Prva pobjeda nogometaša Šibenika: Narančasti petardom kući ispratili Split ŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Nogomet  •   OBJAVA: 29.07.2017, 23:54h   •

Treća sreća

Prva pobjeda nogometaša Šibenika: Narančasti petardom kući ispratili Split

Š. I. Prva pobjeda nogometaša Šibenika: Narančasti petardom kući ispratili Split
OBJAVA 29.07.2017, 23:54h

U trećoj pripremnoj utakmici ovog ljeta nogometaši Šibenika stigli su do prve pobjede. I to vrlo uvjerljive, na Šubićevcu su s čak 5:0 pobijedili prošlogodišnjeg prvoligaša, a sad trećeligaša Split. Strijelci su bili Celić, Ćosić, Pongračić, Brito i Maleš.

Prikazana igra i kombinatorika bili su bolji nego u dvije ranije utakmice (Solin, Primorac Biograd). Trener Zoran Slavica malo je promiješao momčad u odnosu na ranije utakmice, a nije mogao računati na Vukorepu, Musu i Maretića.

Iako su gotovo stalno imali loptu u svom posjedu narančasti nisu ozbiljnije ugrozili gol gostiju sve do pred kraj prvog dijela, a onda su zabili dva gola. Prvo je u 38. minuti svoj solo prodor Celić završio prizemnim šutem kojim je pogodio mrežu gostiju za vodstvo. Samo tri minute kasnije već je 2:0: Fuštin je odlično izveo slobodan udarac (kao i dva ranija kornera), na pravom je mjestu stoper Ćosić koji glavom postiže gol. Prvi je to mladog osječkog stopera koji je na Šubićevcu na posudbi, a Fuštinova druga asistencija (asistirao i za gol I. Stanića protiv Primorca).

Odmah na startu nastavka nekoliko promjena, ušli su P. Stanić, Roca, Brito i Maleš, a momčad je postigla još tri gola. U strijelce se upisao i još jedan Osječanin – Mihael Pongračić, zabio je iz okreta u 73. minuti. Točno deset minuta kasnije gol za 4:0: Bilić (na probi) odlično se oslobodio suparnika u kaznenom prostoru, nesebično uposlio Brita koji poentira.

Konačnih 5:0 postavio je Maleš u 89. minuti utakmice: odigrao je dupli pas s mladim Pericom, a onda lijepo pogodio suprotan kut. Pred kraj utakmice Slavica je u igru uveo sve igrače s klupe, a među njima su bili i debitanti Protega, M. Banić i vratar Đaković.

Na tribinama samo oni najvjerniji, koje ni finale Svjetskog prvenstva u kojem je igrala Hrvatska, nije moglo odvući s tribina (među njima i dvojica članova NO Ljubičić i Protega).

Susret protiv Pudarove momčadi (asistent mu je Armando Marenzi) Šibenik je tako uspješno odradio, a sljedeći protivnik je Zagora (utorak, 18 sati, Borovište).

ŠIBENIK: Žitnjak (od 46. P. Stanić, od 80. A. Đaković), I. Stanić (od 77. M. Banić), Glavaš, Ćosić, Pecolaj (od 75. Perica), Imširović (od 76. Protega), Fuštin (od 46. Roca), S. Banić (od 46. Bilić), Ljubičić (od 46. Brito), Celić (od 46. Maleš), Pongračić (od 75. Batinić). Trener: Zoran Slavica.