Šibenik do boda u Sigetu: Propustili zabiti za pobjedu, pa stigla kazna, umalo i još veća - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Nogomet  •   OBJAVA: 14.09.2018, 18:10h   •

Nogometaši i dalje bez poraza

Milan Balaban/arhiva Šibenik do boda u Sigetu: Propustili zabiti za pobjedu, pa stigla kazna, umalo i još veća
OBJAVA 14.09.2018, 18:11h

Jedan bod osvojili su nogometaši Šibenika na gostovanju u Sigetu. Utakmica je završila rezultatom 1:1. Roca je Šibenčane doveo u vodstvo, u drugom dijelu tri fantastične šanse za potvrdu pobjede narančasti ne koriste, kazna stiže preko Ćorića, da bi u završnici domaćini imali i prilike za pobjedu.

Već u trećoj minuti sreća je spasila domaćine: spasio ih je okvir gola, Celićev udarac završio je na vratnici. Nešto kasnije zaprijetio je i Kukec, no, ponovno nije bilo promjene rezultata. A moglo je biti promjena na drugoj strani, ali na sreću nije. Prvo je u 12. minuti odlični Labrović obranio udarac jednog domaćeg igrača, a samo minutu kasnije sam je ispred njega još jedan domaći igrač. Šibenikov čuvar mreže ponovno je odličan, da bi u nastavku Vukorepa bio brži od Burića i otklonio opasnost pred svojim golom.

U 18. minuti narančasti su poveli: Roca je povukao loptu, kad je došao na 20 metara od gola domaćina, okružen nekolicinom igrača u crnom, odlučio se za udarac. Bila je to neobična putanja koja je prevarila domaćeg vratara Šubarića koji je malo izašao sa svog gola, pa je Rocina lopta odsjela u mreži za šibensko vodstvo. U 37. minuti nova dobra reakcija Šibenikova čuvara mreže, zaustavio je udarac Babina.

Do kraja prvog poluvremena obećavajuća kontra za Šibenik: Bulat je poveo kontranapad tri na tri, no, zakomplicirao je potencijalno dobru prijetnju driblingom, pa su domaćini odahnuli.

I drugi je dio udarcem otvorio Celić: opalio je izvan 16 metara, no, vratar Šubarić nije morao reagirati. Imali su domaćini više loptu u svom posjedu, pleli su mrežu oko Šibenikova gola, ali većih opasnosti nije bilo do 73. minute kad je Labrović ispod grede izvadio udarac Alghoula. Odmah potom na drugoj strani prilika kakva se ne smije propustiti, a koja je kasnije skupo stajala Šibenčane.

Imali su narančasti kontru 4 na 1: Okechukwu je vukao loptu po lijevoj strani, imao je nekoliko solucija, tri suigrača i samo jednog domaćeg igrača u kaznenom prostoru, na kraju se odlučio na udarac koji je vratar Šubarić zaustavio. Odbijanac je pokupio Maleš, pripremio sjajnu priliku neometanom Princeu, udarac mladog Ganca je po sredini gola, pa ga zaustavlja domaći vratar. Samo minutu kasnije nova 100%-na šansa za Princea: centaršut s desna, Prince je ponovno sam, puca glavom, ne pogađa okvir gola, odlazi uz vratnicu.

Kazna za promašaje stigla je odmah nakon dvije minute. Alghoul, koji je bio vrlo aktivan otkako je ušao, asistirao je Ćoriću, a on pogodio mrežu nemoćnog Labrovića za izjednačenje. Nakon tog gola domaćin je imao više loptu u svom posjedu, no, nisu zaprijetili. Jest zato Šibenik u samoj završnici: pokušaj Maleša je u 87. minuti blokiran, da bi u 88. minuti Kukec pao u kaznenom prostoru domaćih, sudac Jelenčić samo je odmahnuo da se igra dalje.

U nadoknadi opasniji su bili dragovoljci. U 94. minuti Alghoul se na šibensku sreću okliznuo u ključnom trenutku, pa je udarac otišao preko gola. A doslovno u posljednjim trenucima jako opasno: nisu suci svirali zaleđe, a Pandža je u posljednji trenutak dodirnuo loptu, dovoljno da ne završi u mreži.

Završilo je tako podjelom bodova, 1:1. U sljedećem kolu Šibenik na Šubićevcu dočekuje Solin.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC – ŠIBENIK 1:1 (0:1)