Druga uzastopna pobjeda i drugo mjesto na tablici: Maleš 'slomio' Sesvete - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Nogomet  •   OBJAVA: 30.09.2018, 19:12h   •

HNK Šibenik slavio na Šubićevcu

Druga uzastopna pobjeda i drugo mjesto na tablici: Maleš 'slomio' Sesvete

Milan Balaban Druga uzastopna pobjeda i drugo mjesto na tablici: Maleš 'slomio' Sesvete
OBJAVA 30.09.2018, 19:12h

Rijetko kada su nogometaši Šibenika uspijevali vezati dvije domaće pobjede u dvije uzastopne domaće utakmice. Tu su neugodnu tradiciju prekinuli protiv Sesveta: slavili su ove nedjelje na Šubićevcu s 1:0 pogotkom Josipa Maleša u 58. minuti utakmice.

Prvi su zaprijetili narančasti: Kukec je opalio iz slobodnog udarca, a vratar gostiju Sušak odbio u korner. Bio je to prvi od barem desetak udaraca iz kuta šibenskog sastava u prvom poluvremenu. Ali niti jedan od njih, kao ni prilike koje su stvorili nisu donijeli pogodak. Pozitivno je, što za razliku od tri dosadašnje domaće utakmice, nisu niti primili pogodak u prvom dijelu, pa na poluvremenu nisu bili u zaostatku.

U 11. minuti najopasniji igrač gostiju u ovoj utakmici, Dago je pucao, no, domaćini su dobro blokirali. Antunović potom puca pored gola, a u 18. minuti, nakon slobodnog udarca Bulata, Maleš iz blizine pogađa dobro postavljenog vratara gostiju. Četiri minute kasnije 100%-na šansa za Šibenik: Kukec je odigrao za Antunovića, on petom produžio za Princea koji je sam pred vratarom Sesveta, ali Ganac pogađa istrčalog Suška umjesto mreže.

U 28. minuti u tri su navrata pucali Šibenčani: Malešov i Princeov udarac je blokiran, a Bulat je, iz jako dobre pozicije, pucao preko okvira gola. Na drugoj strani Labrović zaustavlja novi pokušaj Daga. U sudačkoj nadoknadi Dago je ponovno u prilici, no, na šibensku sreću nije bilo preciznosti u njegovu šutu, gađao je suprotan kut, a lopta je otišla pored gola. Do kraja prvog dijela još je jednom pokušao i Antunović, ostala je lopta u bloku.

Dobru akciju složili su narančasti u 50. minuti, no, Kukecov udarac bio je preslab za savladati vratara gostiju. Dobru reakciju potom ima i Labrović, a puno opasnije je na drugoj strani: Maleš je ubacio s desne strane, a Bulat glavom pucao daleko od gola. A u 58. minuti konačno je stigao i pogodak: Kukec je izveo jedan od brojnih kornera, na prvoj stativi Maleš je glavom dirao loptu i poslao je iza leđa vratara gostiju za zasluženo šibensko vodstvo.

Posjed su tada preuzeli gosti. Pokušali su preko Majcenića, Labrović je paradom odbio u korner. Nešto kasnije uspjeli su gosti zatresti mrežu, no, prije nego je lopta odsjela u mreži prvi pomoćnik podigao je zastavicu označavajući zaleđe. Do kraja utakmice pritiskali su gosti, pokušavali doći do pogotka, ali Šibenik je uspješno odolijevao i bez većih problema sačuvao svoju mrežu netaknutom.

Trećom pobjedom u sezoni, uz tri remija, Perkovićev je sastav izbio na drugo mjesto na ljestvici. Pobjedu su domaći igrači proslavili s vjernim Funcutima koji su ih bodrili od početka do kraja utakmice. A u sljedećem kolu narančaste čeka gostovanje kod BSK-a u Bijelom Brdu.

ŠIBENIK – SESVETE 1:0 (0:0)