Fantastičnih 45 minuta: Alispahić, Maleš i Kukec za prvo slavlje u proljetnom dijelu sezoneŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Nogomet  •   OBJAVA: 03.04.2018, 18:52h   •

Napokon razigrani Šibenčani

Milan Balaban Fantastičnih 45 minuta: Alispahić, Maleš i Kukec za prvo slavlje u proljetnom dijelu sezone
OBJAVA 03.04.2018, 18:52h

Dočekali su napokon narančasti sa Šubićevca prvu proljetnu pobjedu. Neuspjehe i promašaje u dosadašnjem dijelu sezone naplatiti su protiv Lučkog. Sjajno izdanje narančastih, prvenstveno u prvih 45 minuta i tri sjajna gola za pobjedu od 3:0. Strijelci Alispahić, Maleš i Kukec.

Samo dva gola postigli su Šibenčani u 450 minuta proljetnog dijela sezone. A onda je stiglo Lučko i već u prvih 45 minuta zatresli su narančasti mrežu suparnika čak tri puta i to sve u razmaku od 20 minuta. Prikazavši pri tome dopadljiv nogomet, a da je pristup pravi vidjelo se već od prvih trenutaka utakmice.

Od prve minute na terenu kao da igrao neki novi Šibenik, neki novi igrači. Rastrčani, motivirani, borbeni. Zaprijetili su narančasti već u drugoj minuti: Pecolaj je ubacio s desne strane, a lopta je bila malo previsoka za Alispahića u sredini kaznenog prostora. Točno deset minuta nakon toga još jedna  sjajna lopta Pecolaja, Maleš odlično skače, puca glavom s pet-šest metara, a vodstvu domaćih ispriječila se stativa.

Ali zato u 14. minuti spasa gostima nije bilo. Kukec je zaustavljen prekršajem na 23 metra, slobodnjak sjajno izvodi Alispahić za vodstvo Šibenika. Odmah potom novi gol u mreži Koprića: dubinska lopta za Princea, on s lijeve strane šalje nisku loptu na drugu stranu gdje je razigrani Maleš sam, reagira mirno i zabija za povećanje vodstva.

U 26. minuti bilo je opasno u kaznenom prostoru Šibenika poslije ubačaja, no, na sreću zakasnili su svi igrači u plavom. Na drugoj strani bio je Maleš blizu drugog gola, no, za malo je promašio okvir gola. Ali minutu kasnije i treća je lopta odsjela u mreži Lučkog: Prince se još jednom našao u ulozi asistenta, podvalio je loptu za Kukeca koji pogađa suprotan kut za 3:0. Do kraja prvog dijela gosti su imali samo jednu priliku, ali je kapetan Vukorepa očistio s gol crte.

Drugo poluvrijeme puno mirnije, s puno manje šansi što je i logično. Domaćin je imao sigurno vodstvo, a na ruku im je išlo i isključenje gostujućeg igrača Marinića koji je početkom nastavka dobi drugi žuti karton zbog prekršaja na Princeu. Gosti potpuno neopasni u drugom dijelu, domaći vratar Žitnjak nije imao nikakvog posla. Sve zanimljivo događalo se u i oko kaznenog prostora gostiju.

U 59. minuti Maleš je pogodio vanjski dio mreže, a desetak minuta kasnije vratar Koprić je obranio udarac Kukeca. Novi pokušaj Alispahića završio je u bloku, a u sudačkoj nadoknadi, poslije ubačaja s boka, Kukec glavom pogađa okvir gola.

Završilo je pobjedom narančastih 3:0, uz dopadljivu igru i veliku borbenost tijekom čitave utakmice. A prva proljetna pobjeda trebala bi biti i injekcija samopouzdanja za momčad za nastavak polusezone.

ŠIBENIK – LUČKO (3:0) 3:0