Ni ovog puta ništa od pobjede: Remi nogometaša Šibenika protiv Primorca (B) - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Nogomet  •   OBJAVA: 01.08.2018, 22:09h   •

Zaigrali u novim, plavim dresovima

Ni ovog puta ništa od pobjede: Remi nogometaša Šibenika protiv Primorca (B)

Milan Balaban Ni ovog puta ništa od pobjede: Remi nogometaša Šibenika protiv Primorca (B)
OBJAVA 01.08.2018, 22:09h

Niti u četvrtom pokušaju ovog ljeta nogometaši Šibenika nisu uspjeli ostvariti pobjedu u pripremnim utakmicama. Na Šubićevcu su ove srijede odigrali 2:2 protiv biogradskog Primorca.

Nakon Neretvanca i Zadra (kojeg su nakon 0:0 pobijedili na jedanaesterce), novi remi stigao je protiv momčadi iz Biograda. A domaće pristaše više od rezultata brine igra Perkovićeva sastava koji ima još četiri utakmice do početka prvenstva da dosegne pravu formu.

Gosti su poveli već u 12. minuti poslije grešaka Šibenčana: nekoliko loših reakcija u nizu, ubačaj s lijevog boka i Vodopija glavom šalje loptu u mrežu. Imali su domaćini, koji su igrali u novim, plavim dresovima, daleko više loptu u svom posjedu, izveli su jako puno kornera, no, jalova je to bila inicijativa, bez konkretnih opasnosti po gol Primorca. Jedini udarac u okvir bio je onaj Princea u 34. minuti.

U nastavak je Perković ušao s dvojicom novih igrača, Blaićem i Malešom koji je bio daleko najopasniji domaći igrač. U 50. minuti pripremio je Maleš priliku Celiću, no, on puca pored gola. Pet minuta potom izjednačenje: Maleš je dobio odličnu loptu u prostor, lijepo je primio i matirao gostujućeg vratara.

Vrlo aktivni i opasni bili su Šibenčani su u prvoj polovici drugog poluvremena. Nedugo zatim Maleš je zatresao ponovno mrežu, ali suci su označili zaleđe. Pokušao je iz daljine Banić, ravno u vratara gostiju. Rezervni vratar Primorca kao pobjednik je izašao iz dvoboja s Malešom koji je izašao 'oči u oči' s njim. U jeku svoje najbolje igre Šibenik postiže drugi gol: Prince je asistent, a strijelac Kukec za 2:1.

U 70. minuti imali su domaćini priliku da potvrde pobjedu: Prince je još jednom odlično asistirao, ovog puta za Banića koji puca, ali pogađa u glavu vratara gostujuće momčadi. S tom akcijom prestale su i velike šanse domaćina kojih nije bilo do kraja utakmice, a Primorac je iskoristio lošiju reakciju u šibenskim redovima i preko Vodopije stigao do 2:2 u 75. minuti.

Iduća utakmica na rasporedu je u subotu, također na Šubićevcu, a protivnik je Dugopolje.

ŠIBENIK – PRIMORAC 2:2 (0:1)
Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja 150
Sudac: Marko Bilušić – Šibenik
Strijelci: Maleš 55', Kukec 65' – Vodopija 9', 75'
ŠIBENIK: Rogić, Pecolaj, Vukorepa, Pandža, Šare, Bulat, Roca, Kukec, Celić, Okechuku, Prince. II. poluvrijeme: Rogić, Pecolaj (od 68. Musa) Vukorepa (od 68. Banović), Pandža, Blaić, Bulat (od 80. Lokin), Roca, Kukec, Celić (od 58. Banić), Maleš, Prince (od 75. Fuštin). Trener: Borimir Perković.

KLJUČNE RIJEČI:   nogomet / HNK Šibenik /