Dobri rezultati i nova odličja za Plivački klub Šibenik na posljednjem mini grand prixu sezone - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Ostali sportovi  •   OBJAVA: 05.06.2019, 16:16h   •

U Splitu

PK Šibenik Dobri rezultati i nova odličja za Plivački klub Šibenik na posljednjem mini grand prixu sezone
OBJAVA 05.06.2019, 16:16h

Održan je i posljednji mini Grand Prix za ovu sezonu. Tradicionalno, posljednja postaja GP-a bio je miting "Mali Mornar" na kojem je ove godine nastupilo više od 350 plivačica i plivača iz 18 hrvatskih klubova. Na natjecanju su nastupili i Lana Dubravica, Jana Stipaničev, Luka Popović, Matej Vukičević, Šimun i Josip Bepo Srzić, Antun Zajc, Jakov Mikulandra, Mauro Galić i Danijel Bušac, članovi Plivačkog kluba Šibenik.

Ostvarili su dobre rezultate s dosta isplivanih osobnih rekorda i ostvarenih normi za Prvenstvo Hrvatske koje ih očekuje u srpnju.

Šimun Srzić ponio je nagradu za najuspješnijeg plivača za kategoriju 2007. godišta. Najbolje rezultate postigao je u disciplinama 400 slobodno (1. mjesto), 100 slobodno (2. mjesto), 200 leptir (1. mjesto) i 800 slobodno (2. mjesto). Uspješan je bio i Josip Bepo Srzić osvojivši zlata u disciplinama 200 i 100 prsno.

U kategoriji 2006. godišta Luka Popović je osvojio srebrnu medalju u disciplini 400 mješovito.

I u kategoriji 2008. godišta imali su osvajača medalja. Mauro Galić je leptir disciplinama osvojio dvije medalje. U disciplini 200 leptir Mauro je doplivao do srebra, dok je u disciplini 100 leptir osvojio brončanu medalju.

KLJUČNE RIJEČI:  plivanje / PK Šibenik /