Završene pripreme nogometaša Šibenika u Medulinu: Remi protiv Lokomotive u generalki, zaigrao SchildenfeldŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Nogomet  •   OBJAVA: 16.01.2021, 15:12h   •

Poraz, pobjeda i neodlučeni rezultat

Facebook HNK Šibenik Završene pripreme nogometaša Šibenika u Medulinu: Remi protiv Lokomotive u generalki, zaigrao Schildenfeld
OBJAVA 16.01.2021, 15:12h

Nogometaši Šibenika završili su sedmodnevne pripreme u istarskom Medulinu. Ove subote, u trećoj od tri dogovorene utakmice u okviru Arena Cupa, odigrali su 1:1 protiv prvoligaša Lokomotive.

Po jednu pobjedu, remi i poraz upisali su Rendulićevi igrači na istarskim pripremama. Nakon poraza od Istre 1961 (2:0) i pobjede nad Međimurjem (5:0), stigao je i remi protiv momčadi s Kajzerice.

U šibenskom sastavu nije bilo kapetana Marka Bulata, pa je kapetansku traku nosio vratar Nediljko Labrović. A prve minute od povratka upisao je iskusni Gordon Schildenfeld.

Prvi su zaprijetili igrači iz metropole, Aliyu je pucao preko gola. Šibenik uzvraća preko Jurića, nije bilo potrebe za značajnijom intervencijom Santinija. A onda je, u 13. minuti, stigao i prvi gol, Lokomotiva je povela: Cipetić je ubacio s desnog boka, u sredini kaznenog prostora Brazilac Emerson je sam, skače i lako zabija glavom za vodstvo od 1:0.

Sedam minuta kasnije ukazala se odlična prilika Šibenčanima: dubinska lopta za Princea, Ganac puca iskosa s lijeve strane, a vratar lokosa zaustavio je njegov pokušaj. Kvesić čisti s gol crte u 40. minuti, a četiri minute kasnije ubacio je Nikola Rak s desne strane, Jurić u sredini je na pravom mjestu, no, nije uspio dobro glavom zahvatiti loptu i odlična prilika je propala.

Tek što se krenulo s centra stiže izjednačenje. Lopta u prostor za Jurića koji pomalo s desne strane pogađa za izjednačenje. U 73. minuti velika greška u zadnjem redu Lokomotive, Jurić je imao prazan gol, pucao je iskosa s lijeve strane, ali nije pogodio okvir gola. Najveća prijetnja Lokomotive u nastavku bio je udarac u 84. minuti koji je lako zaustavio Labrović.

Susret je tako završio remijem. Šibenčani se nakon ovog susreta vraćaju na svoj Šubićevac, gdje će u petak u nastavku sezone I. HNL ugostiti Hajduk.

LOKOMOTIVA – ŠIBENIK 1:1 (1:0)