Drama na Šubićevcu: Labrović zaključao svoja vrata, Prince izjednačio, Antunović donio pobjedu - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Nogomet  •   OBJAVA: 11.05.2019, 19:50h   •

Pobjeda Šibenika uoči derbija svih derbija

arhiva Milan Balaban Drama na Šubićevcu: Labrović zaključao svoja vrata, Prince izjednačio, Antunović donio pobjedu
OBJAVA 11.05.2019, 19:50h

Dramatična utakmica na Šubićevcu, gotovo u samoj završnici narančasti su doslovno iščupali pobjedu (2:1) nad Kustošijom i sad su na minus dva uoči derbija svih derbija.

Jako teška utakmica: gosti su poveli u 18. minuti, Prince izjednačio u 24. minuti, sjajni Labrović zaustavio je sve prilaze svom golu i šanse gostiju, da bi Antunović u 88. minuti donio oduševljenje na Šubićevac. Iznimno važna utakmica za narančaste uoči koje su Varaždinci imali plus pet. Gosti, koji još uvijek nisu osigurali opstanak u ligi, bili su vrlo opasni. Oni su bili ti koji su prvi prijetili. Vrlo opasno bilo je nakon kornera u 13. minuti, no, Pavković na šibensku sreću nije bio precizan. I pet minuta kasnije gosti su bili opasni, no, Pandža je srećom bio pravovremen u reakciji i spasio je svoju momčad. Šibenik prvi put prijeti u 19. minuti: Bulat je izveo korner, a Maleš trznuo glavom, otišlo je pored okvira gola. U istoj toj minuti Kustošija je povela: loša reakcija zadnjeg reda Šibenika, Deak je pucao iskosa s lijeve strane, Labrović to obranio, ali na odbijenoj lopti je Cimenti koji je šalje u praznu mrežu.

Samo minutu kasnije Labrović je spasio svoju momčad: pucao je Jurčec u situaciji jedan na jedan, uspješniji je domaći čuvar mreže. Princeov pokušaj glavom u 23. minuti nije bio dobar, ali zato je minutu kasnije stiglo izjednačenje: Bulat je sve odlično napravio, pripremio za Princea koji pogađa mrežu Radelića Žarkova za izjednačenje. Sve od izjednačujućeg gola Šibenik šanse nije stvorio sve do 63. minute. Tad su imali slobodan udarac, ali Kukec, koji je u nastavku ušao u igru, pucao je preko gola.

Pet kornera u nizu imali su narančasti u 67. i 68. minuti, najopasniji je bio pokušaj Vukorepe, očistili su gosti. Samo minutu kasnije Kukec je namjestio fantastičnu priliku Antunoviću, no, niti u njegovom šutu nema preciznosti, sjajna šansa odlazi u nepovrat. Opasni su i gosti na drugoj strani, vrlo opasni. Labrović je ponovno briljantan i u 70. minuti: opet je izašao kao pobjednik iz dvoboja protiv gostiju.

Šest minuta kasnije još jedna matna prilika za goste, srećom nema preciznosti kod Kovačića. Brze kontre Kustošije velika su prijetnja po domaći gola: novu priliku imaju i u 80. minuti, u prilici je stijelac prvog gola Cimenti, fenomenalni Labrović opet je na vrhunskom nivou, opet brani i nudi svojim igračima priliku da dođu do pobjede. I stiže ona u 88. minuti: Kukec i Bulat su kombinirali, Kukec je dodao Antunoviću, a on iz okreta zabija za delirij na šibenskoj klupi i tribinama.

Prvu šansu na utakmici nije zabio, ali jest drugu, donijevši zlata vrijedne bodove svom sastavu. Do kraja utakmice nisu gosti zaprijetili, iako se u jednom trenutku zakuhalo oko centra i gotovo je došlo do tučnjave. Svoje prilike gosti nisu iskoristili, Šibenik je uz dozu sreće stigao do pobjede, koju je proslavio s navijačima koji su, nakon podrške cijelu utakmicu pred sam kraj skandirali 'Igrajte, pederi', no, nakon pogotka i pobjede burno su s momčadi proslavili pobjedu. 180 minuta je do kraja Druge HNL, a sljedeći vikend je vikend odluke: gostovanje kod Varaždina u kojemu narančastima igra samo pobjeda za osvajanje prvog mjesta.

ŠIBENIK – KUSTOŠIJA 2:1 (1:1) Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja 400 Sudac: Josip Dugandžić – Komin Strijelci: Prince 24', Antunović 88' – Cimenti 18'

ŠIBENIK: Labrović, Pecolaj (od 61. Kukec), Vukorepa (od 81. Blaić), Pandža, Musa, Bulat, Roca, Maleš (od 66. Antunović), Celić, Prince, Kendeš. Trener: Borimir Perković.

KUSTOŠIJA: Radelić Žarkov, Sabolović (od 27. Vragolović), Pavković, Kulenović, Šimunić, Jurčec (od 57. Al Tharwan), Kovačić, Deak (od 78. Darojković), Jakopac Šušković, Ntchamda, Cimenti. Trener: Ante Ivanda.