FOTO Pet medalja za šibenske triatlonce u Splitu - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Ostali sportovi  •   OBJAVA: 24.08.2014, 13:13h   •

Još jedan uspješan nastup za šibenske predstavnike

FOTO Pet medalja za šibenske triatlonce u Splitu

OBJAVA 24.08.2014, 13:11h

Triatlonci iz Šibenika i ove su godine sudjelovali na triatlonskom natjecanju u Splitu, koje je ujedno bilo i Prvenstvo Hrvatske. Na 16. Marjanskom điru Šibenčani su osvojili pet medalja.

Najmlađi su sudjelovali u aquatlonu (150 m plivanje i 600 m trčanje) gdje je
Karlo Belakušić osvojio zlato u kategoriji dječaka do 8 godina, dok je Lara
Belakušić osvojila srebro kod djevojčica do 12 godina. Inače, oboje su članovi PK More Šibenik.

U super-sprint triatlonu (375 m plivanje, 8km bicikla, 2.5 km trčanje) smo
imali tri predstavnika. Milivoj Berač - Kebo je osvojio srebro s rezultatom 39min
i 56 sekundi, a Niko Belak brončanu medalju u kategoriji 'seniori', dok je Ivica
Vranković bio sedmi.

U elitnoj disciplini, olimpijskom triatlonu (1500 m plivanje, 40 km bicikla,
10 km trčanje) Goran Perica je osvojio drugo mjesto u kategoriji M35 sa
rezultatom 2h25m08sek. I ukupno je bio na 14. mjestu.

Goran Čuljak je bio 4. u kategoji M45, a ukupno je završio na 31. mjestu s rezultatom 2h36m36sek.

I ove godine,  kao i prošle (Goran Čuljak, pukla pedala) jedan šibenski triatlonac nije uspio završiti utrku. Dinu Belakušiću-Brici, probila se guma na 15 km