Pet strijelaca, šest golova: Šibenik ostvario pobjedu nad biogradskim Primorcem ŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Nogomet  •   OBJAVA: 02.08.2020, 22:53h   •

Na Šubićevcu

Pet strijelaca, šest golova: Šibenik ostvario pobjedu nad biogradskim Primorcem

ŠibenikIN Pet strijelaca, šest golova: Šibenik ostvario pobjedu nad biogradskim Primorcem
OBJAVA 02.08.2020, 22:53h

Nogometaši Šibenika upisali su drugu pobjedu u pripremnom razdoblju ovog ljeta. Na svom su Šubićevcu sa 6:1 pobijedili Primorac iz Biograda.

Bila je to prva utakmica Rendulićeva sastava na preuređenom Šubićevcu. A travnjak ih je dočekao još posut slavljeničkim konfetama, od dan ranije odigranog finala Kupa Hrvatske.

Utakmica je bila u potpunosti jednosmjerna. Primorac, kojemu na klupi sjedi Mirko Labrović, prave prilike u Šibenikovu kaznenom prostoru nije ni stvorio tijekom 90 minuta igre. Na drugoj strani, Šibenčani su postigli šest golova, a mogli su i još najmanje toliko.

Mrežu gostiju prvi je načeo kapetan Pandža već u trećoj minuti: Anočić je ubacio s lijeve strane, a stoper Šibenika poslao je loptu iza leđa vratara gostiju. Dva pokušaja Denija Jurića u otvaranju utakmice nisu završila na željenom mjestu, ali onaj u 26. minuti jest: Nikola Rak podvalio mu je odličnu loptu u prostor, a novi napadač šibenskog prvoligaša takvu priliku ne propušta realizirati. Neposredno prije odlaska na odmor gosti su smanjili na 2:1 preko Bartolovića.

U nastavku još četiri gola u mreži Biograđana. U 56. minuti predivan gol Jurića nakon ubačaja Princea s desne strane. Šest minuta potom s ruba kaznenog prostora mrežu je precizno naciljao i Ćurić za 4:1. Nakon Pandže i drugi stoper Bilić zatresao je mrežu: bilo je to u 68. minuti poslije ubačaja Ćurića. Konačnih 6:1 postavio je Bulat iz jedanaesterca kojeg je izborio Prince u sudačkoj nadoknadi.

ŠIBENIK: Rogić (od 46. Labrović), Pajić, Pandža (od 75. Grdić), Bilić (od 75. Mršulja), Anočić, Španja (od 46. Bulat), Ćurić (od 75. Niko Rak), Prince, Nikola Rak (od 70. Celić), Sahiti, Jurić (od 60. Laća). Trener: Krunoslav Rendulić.

KLJUČNE RIJEČI:   nogomet / HNK Šibenik /