Lokin donio pobjedu nad liderom 3. HNL jug, mreža ponovno sačuvana, slijedi Medulin - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Nogomet  •   OBJAVA: 01.02.2019, 16:54h   •

Druga pripremna utakmica HNK Šibenika

Š.I. Lokin donio pobjedu nad liderom 3. HNL jug, mreža ponovno sačuvana, slijedi Medulin
OBJAVA 01.02.2019, 16:54h

I drugu pripremnu utakmicu nogometaši Šibenika uspješno su riješili. Ostvarili su novu pobjedu, s 1:0 savladali su sinjski Junak na pomoćnom travnjaku na Šubićevcu. Strijelac pobjedničkog gola bio je mladi Pjero Lokin.

Ponovno je trener Perković na travnjak poslao dvije različite momčadi, gotovo svi su igrali po 45 minuta. Izuzetak su jedino Roca i Antunović koji su preskočili ovaj susret zbog lakših ozljeda. U prvom dijelu, osim Bilića koji je već neko vrijeme na probi, zaigrao je Blatančić (također proba), u ofenzivnom dijelu momčadi.

U prvom poluvremenu nije bilo puno prilika. Najbolju Šibenikovu nije realizirao Celić, dok je na drugoj strani mladi vratar Đaković dva puta odlično reagirao zaustavivši udarce gostujućih igrača.

Daleko opasniji po gol lidera 3. HNL – jug bili su Šibenčani u nastavku utakmice. Nakon nekoliko nerealiziranih šansi zabio je Bulat, no, glavni sudac na intervenciju svog drugog pomoćnika poništio je pogodak označivši prekršaj na igraču gostiju prije nego je lopta i stigla do mladog hrvatskog reprezentativca u narančastom dresu.

Ali tri minute kasnije mreža Sinjana se zatresla i domaćin je poveo: Kukec je ubacio s desne strane, vratar nije baš najbolje reagirao, iskoristio je to mladi napadač Lokin koji loptu šalje u mrežu. A najopasniju priliku gostiju u drugom dijelu sigurno je zaustavio Rogić.

I drugu utakmicu za redom Šibenčani su tako upisali pobjedu. Nakon Zagore 6:0, Junak su pobijedili s 1:0, a ove subote ujutro očekuje ih odlazak na sedmodnevne pripreme u Medulin.

Tamo će igrati pripremne utakmice, u grupi s Krupom (BIH) u nedjelju i Budejovicama (Češka) u utorak. U drugoj su grupi Zrinjski, Osijek 2 i Titograd. Nakon dvije utakmice u skupini čeka ih borba za plasman protiv momčadi iz druge grupe.

ŠIBENIK – JUNAK 1:0 (0:0)
Šibenik, stadion na Šubićevcu
Sudac: Niko Radnić
Strijelci: Lokin 63'
ŠIBENIK: Labrović (od 31. Đaković), Blaić, Bilić, Pandža, Abramović (od 31. M. Barišić), Stanić, Celić, Okechukwu, Blatančić, Maleš, Prince. II. poluvrijeme: Đaković (od 60. Rogić), Pecolaj, Vukorepa, Galešić, Musa, Bulat, B. Barišić, Kendeš, Kukec, Fuštin, Lokin. Trener: Borimir Perković.
JUNAK: Ćurković, Vardić, Čaljkušić, Bandalo, Puljić, S. Barać, Katuša, M. Barać, Šiško, Ljubičić, Andrić. Još su igrali: Matiu, Botica, Domazet, Jukić, Marunica, Bilić, A. Buljan, P. Buljan, Bitunjac, Vuleta. Trener: Stipe Grčić.

KLJUČNE RIJEČI:   nogomet / HNK Šibenik /