Vodile skoro stalno, a izgubile: Košarkašice Šibenika minimalno poraženeŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Košarka  •   OBJAVA: 09.04.2016, 21:34h   •

17. kolo A-1 lige

Vodile skoro stalno, a izgubile: Košarkašice Šibenika minimalno poražene

arhiva/ŠibenikIN Vodile skoro stalno, a izgubile: Košarkašice Šibenika minimalno poražene
OBJAVA 09.04.2016, 21:34h

Na domaćem terenu Baldekina košarkašice Šibenika doživjele su poraz. Iako su vodile gotovo cijelu utakmicu, pobjedu su na kraju odnijele košarkašice dubrovačke Raguse – 66:64.

Gošće su povele preko Stojanović na samom otvaranju utakmice i bilo je to, osim još kod 9:10, dugo vremena njihovo jedino vodstvo. Cigić i Šolić donijele su domaćoj ekipi vodstvo od 9:2, da bi ekipa Linde Antić Borak imala plus tri na kraju četvrtine (17:14). Imale su sredinom druge četvrtine Šibenčanke i plus deset (34:24), ali zahvaljujući Romani Stojanović Dubrovkinje su došle na minus četiri do poluvremena (36:32).

Držale su početkom drugog dijela šibenske košarkašice svoju prednost. Imale ponovno i +11, ali su pred kraj četvrtine Dubrovkinje stigle na samo minus jedan, no, s plus tri domaće ekipe ušlo se u zadnju dionicu igre.

Vodile su Šibenčanke sve do 38. minute kada Stojanović poslije dugo vremena gošćama donosi vodstvo. Periša pogađa za izjednačenje, a Božikov za novo vodstvo – 64:62. Stojanov pogađa tri od četiri bacanja u dva napada za 64:65. Periša na drugoj strani promašuje, a Marin s linije slobodnih bacanja pogađa jedno od dva pokušaja za potvrdu pobjede.

Marija Šolić s 18 koševa bila je najefikasnija kod Šibenčanki, po 13 su zabile Cigić i Tošić, a deset Periša. Kod gošći kod najviše je zabila Marin – 23.

U sljedećem kolu šibenske košarkašice gostuju kod Kvarnera u Rijeci.

KLJUČNE RIJEČI:  A 1 hrvatska košarkaška liga / Košarka / ŽKK Šibenik / Linda Antić Borak /