Dario Šarić čestitao Ši-Ši Futsal klubu na pobjedi, Barone s Ademijem do slavlja - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Ostali sportovi  •   OBJAVA: 10.03.2016, 14:43h   •

Malonogometna liga Kluba Šibenčana

Facebook Dario Šarić čestitao Ši-Ši Futsal klubu na pobjedi, Barone s Ademijem do slavlja
OBJAVA 10.03.2016, 14:48h

Nastavljeno je natjecanje u Malonogometnog ligi Kluba Šibenčana u Zagrebu, ligi koja ove sezone privlači ogroman interes. Nastup Arijana Ademija, podrška Darija Šarića koji ima svoju ekipu u natjecanju samo su dodatna draž lige u kojoj mogu igrati samo igrači porijeklom iz Šibensko-kninske županije.

Pijaca – Mišo Kovač  6:4  (Ante Puče x3, Niko Labor, Mate Zorić, Ivan Plavčić  –  Antonio Bumbak x2, Ante Pralija x2)

Susret nije dobro započeo za ekipu Miše Kovača, inače prošlogodišnjeg prvaka lige, te su se već nakon šest minuta igre našli u značajnom zaostatku od 3:0 za Pijacu. Pijaca je dobro odigrala u obrani, te na kontranapade došla do prednosti, a strijelac sva tri pogotka bio je Ante Puče. Pijaca već nakon par minuta povećava prednost. Strijelac je bio Niko Labor, a igrala se deseta minuta.

'Mišo Kovač' je tada preuzeo inicijativu, ali ništa se nije događalo do same završnice prvog poluvremena. Tada na scenu stupa Antonio Bumbak koji pokazuje zašto je i dalje jedan od najboljih malonogometaša u županiji. Bumbak desetak sekundi prije kraja poluvremena sa 10-ak metara fenomenalno pogađa u gornji lijevi kut gola Pijace. S rezultatom 4:1 se odlazi na odmor.

Na početku drugog poluvremena ekipa 'Miše Kovača' je pokazala igru kakva priliči prvaku. Nizale su se šanse, a obrana Pijace nije znala kako zaustaviti u tom trenutku nezaustavljivog Bumbaka. Mišo Kovač smanjuje na 4:2 u 19. minuti golom Ante Pralije, na asistenciju Antonija Bumbaka, koji je prošao dvojicu igrača, te asistirao Praliji, koji nije imao težak zadatak. Već u 21. minuti Antonio Bumbak zabija još jedan prelijepi pogodak, te utakmicu dovodi u rezultatsku neizvjesnost. Nekoliko minuta prije kraja ekipa 'Miše Kovača' pokušava s golmanom-igračem dostići prednost Pijace. To se nije pokazalo kao dobar potez, jer vrlo brzo Mate Zorić povećava prednost Pijace na 5:3. Ali iskusna ekipa 'Miše Kovača' se nije predavala, te se pogotkom Ante Pralije vraća na 5:4. Pokušavali su i dalje stići prednost Pijace s golmanom-igrače, ali Pijaca to vrlo brzo kažnjava preko Ivana Plavčića koji postavlja konačan rezultat 6:4.

Udruga Tribunj – Barone  0:1  (Goran Relja)

Utakmica između dvije odlične ekipe bila je jako tvrda, što se vidi i iz samog rezultata. U utakmici je nastupio i dokapetan GNK Dinama, naš Arijan Ademi, te je pokazao kako će Baroneu značiti puno, kako u obrani, tako i u napadu.

Obje ekipe su oprezno ušle u utakmicu, kako i priliči ozbiljnim ekipama. U prvom poluvremenu možemo tek izdvojiti šansu Marina Premužića, koji nije iskoristio situaciju jedan na jedan s vratarom Baronea, Branimirom Renjom, inače prvim imenom susreta.

U drugom poluvremenu utakmica se zahuktala, te je bilo prilika s obje strane. Tribunj je preuzeo inicijativu te je imao dvije sjajne prilike Babuna, od kojih je u jednoj pogodio i vratnicu, te jednu Vlašića, ali već spomenuti Renje pokazuje svoje, već svima poznate vratarske sposobnosti, te mrežu Baronea ostavlja netaknutom. Nakon tri šanse Tribunja uslijedila je šansa Baronea, ali udarac Špadine izvrsno brani vratar Tribunja Grubelić. Ubrzo je Tribunj imao do tada najveću šansu na utakmici, u kojoj Luka Babun na povratnu loptu odlično puca sa šest metara, ali Renje još jednom pokazuje zašto je prvo ime ovog susreta, te loptu hvata u ruke.

I već kada se činilo kako će utakmica završiti bez pobjednika, Goran Relja oduzima loptu igračima Tribunja, te povlači kontru i odigrava dupli pas sa Antom Živkovićem, te postiže pogodak svega deset sekundi prije kraja utakmice, te Baroneu donosi važna tri boda.

Šibenski Most - Đardin 3:1 (Stipe Bušac x3 - Karlo Skorić)

Utakmicu je bolje otvorila ekipa Đardina, koja je imala nekoliko lijepih prilika, ali sve brani odlični vratar Šibenskog Mosta Barić. S druge strane također je nekoliko šansi imao Šibenski Most, ali se na odmor odlazi s rezultatom 0:0.

Drugo poluvrijeme također bolje otvara Đardin, te dolazi u prednost lijepim pogotkom Karla Skorića. Nakon primljenog pogotka trgnula se ekipa Šibenskog Mosta, te na krilima fantastičnog Stipe Bušca  uspjela preokrenuti rezultat na 3:1. Bušac je prvo postigao vrlo lijepi zgoditak s osam metara za 1:1. Nakon toga isti igrač pogađa na prazan gol nakon asistencije Grge Slavice nakon kornera. Stipe Bušac postaje protagonist ove utakmice izvrsnim pogotkom za 3:1 u kojem prelazi jednog igrača Đardina, te sa devet metara pogađa suprotne rašlje gola Đardina. Đardin tada uvodi golmana-igrača, te pokušava sustići rezultat, ali mreže su mirovale do kraja utakmice, te rezultat ostaje 3:1.

TLM – Psihijatrija  2:3 (Mate Vukšić, Milan Vukadinović – Ante Džapo x2, Antonio Čoga)

Utakmica između dvije jako čvrste i dobre ekipe započela je agresivno s obje strane, te smo u samo tri minute vidjeli već pet prekršaja. Nakon par minuta, ekipa TLM-a dolazi u vodstvo pogotkom Mate Vukšića. Ubrzo nakon prvog gola, Milan Vukadinović presijeca jedno dodavanje Psihijatrije, te otrčava kontru sam do kraja, te matira vratara Psihijatrije. U tim trenucima postojala je samo jedna ekipa na terenu. Nizale su se šanse TLM-a. Prvo je priliku Nike Raka odlično obranio vratar Psihijatrije. Odmah potom sjajan solo-prodor Milana Vukadinovića završava pored vratnice.

Nakon toga ekipa TLM-a odigrava lijepu akciju u kojoj se u prilici našao Ante Gulin, ali udarac odlazi malo iznad grede gola. Kako to obično biva, kad ne zabiješ, primiš. Pred sam kraj prvog poluvremena, nakon jednog bezopasnog auta, lopta dolazi do snažnog Ante Džape, koju ovaj spretno i sretno posprema u gol pored obrambenog igrača i vratara TLM-a. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 2:1.

U drugom poluvremenu ekipe potpuno mijenjaju uloge. Futsal stručnjak, trener MNK Alumnusa i igrač Psihijatrije Jakov Ungarov slaže taktiku Psihijatrije, te odigravaju presing na ekipu TLM-a, na što ova ekipa loše odgovara. U drugom poluvremenu, kao i na početku opet se igra jako čvrsto, bez većih šansi s obje strane. U 24. minuti ekipa Psihijatrije dolazi do izjednačenja. Ungarov šalje jednu visoku loptu u šesterac TLM-a, na što obrana TLM-a loše reagira, a Antonio Čoga nalijeće, te koljenom zabija gol od prečku, te svladava drugi put vratara TLM-a.

Odmah nakon tog pogotka ekipa TLM-a je imala odličnu šansu u kojoj Niko Rak probija po desnoj strani, te dodaje loptu na drugu stranu prema Roku Bačeliću, ali ovaj promašuje okvir gola s pet metara. Nakon toga opet je aut bio koban za ekipu TLM-a. Nakon kratkog dodavanja, Jakov Ungarov probija po lijevoj strani, te dodaje povratnu loptu na šest metara Anti Džapi, koji posprema loptu efektno u gol. Ekipa TLM-a je pokušala nešto napraviti sa golmanom-igračem, ali bezuspješno, te je rezultat ostao 3:2 za Psihijatriju.

Ši-Ši Futsal Club - Kurba Vela 6:1 (Duje Protega x3, Domagoj Krečak, Franko Berović, Matej Petković - Ivan Maretić)

Na kraju drugog kola snage su odmjerile momčadi Ši-Ši Futsal Cluba, za koju navija Dario Šarić i Kurba Vele. Od početka utakmice na terenu je zavladala momčadi Ši-Ši Futsala, te su do vodstva stigli u petoj minuti preko večeras fantastičnog Domagoja Krečka. Do kraja poluvremena Ši-Ši futsal preko Duje Protege postiže dva gola, te se na odmor odlazi s ugodnih 3:0.

U drugo poluvrijeme bolje je ušla momčad Kurbe Vele koja odmah na otvaranju zabija za 3:1 golom Maretića, nakon lijepe momčadske akcije. Ubrzo nakon primljenog pogotka igrači Ši-Ši Futsala su utakmicu odveli u sigurne vode, te su preko Berovića, Protege i Petkovića otišli na sigurnih 6:1. Nakon upisane prve pobjede i skoka na peto mjesto ljestvice oglasio se i Dario Šarić koji je putem Facebooka čestitao svojoj momčadi.