Šibenik pobijedio Zadar u Zmijavcima: Vratar Labrović obranama penala donio finaleŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Nogomet  •   OBJAVA: 27.07.2018, 21:25h   •

Memorijalni turnir Marijan Šuto Mrma

Milan Balaban Šibenik pobijedio Zadar u Zmijavcima: Vratar Labrović obranama penala donio finale
OBJAVA 27.07.2018, 21:25h

Nogometaši Šibenika igrat će u finalu 24. Memorijalnog turnira Marijan Šuto Mrma u Zmijavcima. U polufinalnom su susretu, nakon 0:0 u 90 minuta igre, boljim izvođenjem penala pobijedili Zadar, a posebno se istaknuo vratar Nediljko Labrović koji je zaustavio dva udarca s bijele točke Zadrana, uz, naravno, preciznost šibenskih izvođača na drugoj strani.

Šibenčani su u susret krenuli s dvije promjene u odnosu na prošlu utakmicu. Od prve je minute na vratima bio Rogić, dok je umjesto Muse na lijevom boku igrao Šare. Izvan kadra za utakmicu zbog lakših ozljeda bili su Blaić i Fuštin.

U 90 minuta igre pogodaka nije bilo, iako je prilika bilo na obje strane. Pobjednik je stoga morao biti odlučen s bijele točke, a tu su narančasti iz Šibenika imali raspoložene strijelce s jedne strane, odnosno odličnog Labrovića na golu.

Prvi su s penalima krenuli Zadrani: Tokić je bio precizan, kao i Stipan Banić na drugoj strani. A onda na scenu stupa Labrović koji zaustavlja udarce prvo Jurjevića, a potom i Petkovića. Između dva zadarska udarca precizan je bio Bulat, a nakon toga i Celić. U četvrtoj seriji Handžić je pucao nebu pod oblake i bio je to kraj.

Šibenčani su tako izborili finale, a tko će im u nedjelju u 19 sati biti protivnik doznat će se u subotu nakon drugog polufinala koje igraju domaćin Croatija, inače prošlosezonski prvak Treće HNL jug i Hajduk 2.

ŠIBENIK – ZADAR (0:0) 3:1 - penali
Zmijavci, ŠRC Marijan Šuto Mrma
Sudac: Mirko Odrljin - Čaporice
Penali: Banić, Bulat, Celić - Tokić, Jurjeviću brani Labrović, Petkoviću brani Labrović, Handžić preko gola
ŠIBENIK: Rogić, Pecolaj, Pandža, Vukorepa, Šare, Roca, Bulat, Maleš, Kukec, Okechuku, Prince. Još su igrali: Labrović, Banić, Musa, Celić, Stanić, Lokin, Galešić. Trener: Borimir Perković.
ZADAR: Bender, Pranić, Jerbić, Sarić, Surać, Begić, Župan, Jurić, Majić, Torbarina, Renić. Još su igrali: Petković, Pinčić, Paponja, Handžić, Jurjević, Anić, Šalinović, Lepinjica, Asanović, Tokić, Omerinović. Trener: Dragan Blatnjak.

KLJUČNE RIJEČI:   nogomet / HNK Šibenik / Borimir Perković /