Šibenik i Istra remizirali, gosti svakako zadovoljniji krajnjim rezultatomŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Nogomet  •   OBJAVA: 29.05.2016, 18:33h   •

Gotova utakmica

Šibenik i Istra remizirali, gosti svakako zadovoljniji krajnjim rezultatom

ŠibenikIN Šibenik i Istra remizirali, gosti svakako zadovoljniji krajnjim rezultatom
PIŠE Mario Krnić
OBJAVA 29.05.2016, 18:33h

Prva kvalifikacijska utakmica za ulazak u Prvu hrvatsku nogometnu ligu između HNK Šibenik i Istra 1961 završila je rezultatom 1:1. Rezultatom će svakako biti zadovoljniji Puljani zbog postignutog gola u gostima. Šibenik će u srijedu u uzvratu za prolaz u prvu ligu morati pobijediti ili odigrati neriješeno uz najmanje dva postignuta gola.

Kraj utakmice

90+ Puljani zabijaju gol nakon centaršuta iz slobodnog udarca, ali ga sudac poništava zbog igranja rukom

90' - pomoćni sudac pokazao je tri minute nadoknade

87' - Šare zabija za 1:1 nakon velike gužve u kaznenom prostoru Istrana

85' - Šibenik i dalje u jalovoj incijativi, Istrani jedva prelaze centar

65' - nakon još jedne gužve ispred gola Istrana Solomon pravi prekršaj, zaslužuje žuti karton što znači da neće moći igrati u uzvratu u srijedu

63' - ogromna gužva u kaznenom prostoru Istrana ali Šibenčani jednostavno ne znaju dati gol

62'- umjesto Pervana kod Šibenčana ušao Collins

61' - kod Puljana izlazi Mišić, ušao Hadžić

59' - nakon centaršuta s desne strane Fuština u gužvin Šibenčani iznuđuju korner. Fuštinov nabačaj hvata golman Iveša

56' -stoper Puljana Žižić zbog simuliranja dobio žuti karton, slobodan udarac za Šibenik s 30 metara. Baraćev šut odbija se od zida protivničkih igrača

51' - Miro Slavica s 20 metara skoro pogađa lijevi kut Istrinog golmana Iveše

46' - počelo je drugo poluvrijeme, umjesto slabog Pecolaja koji je direktno skrivio gol kod Šibenčana u igru ušao Fuštin

42' - gostujući igrač Milan Đurić s 30 metara puca tik pokraj gola Nwolokora

38' - Solomon u zaleđu pet metara ispred gola Istrana pucao nakon sučevog zvižduka. Naravno, golman mu je i to obranio

34' - Funcuti nezadovoljni igrom ubacili baklju u teren. Šibenik u jalovoj inicijativi

31' - Solomon u dobroj šansi ne uspjeva potkopati loptu i prebaciti golmana Ivešu

30' - žuti karton igraču Istre Zlomisliću pokazao je sudac Marić

28'  - Perica Šare nakon već trećeg opasnog starta dobiva žuti karton. Istra opet u dobroj šansi, Trojak slabo puca po zemlji

26'- prvi žuti karton na utakmici zaradio igrač Istre Heister zbog igranja rukom

18' - nakon velike greške Pecolaja Varela pravi nered u šesnaestercu domaćih i osvaja korner. Marko Trojak nakon centaršuta glavom daje gol za Istru

15' - nakon centaršuta Slavice Solomonloptu  skoro glavom sprema u gol, prva velika šansa na utakmici

12' - Alispahić odlično centrirao pred gol Puljana, Barać glavom loptu vratio u sredinu, ali nitko od narančastih ne stiže na loptu

8'- Na istok stadiona ušlo tridesetak Demona, igra se uglavnom na sredini igrališta bez prilika s obe dvije strane

3'-Šibenik je stusnuo odmah na početku, narančasti stvorili nekoliko opasnih situacija, ali bez konkretne završnice

1' - Istra je prva krenula s centra, počela je još jedna ključna utakmica za ulazak u prvu ligu