Gužva na vrhu: Identičan broj bodova imaju Mihovil, TLM, Mišo Kovač i Tribunj - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Ostali sportovi  •   OBJAVA: 01.04.2017, 19:41h   •

Malonogometna liga Kluba Šibenčana u Zagrebu

Gužva na vrhu: Identičan broj bodova imaju Mihovil, TLM, Mišo Kovač i Tribunj

Facebook Gužva na vrhu: Identičan broj bodova imaju Mihovil, TLM, Mišo Kovač i Tribunj
OBJAVA 01.04.2017, 19:41h

Odigrane su utakmice sedmog kola Malonogometne lige Kluba Šibenčana u Zagrebu. A poslije njih čak četiri ekipe imaju identičan broj bodova: Mihovil, TLM, Mišo Kovač i Tribunj.

TLM - Tribunj 2:2 (Jure Vučenović x2 - Bruno Zadro x2)

U prvoj utamkici sedmog kola susrela su se dva pretendenta za naslov ovogodišnjeg regularnog dijela lige. Prvih nekoliko minuta obje ekipe igraju čvrsto i obrambeno, čekajući protivnkovu grešku. Prvi prijete Tribunjci preko tzv. tribunjskog Futácsa i najboljeg strijelca u povijesti naše lige, Luke Babuna, koji sa osam metara vara svog čuvara, ali njegov udarac brani Puncet. U sedmoj minuti prijeti i Zadro sa otprilike devet metara, ali njegov udarac odlazi zamalo, pored spojnice. U istoj minuti se bude i Mostaši, kada Burazer i Višnjić odigravaju dupli pas, ali udarac Burazera brani Jirasek. U desetoj minuti prijeti i Vukšić iz slobodnog udarca sa osam metara, ali njegov udarac odlazi pored gola. U 14. minuti Zadro dovodi Tribunjce u vodstvo kada Metalci odigravaju neuigrani korner, a loptu u ruke hvata Jirasek, te je baca Zadri u kontru, a ovaj prolazi vratara, te gura loptu u prazan gol. Minimalnim vodstvom ekipe Tribunja odlazi se na odmor.

Prvi u drugom poluvremenu prijete Metalci preko Burazera, koji prolazi svoga čuvara, ali u situaciji 1 na 1 sa Jirasekom vratar Tribunja izlazi kao pobjednik.  Tri minute potom prijeti i Zadro iz slobodnog udarca sa desetak metara, ali udarac brani Puncet. U 23. minuti udarac Babuna glavom sa četiri metra odlazi iznad grede. Drugo poluvrijeme vidjeli smo dosta prekršaja, te sedam minuta prije kraja poluvremena ekipe skupa rade 6 prekršaja, 4 TLM, a 2 Tribunj. Treći prekršaj Tribunjaca pokazao se kao koban. U 27. minuti Tribunjci rade prekršaj sa desne strane, sa otprilike osam metara, pod kutem od možda 50 stupnjeva u odnosu na svoj gol. Loptu u ruke uzima stari znalac Metalaca, čovjek čijim venama teče krv sive boje, neprikosnovena desetka TLM-a, Jure Vučenović. Vučenović neobranjivo i precizno pogađa u rašlje prvog kuta Jirasekova gola, na iznenađenje svih igrača Tribunja. Udarac je bio toliko precizan, da su Zadro, Babun, Premužić i ekipa provjeravali da li postoji neka rupa u mreži na golu, da vide da li je lopta ušla sa vanjske strane. Na radost Metalaca, lopta je ušla sa prave strane gola. Minutu nakon novi šok pod ekipu TLM-a. Peti prekršaj za svoju ekipu iznudio je Zadro, te je uslijedio akumulirani udarac. Zadro precizno isnažno pogađa u donji lijevi kut Puncetova gola, te svoju ekipu još jednom dovodi u vodstvo. Istog trenutka Metalci uvode vratara-igrača, pokušavajući preokrenuti utakmicu. Metalci odigravaju dobru akciju, Vukšić puca sa desne strane, lopta se odbija do Vučenovića koji se nalazio na rubu šesterca sa lijeve strane, te ovaj put lijevom nogom neobranjivo pogađa lijeve rašlje Jirasekova gola, te postavlja konačni rezultat kojim obje ekipe po prikazanom moraju biti zadovoljne.

Pijaca - Banzogo 6:3 (Ivan Plavčić x3, Niko Labor x2, Josip Živković - Lovro Štrbinić x2, Mario Shihabi)

U drugoj utakmici sedmog kola susrele su se dvije ekipe koje se nisu nalazile na mjestima koja vode u playoff, te je obima ekipama pobjeda u ovoj utakmici značila puno više od tri boda. Prvi prijete branitelji naslova preko Labora, koji nakon prodora po desnoj strani lijevom nogom puca pored Renjina gola. U šestoj minuti Plavčić dovodi Pijacu u vodstvo. Labor oduzima loptu na centru, povlači kontranapad u kojem on i Plavčić sami izlaze pred Renju, Labor dodaje loptu Plavčiću, koji svladava Renju. U sljedećih nekoliko minuta budi se i ekipa Banzoga, te prijeti preko Vukadinovića, čija dva udarca iz daljine brani vratar Pijace. U 12. minuti Plavčić povisuje vodstvo Pijace, kada ga nakon odličnog prodora po lijevoj strani, Josip Živković pronalazi na drugoj strani, Plavčić ostaje nečuvan, te postiže svoj drugi pogodak. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Pijaca postiže nova dva pogotka. Oba pogotka postigao je Labor. Prvi pogodak postiže sa devet metara, kada kroz šumu nogu neobranjivo pogađa u donji desni Renjin kut. Drugi pogodak postiže nakon što Josip Živković oduzima loptu na centru, povlači kontarnapad u kojem on i Labor izlaze sami pred Renju, te Živković nesebično dodaje Laboru, koji postiže pogodak za 4:0. Tim rezultatom se odlazi na poluvrijeme.

Drugo poluvrijeme počinje dosta drukčije nego prvo. Banzogo se na poluvremenu odlučuje na čvršću igru, te stišću ekipu Pijace od prve minute drugog poluvremena. Već u 19. minuti Banzogo smanjuje zaostatak preko Štrbinića, kojeg Vukadinović pronalazi na tri metra od gola, a ovaj iz prve efektno petom šalje loptu u gol pored svog čuvara i vratara Pijace. Već u sljedećoj minuti Vukadinović pogađa gredu sa desetak metara. U 23. minuti Štrbinić još jednim pogotkom smanjuje zaostatak Banzoga. Nakon prodora Raka po desnoj strani, isti igrač pronalazi Štrbinića samog na drugoj stativi, a ovaj postiže svoj drugi pogodak na utakmici. U 25. minuti Shihabi vraća Banzogo u utakmicu, kada ga samog na otprilike osam metara sa lijeve strane pronalazi Vukadinović, a ovaj u situaciji 1 na 1 sa vratarom Pijace postiže pogodak za 4:3. Posljednje tri minute utakmice Banzogo uvodi vratara-igrača, te pokušava totalno preokrenuti rezultat. Riskantna igra sa vratarem-igračem im se nije isplatila, te u 28. minuti Josip Živković povisuje vodstvo Pijace. Živković prima loptu na osam metara od gola, rolom vara dvojicu čuvara, te sa šest metara sa sredine neobranjivo pogađa donji lijevi kut gola Banzoga. U istoj minuti Plavčić postiže svoj 3. pogodak, te postavlja konačan rezultat, nakon što J. Živković oduzima loptu, povlači kontranapad, te pronalazi Plavčića, koji vara vratara Banzoga rolom, te postiže pogodak za 6:3, te svojoj ekipe donosi nova 3 boda.

Tribunj - Psihijatrija 2:1 (Bruno Zadro, autogol - Igor Karabeg)

U trećoj utakmici susreli su se ekipa Psihijatrije i po drugi put ovo kolo,ekipa Tribunja. Tribunjci prvi prijete preko Zadre koji nakon solo prodora puca sa osam metara, ali njegov udarac odlazi pored okvira gola. U istoj minuti prijeti i Psihijatrija preko Babića, čiji udarac sa ruba šesterca brani Jirasek. U 4. minuti prijeti i Babun koji prolazi čuvara, ali njegov udarac završava u rukama vratara Psihijatrije. U 5. minuti Psihijatrija dolazi u vodstvo nakon što A. Cota izvodi slobodni udarac sa 10 metara, lopta se od bloka odbija do Karabega, koji sa metra postiže pogodak i dovodi svoju ekipu u vodstvo. U 6. minuti prijeti Zadro dva puta. Prvi udarac iz slobodnog sa 12 metara završava na vratnici, dok drugi udarac sa devet metara odlazi pored gola. U 7. minuti Psihijatrija prijeti nakon kontranapada koji vuče Jurišić, pronalazi samog P. Cotu, koju promašuje nečuvana vrata Tribunja. Tri minute nakon prijeti i Čoga, ali njegov udarac Brani Jirasek. Do kraja poluvremena nije bilo izglednijih prigoda, te se na odmor odlazi sa minimalnim vodstvom Psihijatrije.

U prvoj minuti drugog poluvremena prijeti Psihijatrija dva puta preko Džape, čiji udarci sa ruba šesterca odlaze pored gola. Dvije minute potom nakon prodora Jurišića, njegov udarac sa osam metara brani Jirasek. U 20. minuti Čoga se nalazi u prilici 1 na 1 sa Jirasekom, ali vratar Tribunja pokazuje zašto je on najveće pojačanje Tribunja ove sezone. U 24. minuti Čoga se još jednom našao u izglednoj situaciji, ali i ovaj put Jirasek brani njegov udarac. U 25. minuti prijete i Tribunjci, ali udarac Botice sa sedam metara završava na vratnici Psihijatrijinog gola. U 27. minuti prijeti Psihijatrija preko Jurišića, čiji udarac sa 12 metara brani Jirasek. U 29. minuti Tribunjci poravnavaju rezultat, kada Zadro sa otprilike 12 metara neobranjivo pogađa donji desni kut Vujovićeva gola. U posljednjoj minuti Tribunjci potpuno preokreću utakmicu. Zadro izvodi kornera u sredinu, lopta pogađa Čogu, te od njega ulazi u gol. Ovim porazom Psihijatrija si je dodatno zakomplicirala borbu za playoff, a Tribunj se ovom pobjedom priključio ekipama koje se nalaze na prvom mjestu, sa podjednakim brojem bodova.

Kurba Vela - Šibenski Most 4:3 (Filip Mudronja x4 - Luka Kulušić, Stipe Bušac 2)

U četvrtoj utakmici sastale su se dvije ekipe koje su lovile nove bodove, koji bi ih približili zoni koja osigurava mjesto u playoffu. U drugoj minuti prvo prijete Boduli preko Olujića koji pogađa vratnicu sa osam metara. U petoj minuti pokušava i  Skračić sa 12 metara, ali njegov udarac brani Barić. Dvije minute potom, nakon odličnog solo prodora Kovačeva, Mudronjin udarac se ruba šesterca brani Barić. U osmoj minuti Boduli dolaze u vodstvo, kada Skračić kroz sredinu pronalazi Mudronju, a ovaj svladava Barića, te svoju ekipu dovodi u vodstvo. U istoj minuti bude se i Mostaši, te prijete preko Bušca, koji pogađa vratnicu. U desetoj minuti Kovačev prijeti dva puta iz daljine. Prvi udarac brani Barić, dok drugi udarac prolazi pored okvira gola. Nakon Bodula, prijete i Mostaši iz daljine. Škugor pokušava prvi put nakon slobodnog udarca, ali njegov udarac odlazi pored gola, Drugi puta prijeti opet Škugor, ali vratar Mudronja je siguran. Kada se učinilo kako će se na odmor otići sa minimalnim vodstvom Bodula, Filip Mudronja povisuje vodstvo svoje ekipe. Kovače puca sa dvanaestak metara, lopta dodiruje Mudronju, koji se nalazi četiri metra ispred gola, te vara Barića i ulazi u gol.

U drugom poluvremenu Mostaši preuzimaju inicijativu, te prijete nekoliko puta, ali igrači Kurbe Vele uspijevaju blokirati sve udarce. U 18. minuti nakon uigranog kornera Šibenskog Mosta, Bušac pronalazi nečuvanog Kulušića, koji sa osam metara svladava Mudronju, te smanjuje zaostatak Mosta. U 20. minuti Bušac prima loptu na rubu šesterca leđima, okreće svog čuvara, te sa desne strane neobranjivo pogađa u suprotni kut Mudronjina gola, te vraća stvari na početak. U sljedećih nekoliko minuta obje ekipe igraju dosta napadački, te jedni prijete preko Olujića, Skračića i Kovačeva, čije udarce brani Barić, a drugi prijete preko Bušca i Škugora, čije udarce brani Mudronja. U 25. minuti nakon greške u napadu Mosta, Mudronja povlači kontranapad tri na jedan, odigrava dupli pas sa Olujićem, te sa pet metara u prazan gol postiže svoj novi pogodak. U istoj minuti su Mostaši mogli poravnati rezultat, kada Ivić prolazi po lijevoj strani, odigrava loptu na drugu stativu, na kojoj se nalazi Kulušić, koji ne postiže pogodak. U 29. minuti Mostaši vraćaju stvari na početak. Nakon udarca Škugora sa devet metara, lopta se odbija do Bušca, koji sa pet metara sa desne strane poluvolejom neobranjivo pogađa suprotne rašlje Mudronjina gola. U posljednjoj minuti nakon prodora Kovačeva po desnoj strani, isti igrač pronalazi nečuvanog Mudronju na drugoj strani, koji sa dva metra postiže svoj četvrti pogodak, kojim svojoj ekipi donosi izrazito važna nova 3 boda.

Đardin - Mišo Kovač 1:4 (Lovre Erceg - Ante Brčić, Franko Mandrić, Martin Jambrešić, Antonio Bumbak)

U posljednjoj utakmici sedmog kola očekivao nas je po nekima i derbi kola. Đardin pojačan u odnosu na lani, a Kovači gladni bodova i uspjeha nakon prošlogodišnjeg debakla. Prvih nekoliko minuta obje ekipe opreznije ulaze u utakmicu. U petoj minuti obje ekipe prijete iz daljine. Udarac Aužine sa jedne strane brani Baranović, dok udarac Brčića brani Donđivić. U šestoj minuti Kovači dolaze u vodstvo, kada Bumbak prolazi po lijevoj strani, upošljava Brčića, koji ostaje nečuvan na pet metara po sredini gola, te postiže pogodak i dovodi Kovače u vodstvo. U osmoj minuti prijete Kovači preko Jambrešića, koji prima loptu na osam metara, okreće svog čuvara, ali njegov udarac odlazi pored vratnice. U 11. minuti Bumbak pronalazi samog Mandića, koji u situaciji 1 na 1 sa Donđivićem loše zahvaća loptu, te ju šalje pored gola. U posljednjoj minuti prvog poluvremena prijeti i Đardin, kada Erceg odličnim dijagonalnim dodavanjem pronalazi Aužinu, čiji udarac sa sedam metara brani Baranović.

U drugoj minuti drugog poluvremena Kovači rade prekršaj na sredini terena, a Erceg brzo izvodi prekid, odigrava dupli pas sa Skorićem, te sa ruba šesterca matira Baranovića za 1:1. U 20. minuti prijeti Jambrešić još jednom, ali njegov udarac brani Donđivić. U 21. minuti vidjeli smo nekoliko vezanih prigoda. Prvo Bumbak puca sa sedam metara sa lijeve strane, a njegov udarac brani Donđivić. Potom Erceg ne koristi prigodu 1 na 1, točnije njegov udarac brani Baranović. U nastavku akcije Mandić prijeti sa desne strane, udarac odlazi pored Donđivićeve lijeve vratnice.  22 minuti prvo udarac Skorića brani Baranović, u nastavku akcije, puca Erceg, Baranović ponovno brani, lopta se odbija do Skorića koji pogađa gredu, lopta mu se ponovno odbija, a on je šalje iznad gola. U 23. minuti Jambrešić oduzima loptu, povlači kontru tri na jedan, loptu dodaje Bumbaku, koji na drugoj stativi pronalazi samog Mandića koji Kovače dovodi u vodstvo. U 26. minuti Kovači rade 5. prekršaj, te Erceg preuzima odgovornost i izvodi akumulirani udarac. Erceg puca snažno, ali lopta odlazi iznad grede Baranovićeva gola. U 27. minuti Jambrešić povisuje vodstvo Kovača., kada sa desetak metara sa sredine neobranjivo pogađa u donji lijevi kut Donđivićeva gola. U 29. minuti Kovači prodaju petu dečkima iz Đardina, ali udarac Bumbaka sa ruba šesterca brani Donđivić. U posljednjoj minuti nakon odlične akcije Kovača, Jambrešić daje povratnu loptu za Bumbaka, koji sa ruba šesterca pogađa donji lijevi kut Donđivića, te postavlja konačni rezultat. Ovom pobjedom ekipa Miše Kovača se izjednačila na vrhu sa ekipama Mihovila, TLM-a i Tribunja.

Lista strijelaca:
9 golova - Ante Džapo (Psihijatrija)
8 golova - Milan Vukadinović (Banzogo)
6 golova - Antonio Bumbak (Mišo Kovač), Bruno Zadro (Tribunj), Stipe Bušac (Šibenski Most)