FOTO Treći uzastopni poraz za kraj sezone: Nova blijeda partija aktualnih prvaka - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Nogomet  •   OBJAVA: 06.06.2015, 20:10h   •

Neretvanac odličan domaćin, zasluženo slavio

ŠibenikIN FOTO Treći uzastopni poraz za kraj sezone: Nova blijeda partija aktualnih prvaka
OBJAVA 06.06.2015, 20:03h

Na oproštaju od Treće lige nogometaši Šibenika zabilježili su novi poraz i to treći uzastopni. Neretvanac je slavio s 3:1, a narančasti su, ponovno odigrali blijedu partiju.

Motivirani domaćin, kojemu utakmica također nije imala rezultatskog imperativa, pokazao je daleko više na terenu i zasluženo upisao pobjedu, još jednu nad Šibenikom koji još ne zna za slavlje nad momčadi s Podvornice. Svečarski je bio uvod u utakmicu.

Pažljivi domaćini darivali su HNK Šibenik na osvajanju prvog mjesta, te su im poželjeli puno uspjeha u Drugoj ligi. A vrijedi izdvojiti i kako su šibensku delegaciju prilikom dolaska na igralište dočekali taktovi pjesme 'Život leti kapetane'.

Darivali su Opuzenci i pomoćnog suca Borisa Ercega koji se oprašta od suđenja poslije 19 godina, a nagradu 'Neretvančevo srce' primio je Stanislav Vasilj. Već u prvoj minuti zatresla se Slavičina mreža: poslije greške, a zatim i prekida Deak je glavom na drugoj stativi pogodio za slavlje domaćina.

U 21. minuti odlične dvije reakcije Slavice spasile su Šibenik od većeg zaostatka. Kako je vrijeme odmicalo Šibenčani su se malo trgnuli, pa je u 24. minuti stiglo i izjednačenje. Akciju Bartulovića, Zelića i Rendića šutom je završio Španja koji prebacuje golmana za 1:1. Do kraja prvog dijela Šibenik je bio u glavnoj ulozi: u sjajnoj je prilici bio A. Živković, ali zaustavili su ga suci označivši zaleđe, a dobra reakcija domaće obrane zaustavila je prijetnju Zelića prije odlaska na odmor. U nastavku na terenu je postojala samo jedna momčad, ona domaća.

Teško je i pobrojati što je sve Hrvoje Slavica uspio obraniti u otvaranju drugog dijela. Skinuo je četiri fantastične prilike igračima Neretvanca, no, u 66. minuti nije mogao ništa. Jedan je domaći igrač pucao glavom, prebacio Slavicu, lopta je šetala na metar od gola, a pored zaspale obrane gostiju loptu je u mrežu ugurao Mihaljević. Prvi udarac prema domaćem golu u drugih 45 minuta Šibenik je uputio tek u 75. minuti kad je pokušao Grgo Živković iz slobodnog udarca, Pavlović je to obranio. Tri minute kasnije suci su zaustavili odličnu priliku narančastih, svirali su zaleđe, no, Zelić nije bio u nedozvoljenoj poziciji. Konačnih 3:1 postavio je Bubalo u 87. minuti, a do gola je mogao i Prijić u sudačkoj nadoknadi, ali domaći je vratar bio uspješniji u intervenciji.

Na kraju, posve zaslužena pobjeda Neretvanca koji i dalje ostaje crna mačka za Šibenčane koji su i ovog puta razočarali igrom. U zadnjih 270 minuta sezone primili su deset golova, više nego čitave jeseni, odnosno u proljetnom dijelu sezone, sve do osiguranja naslova prvaka.

NERETVANAC – ŠIBENIK 3:1 (1:1) Opuzen, igralište Opuzen, gledatelja 200 Sudac: Ivan Zdrilić – Poličnik Strijelci: Deak 1', Mihaljević 66', Bubalo 87' – Španja 24' NERETVANAC: Pavlović, Odak (od 46. Kvesić), Mihaljević, Deak, Granić, Babić, Bubalo, Vasilj, J. Glasović, Zonjić (od 46. S. Glasović), Štimac (od 86. Marić). Trener: Goran Proleta. ŠIBENIK: Slavica, Pecolaj, Kartelo, Barać, Bartulović, G. Živković, Španja (od 77. Fuštin), Maleš, Rendić (od 63. Marina), Zelić, A. Živković (od 73. Prijić). Trener: Mirko Labrović.

KLJUČNE RIJEČI:  hnk šibenik / opuzen / utakmica /