Kukec u nadoknadi Šubićevac bacio u delirij: Šibenski pobjednički niz traje i dalje! - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Nogomet  •   OBJAVA: 05.10.2019, 16:55h   •

Dinamo 2 nova 'žrtva'

Milan Balaban Kukec u nadoknadi Šubićevac bacio u delirij: Šibenski pobjednički niz traje i dalje!
OBJAVA 05.10.2019, 16:55h

Sjajna utakmica na Šubićevcu. Odigrali su Šibenčani najbolju utakmicu u sezoni, no, do kraja su strepili za pobjedu. Nagrada je stigla u sudačkoj nadoknadi, ponovno iz prekida. Rak je odlično izveo korner, a Kukec je glavom zakucao loptu u gol za pobjedu od 2:1 i oduševljenje na terenu i tribinama. Prije toga, Juričić je Šibenčane doveo u vodstvo, a izjednačenje je donio Franjić.

Vrlo dobro su igrali narančasti u prvih 45 minuta, ali na semaforu je svjetlilo samo 1:1. Prva prijetnja gostujućem sastavu stiže u 10. minuti kad su Šibenčani odigrali odličnu akciju: Blaić je s lijeve strane dodao Princeu, on na suprotnoj strani pronalazi Raka koji iz prva zahvaća loptu i puca, odlazi preko gola. Nova dobra kombinacija i sedam minuta kasnije, opet je Rak dobio odličnu loptu, no, dao si je predug for i prilika je propala.

U 18. minuti prva prijetnja Juričića: pokušaj mu je blokiran nakon nekoliko driblinga, da je pokušao pucati ranije možda bi bilo opasnije. Ali pet minuta kasnije Juričić stiže do svog petog prvenstvenog gola: Rak je s desnog boka idealno poslao centaršut, Juričić se samo naklonio i poslao loptu iza leđa vratara gostiju. Dinamo 2 pokušavao je udarcima iz daljine, Labrović nije morao ni intervenirati, a njihov jedini udarac u okvir gola rezultirao je i pogotkom.

Ćurić je na centru izgubio loptu, brzi kontranapad gostiju, Franjić je dugo vukao loptu, nitko nije izašao u blok, a veznjak Zagrepčana opalio je malo izvan kaznenog prostora i poslao loptu u gol za izjednačenje. Do kraja prvog dijela pokušao je Ćurić iskosa s desne strane iznenaditi Josipovića, bez uspjeha.

U 46. minuti pokušao je Rak iskosa s lijeve strane, odbio je vratar, ali na odbijancu nema igrača u narančastom. Iskosa s lijeve strane pokušao je Bulat iz slobodnjaka, bez opasnosti po gol. Pokušali su i Prince i Pandža, bez promjene rezultata. U 73. minuti sjajna prilika za goste (jedina opasnost u drugom dijelu), ali i još bolja obrana Labrovića, zaustavio je udarac Kima.

Nizali su domaćini napade, dobre akcije, no, gola nema pa nema. U 80. priliku je imao i desni bek Blaić, no, nije se najbolje snašao u sredini kaznenog prostora. Pokušali su i Antunović i Ćurić, bez promjena. Zatresao je Antunović i prečku, a onda je u kombinaciji najiskusnijeg dvojca Rak – Kukec stigla pobjednička akcija. Rak je izveo korner, Kukec na petercu sjajno skače i zakucava loptu u mrežu na sveopće oduševljenje.

U triler završnici Šibenik je tako, ponovno, stigao do happy enda: protiv odličnog Dinama 2, raspoloženi narančasti zaslužili su novu pobjedu, ukupno osmu u devet prvenstvenih utakmica. Sjajna igra, kao i odličan položaj na tablici nakon devet kola, šibenska jesen obojena je veselim bojama.

Inače, u redovima Dinama 2 od prve su minute zaigrala dvojica Šibenčana koji su još prije nekoliko godina napustili matični klub: Renato Josipović startao je na golu, a Marko Đira u veznom redu gostiju. Zanimljivost je vezana i uz činjenicu da je već spomenuti Đira zapravo ujak Šibenikova talentirana napadača Ivana Laće.

ŠIBENIK – DINAMO 2 2:1 (1:1)