolazi do Plavčića, koji puca sa sedam metara, ali i njegov udarac brani Jirasek, te svojoj ekipi donosi nova tri boda.

Šibenski Most - Đardin 4:0 (Drago Gašperov x3, Grgo Slavica)

U drugoj utakmici susrele su se prva i posljednja ekipa lige. Most je došao u šarenom sastavu s dosta izostanaka, dok je Đardinu nedostajao igrač-voditelj Franco Jelovčić. Iako su svi očekivali drukčiji početak, prvi prijete Mostaši preko Bušca, ali njegov udarac iz daljine brani Donđivić. U drugoj minuti Mostaši opet prijete. Bušac izvodi korner, pronalazi nečuvanog Slavicu, koji pokazuje kako udaljenost od dva metra zna biti neugodna pod napadača. U četvrtoj minuti još jednom prijete Mostaši, kada Bušac pronalazi Bubala, koji izlazi sam pred vratara Donđivića. Bubalo puca po podu,a njegov udarac brani odlični Donđivić.

U istoj minuti prijeti i Bušac s desne strane iz kuta, kada pogađa pored spojnice desnog dijela Donđivićeva gola. U šestoj minuti Slavica još jednom okušava udarac iz daljine, ali lopta odlazi zamalo pored vratnice. U 11. minuti Slavica još jednom pokušava iz daljine, ovaj puta pogađa okvir gola, ali na mjestu je Donđivić. U 12. minuti prijeti i Bušac iz slobodnog udarca s desetak metara, ali Donđivić je spreman i na ovaj pokušaj Mosta. U 14. minuti još jednom prijeti Bušac s desne strane, a Donđivić i ovaj puta izlazi kao pobjednik. Unatoč izrazitoj inicijativi Mosta, na poluvrijeme se odlazi bez pogodaka, najviše zahvaljujući odličnom vrataru Đardina.

U prvoj minuti drugog poluvremena se nastavlja sve kao u prvom poluvremenu. Već u prvoj minuti prijeti Gašperov, koji prolazi čuvara, te puca s devet metara, a njegov udarac brani, a tko drugi nego Donđivić. Već u idućoj minuti prijeti Slavica, čiji udarac brani Donđivić. U 18. minuti Gašperov pokušava iz daljine, ali njegov udarac odlazi pored desne vratnice. U 21. minuti budi se i ekipa Đardina, kada Aužina prolazi čuvara, puca s otprilike 8 metara, a njegov udarac zaustavlja Barić. Već u sljedećoj minuti Bušac još jednom prijeti, kada oduzima loptu igraču Đardina, vara svog čuvara, izlazi sam pred Donđivića, a ovaj još jednom izlazi kao pobjednik. U 25. minuti Gašperov oduzima loptu igraču Đardina, vara svog čuvara, puca s desetak metara, a Donđivić brani i odbija loptu u korner. Bušac izvodi korner, još jednom pronalazi nečuvanog Slavicu, koji rutinirano s dva metra postiže pogodak.

Nakon primljenog pogotka ekipa Đardina zove timeout, uvodi golmana-igrača, te pokušava sustići zaostatak. To se pokazuje kao loš potez, jer Gašperov već u prvoj minuti takve igre oduzima loptu, te sa svoje polovice pogađa nebranjeni gol Đardina. Minutu nakon toga, isti igrač oduzima još jednom loptu, prolazi čuvara, te postiže pogodak na prazan gol. U 29. minuti Mostaši još jednom koriste već mogli bismo reći uigranu akciju, kada Bušac oduzima loptu, povlači loptu, vara svoga čuvara, dodaje loptu Gašperovu, koji loptu šalje u gol Đardina, te postavlja konačni rezultat. Ovom pobjedom Šibenski Most se maknuo s posljednje pozicije, dok je Đardin ovim porazom ispustio prvu poziciju.

Mihovil - Kurba Vela 4:0 (Mihovil Marov x3, Karlo Pauk)

U trećoj utakmici susrele su se ekipe Kurbe Vele i Mihovila. Kurba Vela lovila je priključak za ekipama koje se nalaze u mjestima koja vode u playoff, dok je Mihovil tražio pobjedu kojom bi zasjeo na prvo mjesto lige. Već u trećoj minuti prijeti Mihovil preko Pauka koji puca iz daljine, a njegov udarac brani Mudronja. U petoj minuti pokušava Šimat iz daljine, ali Mudronja je još jednom na mjestu. U sedmoj minuti Perković i Šimat odigravaju dupli pas, Perković puca s ruba šesterca, a njegov udarac brani Mudronja. U osmoj minuti Marov dovodi ekipu Mihovila u vodstvo, kada ga samog pronalazi Pauk, a ovaj rola vratara Mudronju, te postiže pogodak. U desetoj minuti isti igrač povisuje prednost Mihovila, kada prolazi po lijevoj strani, te lijevom nogom neobranjivo pogađa uz suprotnu stativu Mudronjina gola.

U 15. minuti prijete i Boduli preko Filipa Mudronje, koji se nalazi u situaciji 1 na 1 s Ćurićem, prizemno puca, ali udarac zaustavlja odlični Ćurić. Boduli su prvo poluvrijeme igrali dosta čvrsto, te u posljednjoj minuti prvog poluvremena  rade peti prekršaj, koji ujedno označava i izvođenje akumuliranog udarca s deset metara. Pauk preuzima odgovornost te snažno i precizno pogađa za 3:0.

Boduli bolje ulaze u drugo poluvrijeme, te u trećoj minuti prijete preko Kovačeva, koji s pet metara puca, ali njegov udarac odlazi pored gola. U 19. minuti prijeti Pauk s desetak metara, a njegov udarac brani Mudronja. U 20. minuti prijete Boduli, kada nakon kornera lopta dolazi do Olujića, koji puca i pogađa vratnicu. Dvije minute potom Olujić prijeti još jednom, kada vara svog čuvara, puca s otprilike sedam metara, a njegov udarac brani Ćurić. U 23. minuti Boduli prijete još jednom, kada Skračić puca s osam metara, a njegov udarac završava na vratnici, te rezultat ostaje isti.

U 26. minuti još jednom prijeti Kovačev s ruba šesterca, a njegov udarac brani odlični Ćurić. U zadnje tri minute Boduli uvode golmana-igrača, te u 28. minuti prijete preko Kovačeva iz daljine, a njegov udarac brani Ćurić. U posljednjoj minuti Marov postiže novi pogodak, kojim upotpunjuje hattrick, te postavlja konačni rezultat, kada nakon odbijanca u igri s golmanom-igračem lopta dolazi do Marova, a ovaj postiže gol na prazan gol.

TLM - Psihijatrija 3:0 (Josip Vukičević x2, Duje Španja)

U četvrtoj utakmici susrele su se ekipe TLM-a i Psihijatrije. Psihijatrija je tražila nove bodove, kako bi se priključila gornjem dijelu tablice, dok su Metalci tražili nove bodove kako bi se priključili vrhu tablice. Obje ekipe su došle u oslabljenom sastavu, s nekoliko važnih izostanaka. Metalce je ovo kolo pojačao odlični igrač MNK Crnice Josip Vukičević, te se već pokazao kao izuzetno pojačanje. Već u prvoj minuti prijeti Vukičević nakon odlične akcije s Rakom i Španjom, kada sa šest metara puca, a lopta odlazi tik pored vratnice. U trećoj minuti isti igrač prijeti iz daljine, kada vara svog čuvara, te puca s desetak metara, a njegov udarac brani Bračić.

U petoj minuti Metalci odigravaju odličnu timsku akciju, nakon koje se otvara prilika za Španju, a njegov udarac s ruba šesterca odlazi pored vratnice. U tim trenucima na sceni je najizraženiji bio Vukičević koji je pokazivao zašto slovi za jednog od najboljih futsal igrača u Šibeniku. U 11. minuti Vukičević Metalce dovodi u vodstvo, kada odigrava akciju s Rakom, te s ruba šesterca neobranjivo pogađa uz samu vratnicu Bračićeva gola. Do kraja poluvremena budi se i Psihijatrija, te pritišće Metalce, kada Cota dva puta prijeti s lijeve strane s otprilike 7 metara, a njegove udarce brani Burazer. S minimalnim vodstvom Metalaca se odlazi na poluvrijeme.

U drugom poluvremenu prvi prijete igrači Psihijatrije, kada nakon nesporazuma u obrani Metalaca, udarac Cote s dva metra brani Burazer. U 20. minuti prijeti Španja iz daljine, ali njegov udarac odlazi pored gola. U 22. minuti prijeti Psihijatrija preko Cote iz daljine, ali i ovaj put Burazer izlazi kao pobjednik. U 25. minuti Vukičević vara svog čuvara, puca s deset metara, ali njegov udarac odlazi tik uz desnu vratnicu. U 26. minuti Burazer igra rukom izvan vratareva prostora, te pruža priliku Psihijatriji s ruba šesterca. Cota izvodi slobodni udarac, puca po sredini gola, ali lopta pogađa igrača Psihijatrije Ungarova, te se time otklanja opasnost pred vratima TLM-a. Posljednje tri minute Psihijatrija se odlučuje za igru sa vratarem-igračem. Metalci to kažnjavaju u 29. minuti kada Vukičević oduzima loptu, te postiže pogodak na prazan gol. U posljednjoj minuti Španja oduzima loptu igraču Psihijatrije, povlači kontru, dodaje Vukičeviću, koji na sebe navlači vratara-igrača, te vraća loptu Španji, koji loptu šalje u gol, te postavlja konačni rezultat.

Banzogo - Zlarin 3:3 (Milan Vukadinović x2, Josip Živković - Dinko Bilić x2, Toni Rajković)

Nakon početnog ispitivanja snaga, Banzogo polako preuzima inicijativu i prijeti s nekoliko dalekometnih udaraca Poljička i Vukadinovića. Nakon prvog pokušaja Zlarina preko Vukova u šestoj minuti i Renjine obrane, uslijedili su prodori Vukadinovića i Poljička, ali bez preciznosti. U 13. minuti nakon kombiniranja nakon kornera, Vukadinović pogađa s desetak metara. Pogotku je kumovala i gužva ispred gola Zlarina koja je dodatno zasmetala vrataru. Ubrzo nakon toga Zlarinjani čiste loptu sa svoje gol-crte nakon pokušaja Živkovića glavom nakon odbijanca. U zadnjim trenucima prvog poluvremena najbolja prilika Zlarina preko Štrelova, no Vukadinović se požrtvovno baca u blok i sprječava pogodak.

U drugom poluvremenu Zlarin puno bolje igra i izjednačenje je stiglo već u 16. minuti kada je Rajković zgoditkom okrunio odličnu akciju. Tanka klupa Banzoga i visok tempo iz prvog poluvremena dolaze do izražaja i nekoliko minuta kasnije kada Štrelov promašuje dobar udarac iz daljine nakon gužve ispred gola Banzoga. U sljedećem napadu u 21. minuti Zlarinjani dolaze do vodstva kada Bilić na centru presjeca loptu i pogađa u nastavku akcije. U 25. minuti se činilo da je utakmica riješena kada je Bilić efektno zabio nakon duplog pasa s Ljubom. Sljedeće dvije minute protekle su dosta mirno i bile su uvertira u posljednje dvije kada je Banzogo odlučio zaigrati s golmanom igračem. Prvo je u istom napadu Lučev vezao dvije fantastične obrane i skidanje lopte s gol-linije da bi ulaskom u zadnju minutu Živković zabio za smanjenje rezultata. 15-ak sekundi prije kraja Vukadinović odličnim udarcem lijevom nogom s 12 metara pogađa bliži kut i postavlja konačni rezultat koji je po prikazanoj igri obje momčadi možda i najpravedniji.