Blijedo izdanje narančastih: Drugi uzastopni poraz, Belupo odnio bodove sa ŠubićevcaŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Nogomet  •   OBJAVA: 27.11.2020, 19:54h   •

Gol primili u 16. sekundi utakmice

Facebook HNK Šibenik Blijedo izdanje narančastih: Drugi uzastopni poraz, Belupo odnio bodove sa Šubićevca
OBJAVA 27.11.2020, 19:54h

Nogometaši Šibenika doživjeli su drugi uzastopni poraz. Na svom Šubićevcu poraženi su od Slaven Belupa s visokih 3:0 u utakmici u kojoj domaći sastav nije bio na razini, odigrao je jednu od najslabijih utakmica u sezoni.

Tek što se krenulo s centra Šibenik se našao u rezultatskom zaostatku: dubinska lopta za Lulića koji u 16. sekundi šalje loptu iza leđa Nediljka Labrovića. Taj pogodak šokirao je šibenski sastav koji nikako nije uspijevao uspostaviti svoju igru i složiti konkretnu priliku. Dok su se domaćini tražili Lulić je u 22. minuti imao još jednu matnu priliku, ali na šibensku sreću ovog puta nije bilo preciznosti u njegovu šutu.

Tek u 26. minuti Šibenik je prvi put zaprijetio, a udarac Ganca Princea bio je tek statistike radi. Dvije minute kasnije gosti su mogli povećati svoje vodstvo: opet je u glavnoj ulozi Lulić koji puca iskosa s desne strane, Labrović to ovoga puta brani, loptu kupi Glavčić, no, ni njegov šut nije precizan. A već iduća minuta donijela je 100%-tnu prilika za narančaste: Prince je dao odličnu loptu za Jurića, on je izašao sam pred vratara gostiju, ali Filipović je istrčavanjem zaustavio taj udarac najboljeg strijelca domaćih.

I u 31. minuti Jurić puca, s druge strane kaznenog prostora, ovog puta nije pogodio ni okvir gola. Prekid u 33. minuti Slaven Belupu donio je povećanje vodstva: Glavčić je izveo korner s desne strane, visoki napadač Etoundi najviši je na prvoj vratnici, trzaj glavom i lopta je ponovno u mreži. Do kraja prvog poluvremena, iako su imali terensku dominaciju Šibenčani nisu zaprijetili prema Filipovićevu golu. Jedino što je vrijedno spomena je situacija iz 41. minute: sudac Batinić dosudio je prekršaj za Šibenik zbog igranja rukom jednog igrača gostiju, domaći kapetan Bulat tada radi hvale vrijedan, fair-play potez: priznaje sucu da je on igrao rukom, na tom potezu čestita mu sudac Batinić, a potom pljeskom i momčad Slaven Belupa. Fair-play potez mladog Šibenikova igrača i to pri rezultatu 0:2, je apsolutno za svaku pohvalu.

Odmah na početku drugog dijela Rendulić radi dvostruku izmjenu: umjesto Batarela i Pajića, ušli su Martin i Todoroski. Promijenio je domaći strateg i sustav igre: vratio se na igru s četvoricom u zadnjoj liniji, odnosno u sustav 4-2-3-1. I upravo je Martin prvi zaprijetio u drugom dijelu, pored gola. U 51. minuti sjajno je desnom stranom prošao Bulat, ubacio je u sredinu, Jurić u sredini nije uspio zahvatiti loptu.

Osam minuta kasnije Alvaro pokušava još jednom, ponovno je udarac neprecizan. Novu dvostruku izmjenu radi tada Rendulić: uvodi Alimija i još jednog napadača Yefersona. Lopta je gotovo stalno na polovici gostiju, Šibenik je uspostavio pas igru, no, uzaludno, Filipović i dalje nema posla.

U 72. minuti odlična reakcija Labrovića, iz rašlji je izvukao slobodan udarac Mlinara. Pet minuta kasnije Slaven ima priliku za potvrdu pobjede: Božić puca, lopta ostaje u bloku, a Lulićev udarac nije precizan, odlazi pored vratnice. U dvije prethodne navedene akcije nije bilo pogotka, ali spasa narančastima nije bilo u 80. minuti: Krstanović je ubacio s lijeve strane, a Knoll koji je u nastavku ušao u igru, glavom je poslao loptu u Labrovićevu mrežu za konačnih 0:3.

Visok poraz, osmi u ovoj sezoni, a drugi uzastopni za Rendulićev sastav.

ŠIBENIK – SLAVEN BELUPO 0:3 (0:2)