S igračem manje do slavlja: G. Živković zabio za pobjedu, Nwolokor je sačuvao ŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Nogomet  •   OBJAVA: 31.10.2015, 16:25h   •

Tri boda iz Gospina doca

S igračem manje do slavlja: G. Živković zabio za pobjedu, Nwolokor je sačuvao

OBJAVA 31.10.2015, 16:25h

S tri velika i važna boda vraćaju se nogometaši Šibenika s neugodnog gostovanja u Gospinom docu. Slavili su s 1:0 golom Grge Živkovića, a pobjedu je u drugom dijelu sačuvao vratar Nwolokor koji je, između ostalih, obranio i penal, nakon što je crveni karton pokazan prvom vrataru Slavici. Dodatan razlog za zadovoljstvo je i činjenica kako je prednost Šibenačana ponovno porasla na osam bodova.

Poslije opreznog početka i s jedne i s druge strane 14 je minuta trebalo proći da se prvi put ozbiljnije zaprijetili vrataru. Napravili su to Šibenčani: G. Živković izveo je prekid, Marina je nogom pucao sa šest-sedam metara, ali je pogodio ravno u domaćeg vratara. Ponovno se dugo čekalo na prijetnju i ponovno je bilo pred domaćim golom: imali su narančasti slobodan udarac, no, šut G. Živkovića otišao je pored vratnice.

Domaćini su svoje šanse tražili najvećim dijelom iz prekida. I poslije dva takva pred kraj prvog dijela bilo je opasno: prvi je put očistio Barać, a u drugom je šutu nedostajalo preciznosti. Neposredno prije odlaska na odmor još jedna prilika Imotskog: Mić je skočio poslije kornera, ali, na šibensku sreću, pucao je glavom preko gola.
Nije Šibenik mogao povezati svoje redove, nije bilo tečnosti u igri, pa je izostao i veći broj prilika po terenu koji je bio iznimno težak za igru. Ali u nastavku drugačija slika: zagospodarili su narančasti terenom, izgledali puno bolje. Prijetili su Solomon i dva puta Maleša, nije bilo precioznosti, ali jest zato u 59. minuti. Šare je prošao po lijevoj strani, ubacio u sredinu, gdje se našao Grgo Živković koji šalje loptu na željeno mjesto za vodstvo narančastih.

Sigurno su igrači Mirka Labrovića kontrolirali utakmicu i onda u 68. minuti greška Kartela, jedan domaći igrač kupi loptu, Slavica brani udarac, a sudac na iznenađenje pokazuje na bijelu točku, ali i crveni karton vrataru Šibenika. Iskusni vratar narančastih tvrdio je i odmah na terenu, ali i nakon utakmice, kako nema šanse da je napravio prekršaj, već kako je domaći igrač zapravo napravio prekršaj na njemu. No, svi su prosvjedi bili uzaludni, domaćini su, ni krivi ni dužni, dobili jedanaesterac.

Iz igre je Labrović povukao Okechukwua, da bi na gol stao Nwolokor. Mladi Nigerijac sjajno je reagirao, skinuo šut Faletara i zasluženo zaradio pljesak suigrača, ali i Šibenčana na tribinama. Još je jednom Nwolokor u nastavku utakmice odlično reagirao, a na drugoj strani u dva je navrata pobjedu pokušao potvrditi Solomon, ali nije išlo.
Junački su narančasti izdržali do kraja utakmice i s igračem manje upisali važnu pobjedu. I za povratak samopouzdanja, ali i za povećanje bodovne prednosti budući da je Cibalia odigrala neodlučeno kod Dinama 2.

IMOTSKI – ŠIBENIK (0:0) 0:1