Ušao s klupe i donio prolazak dalje: Celić s dva gola 'srušio' Croatiju u Kupu ŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Nogomet  •   OBJAVA: 07.10.2020, 17:59h   •

Uspješniji od drugoligaša u Kupu

Ušao s klupe i donio prolazak dalje: Celić s dva gola 'srušio' Croatiju u Kupu

HNK Šibenik/ arhiva Ušao s klupe i donio prolazak dalje: Celić s dva gola 'srušio' Croatiju u Kupu
OBJAVA 07.10.2020, 17:59h

Nogometaši Šibenika prošli su prvu prepreku u ovogodišnjem izdanju hrvatskog nogometnog Kupa. Na teškom gostovanju kod Croatije u Zmijevcima, po teškom vremenu i još težem travnjaku, slavili su s 2:0 nakon produžetaka i to golovima Luke Celića koji se pokazao kao jocker.

Kao što je i najavio, trener Krunoslav Rendulić, malo je izmijenio momčad. U odsustvu Bulata (reprezentacija), Pandže i Anočića (ozljede), na travnjak je od prve minute na njihovim pozicijama uz već standardnog Kvesića na boku, poslao Alimija na zadnjem veznom i Mesu na stoperskoj poziciji. A po prvi put, u vrhu napada, zaigrao je Kolumbijac Yeferson (zamijenjen na poluvremenu).

Imali su Rendulićevi igrači tijekom čitavih 90 minuta regularnog dijela utakmice više od igre, bolje prilike i više prilika, ali, po travnjaku natopljenom vodom, do gola nisu uspjeli doći. Kao ključan trenutak pokazat će se ulazak Luke Celića u igru u drugoj minuti sudačke nadoknade (neposredno prije isteka regularnog dijela).

U 90 minuta igre (plus nadoknada) golova nije bilo, ali je zato Celić već u petoj minuti prvog produžetka precizno naciljao mrežu domaćeg vratara Tomića i to iz kaznenog udarca. Sve dileme oko pobjednika otklonio je šibenski veznjak svojim drugim golom pri samom kraju utakmice, u 117. minuti dvoboja u Zmijavcima.

Ovom pobjedom Šibenik je izborio osminu finala Kupa gdje bi mu protivnik na Šubićevcu trebala biti Istra 1961.

CROATIA – ŠIBENIK (0:0) – 0:2 – produžetak