Prekinut gostujući pobjednički niz

Šibenik se praznih ruku vraća iz baroknog grada: Kontranapadi ih 'skupo koštali'

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   04.03.2023 u 17:57

Vjeran Zganec Rogulja/Pixsell
Nogometaši Šibenika nisu uspjeli nastaviti uspješan niz od tri gostujuće pobjede od povratka Damira Čanadija na klupu. Nakon tri pobjede, dvije prvenstvene (u Velikoj Gorici i Koprivnici), te jedne u Kupu (Bijelo Brdo), Šibenčani su doživjeli poraz od 2:0 u Varaždinu. Nije to bilo baš kvalitetno izdanje šibenskog sastava kojeg su skupo koštali kontranapadi iz kojih su Brodić u sudačkoj nadoknadi prvog dijela i Teklić u 54. minuti donijeli pobjedu svojoj momčadi.

Malo pravih prilika i opasnih situacija vidjeli smo u prvom poluvremenu. Treća minuta donijela je prvu akciju u šibenskom kaznenom prostoru: pucao je Drožđek, požrtvovni Perić je u padu blokirao taj pokušaj. Jako dugo vremena bilo je to jedino opasno što su Varaždinci uspjeli kreirati. Daleko opasniji bio je prvi šibenski udar: Čanađija je s desnog boka dao nisku, prizemnu loptu za Dolčeka, on puca, cilja donji desni kut varaždinskog gola, ali vratar Zelenika čupa tu loptu i šalje je u korner. Bio je to ujedno prvi i jedini šibenski udarac unutar okvira gola u prvih 45 minuta.

Dugo se potom čekalo na kakvu takvu prijetnju: dočekao ju je Šibenik u 32. minuti: Kvržić je s boka tražio Dolčeka na suprotnoj stani, malo previsoka lopta je to bila, udarca nije ni bilo. Šest minuta prije kraja poluvremena domaćin prvi put upućuje udarac u okvir gola: nakon ubačaja iz prekida Brodić je pucao glavom, otišlo je to ravno u dobro postavljenog Rogića. A onda, u najgore vrijeme, sudačkoj nadoknadi prvog dijela, Šibenik je kapitulirao: Šegin udarac Đira je uspio blokirati, na odbijancu je prvi Brodić koji trese mrežu za vodstvo domaćina od 1:0.

Početkom nastavka, u 54. minuti, Šibenik je stvorio priliku: Čanađija je pripremio sve za Kneževića koji nije uspio zatresti mrežu, uspjeli su se domaćini spasiti u toj situaciji. Odmah su odgovorili brzom kontrom i novim pogotkom: na drugoj strani terena Drožđek je pripremio sve Tekliću za udarac, a on s 14-15 metara neumoljivo pogađa Rogićevu mrežu za 2:0. Mogao je odmah odgovoriti Šibenik: Zelenika je i drugi put izašao kao pobjednik iz dvoboja protiv Dolčeka. Krilni igrač narančasto-crnih pucao je iskosa s desne strane, nije se vratar domaćih dao iznenaditi.

U 60. minuti trener Čanadi radi dvostruku izmjenu: 'u vatru' gura Minu i Špeljaka (iz igre su izašli ozlijeđeni Kvesić i Knežević). Šibenik pokušava doći do smanjenja vodstva, ali daleko, daleko su opasniji domaćini iz kontranapada. Jedan takav umalo im je donio i treći gol: na šibensku sreću Brodić nije precizno ciljao svoje nišanske sprave ovom prilikom. Nova šibenska prijetnja stiže u 75. minuti: solo prodor Špeljaka, nanizao je nekoliko domaćih igrača, sve je dobro napravio, smanjenju vodstva ispriječio se okvir gola. Već u idućem napadu još dva puta pucali su gostujući nogometaši: prvi udarac šibenskog Japanca zaustavio je Jelenić na gol crti, pa ponovno pokušava Špeljak, vratar Zelenika je na pravom mjestu.

Do kraja utakmice, osim već navedenih prijetnji, Šibenik nije stvorio gotovo ništa čime bi ugrozio Zeleniku. Kovačevićeva momčad mirno i sigurno je sačuvala svoju pobjedu.

Ostali su Šibenčani tako na 20 osvojenih bodova, a u sljedećem kolu (u subotu) na Šubićevac stiže Dinamo.

VARAŽDIN – ŠIBENIK 2:0 (1:0)
Varaždin, stadion Varteksa, gledatelja 1506.
Sudac: Goran Pečarić – Zagreb
Pomoćnici: Dejan Vuković – Zagreb