Narančasti raspucani na Borovištu: Zabili osam golova, prvijenci Juričića, Radomirovića i Vidovića - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Nogomet  •   OBJAVA: 31.07.2019, 22:07h   •

Šibenikova četvrta, Zagorina prva utakmica

ŠibenikIN Narančasti raspucani na Borovištu: Zabili osam golova, prvijenci Juričića, Radomirovića i Vidovića
OBJAVA 31.07.2019, 22:07h

Nogometaši Šibenika bili su vrlo raspoloženi i efikasni na Borovištu. S čak 8:1 pobijedili su trećeligaša Zagoru koji je tek nedavno počeo s pripremama i bila im je to prva pripremna utakmica.

Nije dugo trebalo da narančasti povedu na Borovištu. U petoj minuti Blaić je odlično ubacio s lijeve strane, a Prince taj ubačaj šalje iza Vukićevih leđa. Pet minuta potom povećanje šibenskog vodstva: Juričić je dobio dvoboj na suparničkoj polovici terena, uposlio je Princea koji s lijevog boka pronalazi u sredini Ćurića koji pogađa za 2:0.

Razigrani su bili Šibenčani, pa su do kraja prvih 45 minuta postigli još dva gola. Bulat je ponovno zabio iz slobodnog udarca, bilo je to u 32. minuti. A šest minuta potom još jedna odlična asistencija Ganca u šibenskim redovima, dugom loptom pronašao je Juričića koji pogađa mrežu domaćeg vratara. Prvi je to pogodak napadača koji je ovo ljeto stigao iz Neretve na Šubićevac.

Do 60. minute držao je Rendulić na travnjaku sastav koji je započeo utakmicu, jedino je na golu Rogića zamijenio Labrović na poluvremenu. Sve preostale igrače zamijenio je u toj već spomenutoj minuti, a oni su igrali, kao i njihovi kolege u prvom dijelu, i kombinatorno i efikasno.

U 56. minuti Zagora je preko Galića došla do svog jedinog gola na utakmici. A onda su Šibenčani u završnici još četiri puta tresli mrežu momčadi s Borovišta. Prvo je u 70. minuti junior Ivan Radomirović sa 17-18 metara pogodio mrežu domaćina, postigavši tako svoj prvi gol u seniorskom dresu. Nešto kasnije u strijelce se upisao i Laća, poslije Celićeve asistencije s lijevog boka.

Neposredno prije samog zadnjeg zvižduka, dok su domaćini pali sa snagom u potpunosti, Šibenik je zabio još dva gola: prvo je Maleš iskosa pogodio suprotan kuta, da bi potom asistirao Vidoviću na drugoj stativi koji također postiže prvi gol otkako je ovog ljeta stigao na Šubićevac za konačnih 8:1.

U ovoj utakmici Rendulić nije koristio ozlijeđene Antunovića, Musu, Pranića i Lokina, dok je Kendeš dobio poštedu za ovu utakmicu.

Zagora - Šibenik 1:8 (1:4)
Unešić, igralište Borovište, gledatelja 300
Sudac: Dino Papak – Šibenik
Strijelci: Galić 56' - Prince 5', Ćurić 10', Bulat 32', Juričić 38', Radomirović 70', Laća 80', Maleš 87', Vidović 90'
ZAGORA: Vukić, Knez, Pezo, Barada, Stojak, Bož
ina, F. Bitunjac, B. Bitunjac, Petranić, Galić, Gabrić. Još su igrali: Matetić, Sablić, Ćaleta, Rodić, Čular, Jurišić, Rajčić, Vranić. Trener: Dragan Blatnjak.
ŠIBENIK: Rogić (od 46. Labrović), Pajić, Pandža, Vukorepa, Blaić, B. Barišić, Kukec, Ćurić, Bulat, Prince, Juričić. Od 60. minute: Labrović, Musić, Abramović, Bilić, Fuštin, Španja, Radomirović, Celić, Vidović, Maleš, Laća. Trener: Krunoslav Rendulić.

KLJUČNE RIJEČI:   nogomet / HNK Šibenik / NK Zagora /