Orijent 1919 još jednom bolji od Šibenika: Sudačka nadoknada i ovog je puta bila kobna ŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Nogomet  •   OBJAVA: 07.03.2020, 15:28h   •

Ništa od prve proljetne pobjede

www.hnk-sibenik.hr/arhiva Orijent 1919 još jednom bolji od Šibenika: Sudačka nadoknada i ovog je puta bila kobna
OBJAVA 07.03.2020, 15:28h

Niti treća nije bila sreća. Nogometaši Šibenika niti iz trećeg pokušaja ovog proljeća nisu došli do pobjede. Štoviše, doživjeli su poraz na domaćem terenu od Orijenta 1919. Još su jednom Riječani slavili, ovog puta 2:1 na Šubićevu, a kobna za narančaste još je jednom bila sudačka nadoknada.

Šibenik je bio apsolutno dominantan u posjedu loptu u prvih 45 minuta, boravili su gotovo konstantno na protivničkoj polovici, ali mrežu vrlo dobrog Berkovića nisu uspjeli zatresti. A nije da prilika nisu imali. Na prvu se čekalo sve do 23. minute: Celić je opalio iskosa s lijeve strane, lopta je okrznula jednog igrača gostiju i odsjela na prečki. U tom razdoblju narančasti su imali najveći pritisak u prvom dijelu. Imali su i nekoliko kornera u nizu, najopasnije je bilo poslije Pandžina udarca, vratar je izbacio u korner.

Nekoliko minuta kasnije vratar gostiju ponovno je uspješniji od domaćih nogometaša: Kukec je izveo slobodan udarac s desne strane, išla je lopta u donji desni kut, ali nova odlična reakcija najboljeg igrača gostiju u tim trenucima. U 38. minuti daleko najbolja prilika za šibenski sastav: odlično se kombiniralo, Kukec je u 100%-tnu priliku gurnuo Juričića koji je sam i neometan pred golom gostiju, ali najbolji strijelac domaćeg sastava puca daleko od okvira gola.

Kazna za taj promašaj stiže odmah: po desnoj strani Vidas, nekadašnji igrač Šibenika, u dvoboju je s Celićem, lopta mu se sretno odbija, on ubacuje, a na prvoj stativi reagira Fatić i loptu šalje u mrežu. Bio je to tek drugi pokušaj gostiju u prvih 45 minuta, prvi je bio na otvaranju utakmice, tek statistike radi. U svlačionicu su tako gosti ušli s prednošću.

I već na otvaranju drugog dijela umalo su povećali svoje vodstvo: ubačaj je ponovno stigao s desne strane, Gerc je pucao, a Bulat je s gol liniji spriječio ulazak lopte u gol. Pokušavaju potom prvo Kukec, a onda Monjac na drugoj strani, promjene rezultata i dalje nema. U 54. minuti Bulatova dva šuta su blokirana, a dvije minute kasnije Antunović je tražio Juričića na drugoj stativi, odnijela je obrana gostiju.

Prilika potom slijedi nova za goste: Monjac je, na sreću, i ovog puta bio neprecizan. U 56. minuti Rendulić uvodi Antunovića. Prošao jeon po desnoj strani svog čuvara, ubacio u sredini, za Raka koji također vara svog čuvara i šalje loptu u suprotan kut za zasluženo izjednačenje. U 73. minuti ubacio je Pajić s desnog boka, u srcu kaznenog prostora Kukec puca atraktivno, škaricama, Berković je na mjestu. Bulat iz slobodnjaka puca preko gola. Nisu ni gosti odustali od bore za sva tri boda: šut Fućaka u 86. minuti obranio je Labrović. Isti je igrač i u 90. minuti zamalo bio neprecizan.

A sudačka nadoknada i ovog je puta bila kobna za narančaste. Prekid s lijeve strane imali su gosti debelo u sudačkoj nadoknadi, a Monjac je zatresao mrežu za veliko slavlje gostiju. Šibenik tako još jednom nije došao do pobjede nad Orijentom, a smanjila se i bodovna prednost na tablici.

Inače, u susret su narančasti krenuli s nekoliko izmjena u sastavu. Po prvi put ovog proljeća, nakon oporavka od ozljede, zaigrao je iskusni Pandža. Bilić je, kao i u Osijeku, krenuo na lijevom boku. Umjesto ozlijeđenog Prince na lijevom je krilu krenuo Celić, a na zadnjem veznom Španja umjesto Ćurića koji je krenuo s klupe.

ŠIBENIK – ORIJENT 1919 1:2 (0:1)