Novi remi narančastih

Escobar još čeka na prvu pobjedu: S. Sahiti doveo narančaste u vodstvo, Gorica do boda u 88. minuti

Nogomet   |   Autor: Š.I.   |   20.04.2021 u 19:03

Hrvoje Jelavić/PIxsell
Čekanje na novu pobjedu, poslije više od dva mjeseca, ujedno i prvu pobjedu pod ovim trenerom Escobarom na Šubićevcu se još čeka. Nije stigla ni protiv Gorice, u zanimljivom susretu koju je završio rezultatom 1:1. Suad Sahiti narančaste je doveo u vodstvo u 40. minuti, da bi Gorica, koja je bila bolja puno u drugom poluvremenu, do izjednačenja stigla u 88. minuti.

Tek što se krenulo s centra E. Sahiti napravio je dar-mar u obrani gostiju, prošao je po lijevoj strani, došao do Banića, pucao u bliži kut, ali vratar gostiju Banić ne da se iznenaditi, odbija loptu u korner. Prva prijetnja na drugoj strani stiže 12 minuta kasnije: pokušao je Špikić glavom, nije bilo problema za Šibenikova čuvara mreže Rogića. Nešto kasnije dobro su kombinirali domaći nogometaši, ali nije bilo preciznosti u šutu Suada Sahitija.

U 26. minuti odlična reakcija Šibenikova vratara Rogića, bio je budan na nezgodan pokušaj Josipa Mitrovića. U 30. minuti po prvi se put zatresla mreža Gorice, zabio je S. Sahiti poslije dodavanja s lijeve strane. No, bio je u zaleđu i pogodak je poništen. Raspoloženi Sahiti stariji i minutu kasnije pucao je prema gostujućem golu, vratar Banić i ovog je puta bio pravovremen u reakciji. Pokušava i mlađi brat Sahiti, sve je dobro napravio, no, udarac je blokiran, Šibenik je dobio samo korner.

Najraspoloženiji u domaćim redovima bila su braća Sahiti, bili su najveća prijetnja po gostujući gol. Pet minuta prije odlaska u svlačionicu Suad Sahiti stigao je do prvijenca u narančastom dresu: Bulat je odigrao prizemnu loptu na desnu stranu, a Sahiti je neobranjivo zakucao loptu u suprotan kut za vodstvo narančastih. Ovog puta sve je bilo čisto, pa je s prednošću od 1:0 Šibenik otišao na odmor.

Dugo se u drugom poluvremenu čekalo na neku veću prijetnju. Lopta je uglavnom bila u posjedu gostiju koji su pleli mrežu oko šibenskog gola. Narančasti su, pak, svoju priliku čekali iz kontre ili polukontre. U 63. minuti zaprijetio je Mitrović, dobro postavljeni Rogić pokupio je tu loptu. Lopta je i dalje uglavnom u posjedu gostiju, no, Šibenčani se vrlo organizirano brane. U 75. minuti domaći trener Escobar napravio je trostruku izmjenu: pojačao je još više zadnju liniju, uveo je Bilića, Alimija i Todoroskog.

Osam minuta kasnije baš je Todoroski prošao po desnog strani, bila je velika gužva u 16 metara gostiju, pa lopta nije uspjela pronaći nikoga od njegovih suigrača. U razmaku od samo dvije minute Marcos Mina dobio je dva žuta kartona, odnosno crveni. Bilo je to potpuno nepotrebno, a upravo nakon drugog njegova prekršaja, iskosa s desne strane, u velikoj gužvi u 16 metara domaćih, Delfi je u 88. minuti pogodio za izjednačenje.

Do kraja Gorica je krenula je po drugi gol, nisu uspjeli, pa je susret završio bez pobjednika.

Već u subotu Šibenik će na Šubićevcu ugostiti Slaven Belupo.

ŠIBENIK – GORICA 1:1 (1:0)

Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja /

Sudac: Fran Jović – Zagreb Pomoćnici: Luka Pušić – Zagreb Dejan Vuković – Zagreb Četvrti sudac: Goran Pečarić – Zagreb Delegat: Stipe Doljanin – Hrvace Kontrolor: Domagoj Ljubičić – Osijek VAR: Duje Strukan – Split AVAR: Vedran Đurak – Sisak

Strijelci: S. Sahiti 40' – Delfi 88'

ŠIBENIK: Rogić, Pajić (od 75. Bilić), Batarelo, Schildenfeld, Kvesić, Mesa (od 75. Alimi), Bulat, S. Sahiti (od 63. Mina), Ćurić, E. Sahiti (od 75. Todoroski), Jurić. Trener: Sergio Escobar Cabus.

GORICA: Banić, Muhhamed, Steenvoorden, Špikić od 74. Dvorneković), Mitrović, Babec, Krizmanić, Keita, Nimeli (od 59. Delfi), Pršir, Dieye (od 59. Mudrinski). Trener: Siniša Oreščanin.