Visok poraz za oproštaj od A-1 lige ove godine: Košarkaši GKK Šibenika nisu mogli do bodova u Slavoniji ŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Košarka  •   OBJAVA: 12.12.2015, 16:43h   •

U ponedjeljak ždrijeb Kupa

Facebook KK Vrijednosnice Osijek Visok poraz za oproštaj od A-1 lige ove godine: Košarkaši GKK Šibenika nisu mogli do bodova u Slavoniji
OBJAVA 12.12.2015, 16:43h

U posljednjoj prvenstvenoj utakmici u 2015. godini košarkaši GKK Šibenika doživjeli su poraz. Na dalekom gostovanju u Osijeku porazile su ih Vrijednosnice rezultatom 90:66.

Badžim košem otvara utakmica, a domaćini odgovaraju serijom 5:0 za vodstvo od 5:2. U četvrtoj minuti, poslije zakucavanja Krajine, Šibenik još jedini put vodi u prvom dijelu (8:7). Osječani su u minimalnoj prednosti do kraja četvrtine, a na predah odlaze s plus pet (22:17).

Šarinovoj momčadi trica ulazi prvi put tek iz sedmog pokušaja, zabio je Bašić za 24:20, a koševima Blaće Šibenčani su samo na minus jedan. Šarac vraća na plus sedam za domaćine, Blaće ubacuje tricu, no, Karlovići, Matej i Marko, svojoj momčadi osiguravaju osjetniju prednost. Priključuje im se i Došen i domaćini imaju plus 10 (40:30).

Petani i Andabaka prepolovili su tu prednost, no, opet je Matej Karlović s pet koševa na isteku poluvremena vratio na plus osam za domaćine (48:40). Šibenska je obrana očito bila propusna u prvom dijelu. S druge strane, Šibenčane nije služio ni šut, pogodili su samo tri trice (iz 14 pokušaja).

Serijom 8:0 domaćini otvaraju drugi dio i bježe na plus 16 (56:40). Krajina postiže prvi šibenski koš u nastavku, zabijaju i Baždim i Španja za minus šest, ali Osječani se ekspresno vraćaju na dvoznamenkastu prednost koliko imaju i na kraju treće četvrtine – 67:53.

Vanjski šut i dalje je veliki šibenski problem: zabili su samo četiri trice iz 21 pokušaja do četvrte četvrtine. A gotovo se ništa nije promijenilo niti u zadnjoj dionici igre. Osječani su bez problema sačuvali svoju prednost i upisali novu prvenstvenu pobjedu, dok se Šibenčani kući vraćaju bez bodova.

Bila je to posljednja prvenstvena utakmica Šarinova sastava u 2015. godini. Čeka ih još Kup, a protivnika će doznati na ždrijebu ovog ponedjeljka.

VROS OSIJEK – GKK ŠIBENIK 90:66 (22:17, 26:23, 19:13, 23:13)

VROS OSIJEK: Kujundžić 7, Zebić 6, Došen 11, Diminić 12, Žulj, Bičvić, Pandurić 15, Šarac 9, Mat. Karlović 19, Mar. Karlović 6, Turalija 5.

GKK ŠIBENIK: Radovčić, Šarić, Andabaka 3, Badžim 7, Bašić 6, Blaće 8, Krajina 10, Vukičević 11, Španja 12, Vrkić, Petani 9.

KLJUČNE RIJEČI:  A 1 košarkaška liga / Košarka / GKK Šibenik / Jeronimo Šarin /