Živkovići donijeli vodstvo domaćinu, pa Ražinci Vukorepa i Celić preokrenuli rezultat ŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Nogomet  •   OBJAVA: 07.10.2017, 17:47h   •

Šibenik se iz Novigrada vraća pjevajući

Š. I. Živkovići donijeli vodstvo domaćinu, pa Ražinci Vukorepa i Celić preokrenuli rezultat
OBJAVA 07.10.2017, 17:47h

S istarskog se poluotoka nogometaši Šibenika vraćaju sa sva tri boda. S 2:1 pobijedili su domaćina Novigrad u zanimljivoj utakmici u kojoj su u glavnim ulogama bili Šibenčani, kako s jedne tako i s druge strane. Novigrađani su poveli kombinacijom Ante i Grge Živkovića, a za preokret su se u završnici utakmice pobrinuli Ražinci: Martin Vukorepa i Luka Celić.

Jako dobro Šibenčani su ušli u utakmicu. Već u pet prvih minuta utakmice stvorili su čak tri 100%-ne šanse. U matnim su prilikama bili Okechukwu, Brito i Alispahić, ali niti jedan od ta tri udarca nije odsjeo iza leđa domaćeg čuvara mreže Nemeca. Poslije dominacije Perkovićeve momčadi igra je postala ravnopravna kako je odmicalo poluvrijeme.

Nije prošlo niti pola sata igre a trener Šibenika bio je prisiljen na prvu promjenu: Pecolaj se ozlijedio, pa je u igru ušao Fuštin. I odmah potom zatresla se mreža Novigrada, ali vrlo kratko trajala je šibenska radost. Brekalo je poslao loptu u mrežu, ali suci su podigli zastavicu i poništili gol. Domaćin je najbliži gol bio na samom kraju prvog dijela, kad je nakon kornera Šibenčanin u njihovim redovima Ante Živković pogodio stativu.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme domaćin je poveo: G. Živković je opalio iz daljine, lopta je na putu prema golu pogodila njegova prezimenjaka Antu, promijenila smjer i završila iza Žitnjakovih leđa. Sudbina je htjela da upravo šibenski dvojac u domaćim redovima, u duhu poslovice tko će kome ako ne svoj svome, kreiraju i zabiju bivšem klubu.

No, nisu se Šibenčani mirili s rezultatskim zaostatkom. Izjednačenje je stiglo u 83.  minuti: sudac je pokazao na bijelu točku zbog igranja rukom, a siguran realizator najstrože kazne bio je kapetan Martin Vukorepa. A samo dvije minute kasnije mrežu je zatresao još jedan Ražinac u šibenskom dresu. Našao se Celić na pravom mjestu poslije ubačaja Okechukwua, zabio je svoj prvi gol u sezoni, gol vrijedan velika tri boda iz Novigrada.

Sljedećeg tjedna Šibenčane čeka dvostruki program na Šubićevcu: u srijedu Hrvatski dragovoljac, a u subotu Lučko.

NOVIGRAD – ŠIBENIK (0:0) 1:2