Mladi veznjak Luka Celić: 'Dat ćemo sve od sebe, idemo po pobjedu'ŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Nogomet  •   OBJAVA: 16.10.2015, 23:55h   •

Nogometaši Šibenika gostuju kod Dinama 2

Mladi veznjak Luka Celić: 'Dat ćemo sve od sebe, idemo po pobjedu'

OBJAVA 16.10.2015, 23:55h

Prije nekoliko dana Luka Celić napunio je 18 godina, a sad ga čeka i prva utakmica u startnoj postavi matičnog kluba i u to u prvenstvenoj utakmici seniora. Trener Mirko Labrović najavio ga je u početnom sastavu za nedjeljno gostovanje kod Dinama 2 na Hitrec-Kacijanu.

- Bit će sigurno malene treme zbog prve utakmice od početka, ali nema mjesta za strah. Idemo po pobjedu. Naravno da ima motiva iako nismo u kompletnom sastavu. Dinamo je uvijek motiv, iako se ne zna tko će igrati, a tko ne, s obzirom da imaju jako puno igrača – kaže u najavi utakmice mladi Celić koji je debitirao na gostovanju kod Gorice (0:3), a onda upisao i još nekoliko minuta pred domaćom publikom.

Trener Mirko Labrović vratio se prvo na prvi ovosezonski poraz, onaj domaći od Cibalije: - Najmanji su problem ta tri izgubljena boda.  Poraz je samo slijed dekoncentracije u jednom trenutku. Odigrali smo dobru utakmicu, bilo je nekih u kojima smo po prikazanom prije trebali izgubiti nego ovu, ali to je tako. Taj primljeni gol iz prekida zapravo je dekoncentracija većeg broja igrača koji su poremetili sustav. Problem smo analizirali i nadam se da se više neće ponoviti.

Otkrio je trener narančastih kako je u četvrtak odlučio da će Celić 'u vatru' od prve minute, ali i da će biti četvrti mladi igrač (ispod 21 godine) u početnom sastavu: - Mogao sam krenuti i bez Luke, s nekim starijim igračem, ali ne daj Bože u slučaju ozljede to onda može dosta toga otežati. Bit će još nekoliko osvježenja u momčadi, silnom prilika. Od prve će minute braniti Nwolokor, to je jedan hrabar potez. U razgovoru sa Slavicom, koji je do sada branio fenomenalno, nema previše prostora i morali smo povući i taj potez.

Na put će Šibenčani bez Maleša koji se ozlijedio u utakmici protiv Cibalije (mogao bi biti spreman do Kupa), tegobe je tada osjećao i Okechukwu, no, prešutio ih je, a onda na treningu dan-dva nakon utakmice osjetio veće probleme (ruptura zadnje lože tri centimetra). - Ti nas problemi mogu dovesti i do toga da detektiramo igrače koji su do sada dobili manju minutažu, da bi eventualno oni mogli skrenuti pozornost na sebe, da pokažu jesu li u datom trenutku bili zapostavljeni. Ovo će im biti idealna prilika da se pokažu – kaže trener šibenskog drugoligaša.

Naglasio je trener narančastih i kako ga zanima reakcija momčadi nakon izgubljene utakmice: - Mislim da nećemo izgubiti glavu, premda su igrači tijekom tjedna bili zamišljeni, a najveći nam je problem predstavljalo vrijeme, odnosno nemogućnost treniranja. Mi smo debelo premašili sve planove, međutim, svakako i dalje želimo ostati u sedlu, biti ta momčad koja će se natjecateljski suprotstaviti svugdje i pokušati doći do još jedne pobjede. Neće nam biti zgodno i lako, ipak smo urušeni u vrhuški napada, ali prilika je za nove igrače da pokažu da su i oni s pravom unutar zapisnika.

Dinamo 2 i Šibenik u Zagrebu igraju u nedjelju u 15 sati, nakon što je utakmica odgođena za 24 sata zbog vremenskih uvjeta i na traženje Zagrepčana.

KLJUČNE RIJEČI:  Nogomet / 2. HNL / HNK Šibenik / Mirko Labrović / Luka Celić /