Šibenčani nose bod iz Gradskog vrta, prednost povećana na +11 - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Nogomet  •   OBJAVA: 01.03.2020, 17:23h   •

Zabio Kukec s bijele točke

Šibenčani nose bod iz Gradskog vrta, prednost povećana na +11

Milan Balaban/arhiva Šibenčani nose bod iz Gradskog vrta, prednost povećana na +11
OBJAVA 01.03.2020, 17:23h

Nogometaši Šibenika osvojili su jedan bod (1:1) na dalekom gostovanju u Gradskom vrtu, kod druge momčadi prvoligaša Osijeka. Kukec je narančaste doveo u vodstvo s bijele točke, a vrlo brzo domaćini su izjednačili. Prilika je bilo još, no, mreže se više nisu tresle. Narančasti su tako i drugi put ovog proljeća odigrali neodlučeno, a prednost na vrhu je sad 11 bodova, jer su i Orijent 1919 i Rudeš u ovom kolu poraženi.

I ovog su puta narančasti bili lišeni iskusnog Borisa Pandže. Ozljeda je ponovno bila jača, pa je uz povratnika u momčad, kapetana Vukorepu u zadnjem redu zaigrao Barišić, dok je Bilić preselio na lijevi bok, umjesto Pranića koji nije ni bio u zapisniku.

U ranoj fazi utakmice Šibenčani su poveli u Gradskom vrtu. Pajić je ubacio s desnog boka, Todoroski u kaznenom prostoru gura Princea prema kojemu ide lopta, on pada, a sudac pokazuje na bijelu točku. I ovog puta siguran realizator za šibensko vodstvo bio je iskusni Davor Kukec. Vrlo brzo nakon toga mogao je Kukec i drugi put zatresti mrežu domaćina: Rak je odlično ubacio s desne strane, točno na glavu Kukeca koji s 5-6 metara nije precizan, domaći vratar nije morao niti intervenirati.

Kazna za promašaj stiže ekspresno. Udarac iz kuta izveli su domaći nogometaši, lopta je stigla na drugu stativu za Marina koji puca iz teške pozicije, lopta uspijeva proći između stative i Labrovića i rezultat je izjednačen. Sedam minuta kasnije pogreška inače sigurnog Šibenikova čuvara mreže, no, na sreću, Osijek nije to uspio iskoristiti i preokrenuti rezultat.

U 31. minuti korner je donio priliku za narančaste: izveo ga je Kukec, bila je to uigrana akcija, ali u Bulatovu šutu nije bilo preciznosti. Igra se otvoreno na obje strane, pa prilika dolazi i na drugoj strani, no, Labrović je budan, istrčavanjem na 16 metara spasio je svoju momčad većih neugodnosti. Do kraja prvog dijela još je jednom pokušao Bulat, završilo je u bloku domaćih.

Prva je prilika i u drugom dijelu ona domaće momčadi. Labrović je uz male probleme obranio udarac, a u nastavku akcije Durdov je pucao preko gola. U 56. minuti odlična prilika za Rendulićev sastav: Bulat je namjestio priliku za Raka, ali nije bilo preciznosti u njegovu šutu. Tri minute kasnije Kukec je ponovno u prilici, ali i ovog puta lopta odlazi pored stative.

Od te prilike dugo se čekalo na novu opasnost. Domaćin pravu priliku u Šibenikovu kaznenom prostoru nije stvorio, a na drugoj strani, mogli su narančasti i do pobjede. Jako dobra akcija u 86. minuti mogla je rezultirati pogotkom, ali Kukec je loše zahvatio loptu i prilika je propala. Isti je igrač pokušao i iz slobodnog udarca u 90. minuti, od živog zida otišlo je u korner. Zadnja prilika bila je u sudačkoj nadoknadi, Celić je izveo prekid, Bilić na drugoj stativi igrao glavom, a loptu je pokupio domaći vratar Barešić.

Završilo je tako podjelom bodova. S jednim bodom vraćaju se Šibenčani iz Slavonije, odnosno s +11 ulaze u nastavak sezone. Prilika za prvu proljetnu pobjedu je iduće subote kad na Šubićevac stiže Orijent 1919.

OSIJEK 2 – ŠIBENIK 1:1 (1:1)