Prva ovogodišnja utakmica na Šubićevcu: Celić i Banić zabili za pobjedu nad OSK-omŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Nogomet  •   OBJAVA: 01.02.2017, 18:46h   •

Mađari sljedeći protivnik

I. J. Prva ovogodišnja utakmica na Šubićevcu: Celić i Banić zabili za pobjedu nad OSK-om
OBJAVA 01.02.2017, 18:47h

Nogometaši Šibenika upisali su i drugu pobjedu u pripremnom razdoblju. Nakon Primorca u Biogradu (0:1), na Šubićevcu su s 2:0 pobijedili OSK iz Otoka (pored Sinja), a strijelci su bili Luka Celić u prvom i Stipan Banić u drugom poluvremenu.

Trener Šibenčana Stipe Balajić u ovoj utakmici zbog ozljeda i bolesti nije mogao računati na Grgu Živkovića, Hrvoja Slavicu, Josipa Maleša i Mateja Rodina.

Cijela je utakmica bila praktički jednosmjerna: narančasti su bili ti koji su diktirali igru, a jedina šansa gostiju bila je u prvom dijelu iz prekida, ali je nisu iskoristili.

U 25. minuti gostujući je vratar ispod grede izvadio odličan slobodan udarac Celića, no, pet minuta prije odlaska na odmor ništa nije mogao: Bartulović je odlično ubacio s desne strane, Celić je podmetnuo glavu na drugoj stativi i zatresao mrežu Otočana.

Već početkom nastavka i druga lopta završila je u mreži. A. Živković ostavio je loptu za Banića, koji lijepim pogotkom iz daljine zaključuje akciju svoje momčadi. Bilo je još pokušaja i dobrih akcija u drugom dijelu, između ostalih zaprijetio je i najmlađi Šibenikov igrač na terenu, 15-godišnji Marko Bulat koji nije niti malo impresioniran starijim kolegama, ali rezultat se više nije mijenjao.

Sljedeću utakmicu Šibenik igra u subotu, također na Šubićevcu, a protivnik je mađarski Kaposvar.

ŠIBENIK: Ayotunde, Bartulović, Vukorepa, Bandalo, Musa, Bitunjac, Roca, Brito, Celić, Maretić, M. Slavica. II. poluvrijeme: P. Stanić, Pecolaj, Vukorepa, Bandalo, Musa, Roca, Diyoke, Brito, Banić, Fuštin, A. Živković. Još su igrali: Rošić, Ljubičić, Bulat, Imširović, I. Stanić.

KLJUČNE RIJEČI:   nogomet / HNK Šibenik / Luka Celić / Stipan Banić /