Jukić, Bračić i Čvrljak odlični u Zadru: Isplivali i norme za državno prvenstvoŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Ostali sportovi  •   OBJAVA: 24.11.2020, 20:49h   •

Regionalno prvenstvo Hrvatske

Jukić, Bračić i Čvrljak odlični u Zadru: Isplivali i norme za državno prvenstvo

OBJAVA 24.11.2020, 20:49h

Proteklog vikenda u Zadru, na Višnjiku, je održano Regionalno prvenstvo Hrvatske. U uvjetima prilagođenima pandemijskim prilikama odvojeno su nastupali plivači i plivačice iz cijele Dalmacije. Plivački klub „More“ predstavljali su: Tea Jukić, Marita Iva Bračić, Franko Čvrljak, Noa Vlahov i Noa Županac.

Najuspješniji među njima bili su Tea Jukić, Marita Iva Bračić i Franko Čvrljak koji su osim osvajanja mnoštva medalja, isplivali norme za Prvenstvo Hrvatske koje će se održati u Rijeci.

Odlična Tea Jukić osvojila je zlatne medalje u disciplini 50 metara prsno i to u konkurenciji seniorki, juniorki i mlađih juniorki. U disciplini 50 metara delfin Tea je osvojila srebrnu medalju u konkurenciji seniorki te zlatne medalje u konkurenciji juniorki i mlađih juniorki. U disciplinama 100 metara delfin i leđno Tea je osvojila brončane medalje u konkurenciji juniorki i mlađih juniorki.

Marita Iva Bračić je u izvrsnoj utrci osvojila brončanu medalju u seniorskoj konkurenciji te srebrne medalje u juniorskoj i mlađe juniorskoj konkurenciji u disciplini 200 metara delfin.

Franko Čvrljak borio se s godinu starijim plivačima i u izvrsnim utrkama došao do medalja. U disciplini 50 metara prsno Franko je osvojio srebrnu medalju u juniorskoj konkurenciji te zlatnu medalju u mlađe juniorskoj konkurenciji. U disciplini 400 metara mješovito Franko je osvojio srebrnu medalju u konkurenciji mlađih juniora, dok je na 200 metara mješovito doplivao do brončane medalje.

- Iako su se trke brzo odvijale i s malim razmakom, možemo biti zadovoljni našim plivačima i njihovim nastupima – kažu u PK More.

KLJUČNE RIJEČI:  plivanje / PK More /