FOTO Impresivna statistika kapetana Kartela, uz njega samo Slavica i Rendić igrali u svim proljetnim utakmicama - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Nogomet  •   OBJAVA: 15.06.2015, 23:47h   •

Analiza trećeligaške sezone HNK Šibenika

M.J./I. J. FOTO Impresivna statistika kapetana Kartela, uz njega samo Slavica i Rendić igrali u svim proljetnim utakmicama
OBJAVA 15.06.2015, 23:43h

Prije deset dana završena je sezona na trećeligaškom nogometnom jugu. HNK Šibenik ostvario je svoj cilj, osvojio prvo mjesto i plasirao se u viši rang, pa će sljedeće sezone igrati u drugoligaškom društvu. I dok su stručni stožer i igrači na odmoru, vrijeme je za analizu napravljenog u proljetnom dijelu, odnosno tijekom cijele sezone. ŠibenikIN donosi vam najzanimljivije podatke iz Šibenikove druge, odnosno oproštajne trećeligaške sezone.

U 17 proljetnih kola HNK Šibenik je, pod vodstvom Mirka Labrovića, zabilježio 12 pobjeda, jedan remi i četiri poraza (37 bodova), od čega su tri poraza bila na kraju sezone, u tri zadnja kola. Gol razlika iznosi 43:17 (s tim da su deset golova primili u tri zadnja kola). Uzme li se u obzir cijela sezona, u 34 utakmice, ostvarene su 23 pobjede, pet remija i šest poraza, odnosno 74 boda, uz gol razliku 78:35 (a momčad su s klupe vodili Petković, Petravić i Labrović).

29 igrača oblačilo je dres HNK Šibenika u službenih utakmicama u netom završenoj sezoni (20 u proljetnom dijelu). Kad se pogleda minutaža jedini koji je odigrao svih   3 060 minuta, dakle sve 34 utakmice po 90 minuta je kapetan Marko Kartelo i to bez iti jednog žutog kartona! Odmah iza njega je Hrvoje Slavica koji je odigrao 2 970 minuta ili 33 utakmice (jednu je branio Memović). I samo Kartelo i Slavica nisu bili zamijenjeni u niti jednoj utakmici.

Treći po minutaži je Perica Šare, odigrao je 2 655 minuta (30 utakmica), slijede Igor Prijić (1 946 minuta, 31 utakmica), Josip Božinović (1 853 minute, 24 utakmice), Toni Španja (1 791 minuta, 27 utakmica), David Puclin (1 684 minute, 24 utakmice), Ivica Zelić (1 490 minuta, 24 utakmice), Josip Maleš (1 448 minuta, 25 utakmica), Domagoj Perica (1 419 minuta, 19 utakmica), Grgo Živković (1 317 minuta, 15 utakmica), Matej Barać (1 260 minuta, 14 utakmica), Ante Bulat (1 248 minuta, 15 utakmica), Ante Živković (od 1 101 minuta, 16 utakmica), …

Pogleda li se samo proljetni dio sezone: uz Kartela i Slavicu koji su odradili svih 17 utakmica (1 530 minuta), jedini igrač koji je nastupio baš u svim utakmicama je Toni Rendić (1 044 minute), a samo je tri utakmice odradio po 90 minuta. Treće mjesto po minutaži u proljeće ima G. Živković (1 317, 15 utakmica), pa Šare (1 260 minuta, 14 utakmica), Barać (1 260 minuta, 14 utakmica), Maleš (1 142, 16 utakmica), A. Živković (1 101 minuta, 16 utakmica), već spomenuti Rendić, pa Božinović (982 minute, 12 utakmica), Puclin (904 minute, 12 utakmica), Bartulović (904 minute, 12 utakmica), …

Najbolji strijelac s 14 golova je Igor Prijić, kapetan Marko Kartelo je postigao 11, A. Živković devet, po sedam Puclin i Maleš, šest Španja, po četiri G. Živković i Božinović, tri Zelić, po dva Fuštin i Blažević, po jedan Bulat, Šare, Barać, Rendić, Maretić i Marina, a do ukupne brojke od 78 golova nedostaju i tri autogola suparničkih igrača.

Pogleda li se samo lista strijelaca u proljetnom dijelu sezone, predvodi je A. Živković s devet golova, a slijede ga Maleš (sedam), Puclin (šest), Kartelo (pet), G. Živković i Prijić (po četiri), Božinović (dva) i po jedan Barać, Rendić, Španja, Fuštin i Marina.

Kad su u pitanju asistencije listu predvodi Maleš s devet dodavanja, slijedi Šare sa sedam, po šest imaju Španja, Zelić, A. Živković i Fuštin, po pet Prijić i Puclin, četiri ima Rendić, po tri G. Živković, Perica i Blažević, po dvije Kartelo, Maretić i Tokić, po jednu H. Slavica, Božinović, Bašić, Bartulović i Pecolaj.

Ukupno četiri crvena kartona dobili su igrači HNK Šibenik u 34 prvenstvena susreta, a njihovi su vlasnici Josip Duvnjak, Robert Pecolaj, Josip Maleš i Martin Vukorepa. Zanimljivo, sva četiri dobili su u drugim poluvremenima utakmica (jedan u prvom, a tri u drugom, proljetnom dijelu sezone).

Što se tiče žutih kartona, narančasti su ih zaradili ukupno 74 ili 2,18 po utakmici (30 u prvom, a 44 u drugom poluvremenu). Zadnja linija, koja je ujedno i posljednja prepreka suparničkim igračima, dobila je najmanje kartona: Kartelo i Vukorepa nisu dobili niti po jedan žuti, Barać i Bulat po jedan, a Bašić tri.

Rekorder po broju kartona (u cijeloj sezoni) je Božinović koji ih je dobio čak deset. Odmah iza njega je Šare s devet, osam je dobio Perica, po pet Španja, Puclin i Tokić, četiri Prijić, G. Živković i Marina, po tri Bašić i Pecolaj, po dva Slavica, Zelić, Fuštin i Maretić, a po jedan Maleš, Barać, Bulat, A. Živković, Duvnjak i Blažević.

Ukupno je žuti karton dobio 21 igrač ili tek osmorica koja su igrala nisu se našla u sudačkoj bilježnici. Osim petorice koja su odigrala tek po nekoliko utakmicu, od jedne do tri, žuti karton nisu dobili Vukorepa, Memović, Marić, Škugor i Grubišić, a od onih sa značajnijom minutažom Bartulović, Rendić i Kartelo.

U fotogaleriji pogledajte neke od najzanimljivijih trenutaka proljetnog dijela sezone, kao i igrača koji su nastupali: