S pobjedom na odmor: Majstorije Luke Celića donijele slavlje nad VaraždinomŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Nogomet  •   OBJAVA: 02.12.2017, 15:58h   •

Preokret u drugom poluvremenu

S pobjedom na odmor: Majstorije Luke Celića donijele slavlje nad Varaždinom

Milan Balaban S pobjedom na odmor: Majstorije Luke Celića donijele slavlje nad Varaždinom
OBJAVA 02.12.2017, 15:58h

Poslije prvih 45 minuta na Šubićevcu, po kiši i hladnom vremenu, pred onim najvjernijima gledateljima (Funcuti nisu bili), činilo se da HNK Šibenik teško može do pobjede. Gosti su vodili, no, odlično drugo poluvrijeme i dvije majstorije Luke Celića u nastavku (47. i 63. minuta) donijele su preokret, pobjedu od 2:1 i veselje i pjesmu u svlačionici uoči odlaska na odmor.

Jedno od lošijih poluvremena odigrali su narančasti u prvih 45 minuta posljednje ovojesenske utakmice, protiv Varaždina na Šubićevcu. Zorno o tome svjedoče samo dva udarca prema vratima gostiju: onaj prvi, u trećoj minuti Celića iz slobodnog udarca završio je preko gola, a drugi, onaj Bulata u 45. minuti, bio je po sredini gola, lak plijen za Nevistića.

Gosti su se pokazali kao organizirana momčad, agresivna. Zaprijetili su prvi put u 14. minuti nakon kornera, Čelićev udarac na gol liniji pokupio je Žitnjak. Pokušavali su potom i Sačer i Jertec, preko gola. A onda su šest minuta prije odlaska na odmor gosti poveli.

Lopta je bila u posjedu narančastih koji je olako gube (šalju u aut), slijedi brza kontra, Sačer ubacuje s desne strane, a Drožđek glavom šalje loptu iza leđa Žitnjaka. Do kraja prvog dijela gosti su zaprijetili preko Golubara iz daljine, a Šibenčani preko već opisanog udarca Bulata.

Već u 47. minuti izjednačenje: dubinska lopta stigla je do Celića koji je odlično prima, okreće se i zabija za 1:1. Kao da je pogodak trgnuo domaćine, koji su zaigrali bolje u nastavku. U 62. minuti Brekalo nije uspio dobro zahvatiti loptu, ali jest zato ponovno Celić samo minutu kasnije. Sjajan pogodak domaćeg veznjaka: Musa je ubacio s lijeve strane, na suprotnoj strani kaznenog prostora Celić odlično prima loptu, vara svog čuvara i onda loptu šalje u suprotan kut za vodstvo od 2:1. Zaslužio je mladi domaći ofenzivac pljesak suigrača i malobrojne, promrzle publike na tribinama.

Odmah potom 100%-na šansa za narančaste: Roca je odlično ubacio s desne strane, Brekalo je pucao, ali Nevistić sjajno reagira i spašava svoju momčad. Neiskorištena šansa da se utakmica u potpunosti riješi, srećom, nije kažnjena. Gosti su sve karte bacili na napad, no, sigurna obrana (Ćosić ušao početkom drugog dijela umjesto ozlijeđenog kapetana Vukorepe), naravno, uz pomoć ostatka momčadi, sve je sigurno rješavala.

Agresivni i rastrčani Šibenik nagrađen je za svoju igru i pristup u drugom dijelu. Nakon tri uzastopne pobjede Varaždin je poražen na Šubićevcu, a s tri boda (nakon niza dobrih igara koje nisu rezultirale pobjedama) narančasti puno mirnije idu na odmor. A koliko im pobjeda znači zorno je svjedočila i pjesma u svlačionici nakon utakmice.

ŠIBENIK – VARAŽDIN (0:1) 2:1