UŽIVO Šibenik će i dalje tavoriti u drugoj ligi, rulet penala pripao Istranima - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Nogomet  •   OBJAVA: 01.06.2016, 19:54h   •

Prijenos sa stadiona Alda Drosine

UŽIVO Šibenik će i dalje tavoriti u drugoj ligi, rulet penala pripao Istranima

Milan Balaban UŽIVO Šibenik će i dalje tavoriti u drugoj ligi, rulet penala pripao Istranima
PIŠE Mario Krnić
OBJAVA 01.06.2016, 19:54h

Alispahić i Collins, iako ponajbolji igrači današnje utakmice protiv Istre, na kraju su ispali tragičari, promašili su penale koji su Šibenik mogli odvesti u prvu hrvatsku nogometnu ligu.

Istra je u prvoj ligi, Collins je pucao preko grede u šestoj seriji penala.

Da Silva i Barač sigurno izvode petu seriju penala, rezultat je i dalje izjednačen. Drama u Puli

Nwolkor brani udarac igrača iz Pule, Alispahić za Šibenčane puca direktno u golmana Istre

Istrani opet sigurni, Nwolokor nije imao šanse, Grković sigurno zabija za narančaste, nakon tri serije rezultat je i dalje izjednačen

Gržan pogađa za Istru drugi penal, za Šibenčane siguran Vukorepa

Istrani pogađaju prvi penal, Plazonić kod Šibenčana izjednačava rezultat iako je golman Istre skoro obranio njegov šut

PENALI

90+' - gotova j utakmica, o ulasku u prvu ligu odlučit će penali

90' - igra se samo da prođe vrijeme do penala koje će igrači pucati odmah, nema produžetaka. Sudac produžio utakmicu za samo dvije minute

87' - Alispahić zbog napucavanja lopte dobio žuti karton

86' - Repić atraktivno puca škaricama preko gola narančastih

84' - Zlomislić nakon odličnog prodora i asistencije Gržana loše puca preko gola Šibenčana

82' - sve nervoznija igra na terenu, Žižić kod Istre zaradio žuti karton zbog prigovora

76' - izlazi Fuštin, u igru ulazi Josip Maleš

75' - Alispahić ubacuje s desne strane, Fuštin puca iz voleja i promašuje gol

73' - Da Silva skoro pogađa gol narančastih s par metara

70' - odličan prodor s desne strane Bartulovića, dobar udarac prošao tik uz vratnicu Istrana

68' - dobar udarac s lijeve strane Collinsa, najagilnijeg igrača narančastih

63'- umjesto Slavice kod Šibenčana u igru ulazi Plazonić

62' - nakon oštrog starta Slavica zaradio žuti karton

57'- odlična kontra Istrana, upropaštavaju je lošim šutom na gol Šibenčana

52' - Mišićnakon solo prodora probija se kroz obranu Šibenčana i zabija za 1:1

50' - Perica Šare nakon greške domaćina zabio za 1:0, Šibenik je blizu prvoj ligi

45' - poluvrijeme završava bez golova

41' - Bartulović malko centrira sa strane u kazneni prostor domaćina, stoperi Istre sve riješavaju bez puno problema. Šibenik je ipak nešto aktivniji

38' - igrači Istre ne pokazuju previše ambicije prema golu Šibenčana, kao da svi igrači čekaju poluvrijeme

35' - Monotoni nogomet na sredini terena igra se već pet minuta

30' - Grković odlično puca glavom nakon centaršuta Alispahića. Sudac ipak označuje zaleđe

27' - Gržan prodire s desne strane, Nwolokor opet uspješno brani udarac Istrinog napadača

25' - mrtva šansa za Istru, Nwolokor Repiću brani zicer s pet metara

21'- fanatastićan udarac s 25 metara Grkovića, Istru spasila greda

19' - Fuštin mlako s desetak metara puca glavom direktno u golmana Istre

16' - Alispahić ubacio u kazneni prostor domaćina, obrana Istre opet sve riješila bez problema

11' - uglavnm se igra na sredini terena, i jedna i druga ekipa jako su oprezne u izletima prema protivničkom golu, Šibenik je malo aktivniji, Alisphaić izborio korner

6' - Collins u dobrom prodoru s lijeve strane, Šibenik je zasad nešto agilniji od protivnika

3' - prva polušansa za Šibenik, nakon oštrog centaršuta Collinsa obrana Puljana dobro reagira

1' - počela je utakmica, oko tri tisuće gledatelja okupilo se na stadionu u Puli

Sastavi

HNK Šibenik

David Samuel Nwolokor (v), Perica Šare, Mateo Barać, Mehmed Alispahić, Luka Fuštin, Miro Slavica, Toni Grković, Jamilu Collins, Martin Vukorepa, Grgo Živković, Mario Bartulović

Istra 1961.

Ivan Brkić (v), Renato Gojković, Nikola Žižić, Ivica Jurkić, Milan Đurić, Nour Bouhna, Darko Mišić, Damir Zlomislić, Antonio Repić, Marko Trojak, Šime Gržan

KLJUČNE RIJEČI:  HNK Šibenik / Istra 1961. / Pula / utakmic / prva liga / kvalifikacije /