Šibenik imao 3:0 na poluvremenu, u sudačkoj nadoknadi ostao bez pobjedeŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Nogomet  •   OBJAVA: 22.02.2020, 15:36h   •

Remi na startu sezone

Šibenik imao 3:0 na poluvremenu, u sudačkoj nadoknadi ostao bez pobjede

Milan Balaban/arhiva Šibenik imao 3:0 na poluvremenu, u sudačkoj nadoknadi ostao bez pobjede
OBJAVA 22.02.2020, 15:36h

Šokantna završnica prvog proljetnog kola na Šubićevcu. Imao je Šibenik vodstvo od 3:0 na poluvremenu, uz daleko najbolju igru u ovoj sezoni u tih prvih 45 minuta, da bi u drugom dijelu gosti smanjili iz jedanaesterca, a onda u posljednjih pet minuta, nakon pogrešaka Šibenika, i to golom u doslovno posljednjim sekundama utakmice, došli do izjednačenja.

Dva potpuno različita poluvremena odigrali su narančasti. Prvo, fantastično. Iako u igrali bez standardnog stoperskog dvojca Pandža – Vukorepa, to se nije osjetilo. I Bilić i B. Barišić odigrali su odlično, kao, uostalom i baš svi ostali igrači. Nije bilo lošeg mjesta u momčadi, a gosti, iako drugoplasirani na ljestvici, na Šubićevcu su još i dobro prošli, kad je rezultat u pitanju u prvih 45 minuta.

Već u sedmoj minuti Kukec je na noge digao domaću publiku: Ćurić mu je proslijedio jednu loptu, a on prizemnim udarcem sa 17-18 metara matira vratara Banića za šibensko vodstvo. Jedini udarac gostiju prema Labroviću, koji je bio bez posla tijekom čitavih 45 minuta, je udarac Čabraje, u 19. minuti koji je bio tek statistike radi. U 21. minuti narančasti su udvostručili svoje vodstvo.

Prince je dodao Juričiću, on puca s otprilike 16-17 metara, pogađa prečku, od koje se lopta odbija na crtu. Prvi pomoćnik Janić pokazao je na centar, gosti su se bunili, tvrdeći da lopta nije prošla crtu, no, povratka nije bilo, semafor je pokazivao 2:0 za Šibenik. Još više od rezultata dopadljiva je bila mudra, taktički zrela igra Rendulićeva sastava. Kao plod toga stigao je i treći pogodak u 37. minuti.

Duga je to bila akcija. Prince se našao u odličnoj prilici, ali mu je šut blokiran, lopta je odbijena u korner. Izveo ga je Kukec, točno na glavu Bilića koji skače nebeski visoko i treća lopta je u mreži gostiju. Neposredno prije odlaska na odmor mogla je i četvrta, šteta što Ćurić svoju odličnu priliku nije uspio pretvoriti u pogodak. Bilo je to najbolje poluvrijeme Šibenika u čitavoj sezoni, a moglo je biti i rezultatski uvjerljivije.

Drugi dio pokušajem je otvorio Bulat, ravno u vratara gostiju. Pranić je u 50. minuti nepotrebno srušio jednog igrača gostiju u 16 metara, sudac je pokazao na bijelu točku, a Havojić je mirno realizirao udarac i smanjio na 3:1. Nešto kasnije kombinacija okvira gola i dobre reakcije vratara gostiju poslije udarca Raka, spasila je goste. Moglo je biti itekako opasno u 60. minuti, u kontri gostiju. Pajić je vraćao kratku loptu svom vrataru, sreća što je Labrović bio na visini kaznenog prostora, pa je istrčavanjem spasio ispred igrača gostiju koji je išao sam prema šibenskom golu.

Više su loptu u svom posjedu u nastavku imali gosti.  A u 70. minuti, poslije kornera, sjajna prilika za goste: Mesarić je pucao glavom, ali od pod, umjesto po golu, pa nije bilo potrebe ni da Labrović intervenira. Oporavili su se domaćini od pritiska gostiju, u zadnjih 20-ak minuta ponovno su dobri. U 77. minuti fantastična akcija Šibenčana, spašavali su se gosti na različite načine, u čemu su i uspjeli.

U 86. minuti, nakon još jedne pogreške domaćih, zakomplicirala se situacija. Gosti su smanjili na 3:2 preko Prpić Bosanca. Na jednu sudačku odluku prosvjedovao je žestoko trener gostiju Marko Babić nešto kasnije, pa mu je sudac Lovrić pokazao crveni karton i put na tribine. No, nisu gosti odustali od lova za trećim golom i izjednačenjem. I dočekali su ga doslovno u posljednjoj od tri minute sudačke nadoknade. Šuto, koji je u nastavku ušao u igru, zabio je pored nemoćnog Labrovića, kroz šumu nogu, za konačnih 3:3.

Ogroman je to bio šok za Šibenčane koji su u prvih 45 minuta imali apsolutno sve u svojim rukama, odnosno nogama. Prvenstvo je moglo biti riješeno, no, narančasti i dalje imali apsolutno sve u svojim nogama, sami su gospodari svoje sudbine. A prednost je, kao i uoči ovog kola, 11 bodova.

Klub se, inače, dobro potrudio za nastavak sezone. Predstavljanje igrače pratile su zastave na centru, koje su nosili igrači iz Škole nogometa, bila je tu i modernija glazba, popraćena posebnim efektima za izlazak igrača, odnosno prilikom postizanja gola domaćih igrača. Također, Šubićevac su krasile i nove, narančaste korner zastavice s grbom kluba. A poboljšanja i napredak vidljivi su i kod službenih Facebook i Instagram stranica kluba.

Klub je, isto tako, najavio kako će dio prihoda od ulaznica, a skupilo se oko 600 gledatelja, uplatiti za velikog navijača Franka Sulju koji boluje od multiple skleroze.

ŠIBENIK – RUDEŠ 3:3 (3:0)