Danilo kup 2018.: Najbolji su Kavana Medulić West Ham Ražine i Pirovac - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Ostali sportovi  •   OBJAVA: 06.08.2018, 14:09h   •

Malonogometni turnir

Danilo kup 2018.: Najbolji su Kavana Medulić West Ham Ražine i Pirovac

MNK Danilo Danilo kup 2018.: Najbolji su Kavana Medulić West Ham Ražine i Pirovac
OBJAVA 06.08.2018, 14:09h

Završeno je 26. izdanje malonogometnog turnira Danilo kup 2018. koje se održava u čast zaštitnika mjesta Danila, sv. Danijela.

Unatoč grmljavini i najavljenoj kiši, na završnici veteranskog i seniorskog dijela, pune tribine su ispratile kraj fešte malog baluna.

Odigrane su četiri utakmice; u veteranskoj konkurenciji rezultatski egal je trajao do samog kraja utakmica, dok se u seniorskoj pokazalo točno da je lijeva strana ždrijeba bila nemilosrdna za favorite te da je Kavana Medulić West Ham Ražine zasluženo prvak Danila.

VETERANSKA KONKURENCIJA

Utakmica za treće mjesto

Zlatna ribica - HNK Velebit Benkovac - Veterani 2:3

(Igor Stegić, Jurica Mihaljević / Josip Lončar, Josip Šunić x2)

Pogocima Stegića i Mihaljevića Zlatna ribica je na poluvremenu utakmice za treće mjesto vodila 2:0. Nastavila je nizati prilike, ali vratar Benkovca Milovac im nije dao da završe utakmicu. Iz jedne kontre Josip Lončar uspio je smanjiti rezultat na 2:1. Zlatna ribica je prestala napadati, a Benkovac je nizao šanse. To im se vratilo dvije minute prije kraja utakmice, kad je inače najbolji strijelac turnira, Josip Šunić anulirao vodstvo Brodaričana. Kad su svi očekivali kaznene udarce, još se jednom iskazao Šunić i odnio broncu u Benkovac.

Finale

Banzogo - MNK Pirovac 0:1

(Kristijan Čubrić)

Pirovac je još jednom pobjednik Danila u veteranskoj konkurenciji. Utakmica je bila podjednaka po šansama, bila je tvrda s puno prekršaja, utakmica vrijedna finala. Jedini pogodak bilo je djelo Kristijana Čubrića, koji je okrenuo svog čuvara na "sidrunski" te poslao loptu pokraj vratara Labora.

Banzogo je nakon toga imao nekoliko izglednih šansi za povratak u utakmicu, ali uz pomoć sreće i vratara Pirovac je sačuvao neokrznuta vrata. Imao je Pirovac šansu podebljati vodstvo  iz kontri u zadnjih nekoliko minuta, kad je Banzogo bacio sve karte u napad, ali rezultat se do kraja nije mijenjao. Pehar je u Pirovac odnijela majstorija alfe i omege momčadi, Kristijana Čubrića.

NAJBOLJI POJEDINCI

Najbolji golman: Mate Labor (Banzogo)

Najbolji strijelac: Josip Šunić

Najbolji igrač: Marina Ramadža (MNK Pirovac)

SENIORSKA KONKURENCIJA

Utakmica za 3. mjesto

MNK Danilo - Generacija propuha 3:0

Finale

Kavana Medulić West Ham Ražine - PAMI 5:0

(Renato Đak Božić x3, Milan Slavica, Ivan Mijatović)

Dva poluvremena - dvije različite utakmice. Na kraju prvog poluvremena Kavana Medulić West Ham Ražine vodile su nakon ubačaja sa strane, prekrasnim pogotkom iz voleja Renata Đaka Božića 1:0. Odavno takav pogodak nije viđen u Danilu. Izuzev pogotka, favoriti nisu pokazali ništa. Pami je napadao, stvarao šanse i prijetio vrataru Raku, koji je interventirao sjajno nekoliko puta.

U drugom poluvremenu, PAMI je nastavio s dobrom igrom, a Renato Đak Božić s postizanjem pogodaka. Povisio je vodstvo na 2:0, a zatim na 3:0. Pami je pokušao s golmanom igračem, no to ih je koštalo još dva primljena pogotka, a strijelci su bili Mijatović i Slavica.

Najbolji golman: Mario Rak (Kavana Medulić West Ham Ražine)

Najbolji strijelac: Toni Pamuković (PAMI)

Najbolji igrač: (Renato Đak - Božić)

KLJUČNE RIJEČI:   mali nogomet / Danilo kup /