Rendulić: 'Fenomenalna igra i velika pobjeda', Sahiti: 'Ne bojimo se nikoga'ŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Nogomet  •   OBJAVA: 26.01.2021, 20:18h   •

Velika pobjeda HNK Šibenika nad Lokomotivom

Rendulić: 'Fenomenalna igra i velika pobjeda', Sahiti: 'Ne bojimo se nikoga'

Facebook HNK Šibenik/arhiva Rendulić: 'Fenomenalna igra i velika pobjeda', Sahiti: 'Ne bojimo se nikoga'
OBJAVA 26.01.2021, 20:18h

Petu prvenstvenu pobjedu, drugu nad Lokomotivom, ostvarili su nogometaši Šibenika. Slavljem od 4:0 u Kranjčevićevoj ulici prekinuli su niz od četiri uzastopna poraza. Iako su uoči utakmice bili u teškoj situaciji, pokazali su karakter i stigli do vrlo važnih bodova uz dojmljivu partiju na travnjaku.

Mrežu lokosa prvi je načeo Sahiti u 27. minuti. A dvije minute prije kraja prvog dijela iskoristio je asistenciju Ćurića i poduplao vodstvo svoje momčadi.

- Sretan sam zbog dva gola koja sam zabio. Ali još sam više sretan što smo pobijedili. Pokazali smo da smo dobra momčad, igramo dobro. Idemo u svakoj utakmici po tri boda, ne bojimo se nikoga – kazao je nakon utakmice dvostruki strijelac Sahiti.

U završnici utakmice, nakon što su izdržali sve prijetnje domaćih, Bilić i Jurić potvrdili su pobjedu šibenskog sastava. A asistent za oba ta pogotka bio je kapetan narančastih Marko Bulat.

– Ekipa je na ovu jako bitnu utakmicu reagirala odlično, realizirali smo svaku svoju šansu. Ponosan sam na dečke i na cijeli stručni stožer – presretan je kapetan.

- U nastavku prvenstva dat ćemo sve od sebe da današnju izvedbu pokušamo pokazati i na drugim utakmicama. Znamo da je sljedeća utakmica Dinamo. Pripremit ćemo se i za tu utakmicu. Ovu pobjedu protiv Lokomotive ćemo proslaviti u busu, na putu prema Šibeniku, ali vrlo brzo okrećemo se sljedećoj utakmici. I nadamo se dobrom rezultatu u Maksimiru, istaknuo je Bulat.

Presretan je, naravno, bio i stručnjak na šibenskoj klupi Krunoslav Rendulić: - Prije svega čestitke igračima na fenomenalnoj igri, a kao posljedica toga došla je i velika pobjeda. Nema smisla nekoga izdvajati, zaista su svi bili fenomenalni. Fenomenalna četiri gola, a četiri gola zabiti nije lako ni nižerazrednoj momčadi. A ako jedan od ta četiri gola moram izdvojiti onda bi to sigurno bio četvrti gol koji je plod vježbe i rada na treninzima. Nemamo vremena za slavlje, čeka nas u subotu Dinamo. Treba se odmoriti, pripremiti utakmicu i ići tamo puni optimizma i po pobjedu, a što drugo.

KLJUČNE RIJEČI:   nogomet / HNK Šibenik / Krunoslav Rendulić / Marko Bulat / Emir Sahiti /