Treći uzastopni poraz GKK Šibenke: I Vrijednosnice odnijele bodove s Baldekina - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Košarka  •   OBJAVA: 07.12.2019, 20:21h   •

Ponovno blijeda partija

Treći uzastopni poraz GKK Šibenke: I Vrijednosnice odnijele bodove s Baldekina

Facebook Šibenka Treći uzastopni poraz GKK Šibenke: I Vrijednosnice odnijele bodove s Baldekina
OBJAVA 07.12.2019, 20:21h

Košarkaši GKK Šibenke ni protiv Vrijednosnica Osijek nisu uspjeli vratiti se na pobjednički kolosijek na Baldekinu. Doživjeli su novi poraz, treći uzastopni, uz još jednu blijedu partiju i, ponovno, jako puno izgubljenih loptu. Gosti su slavili rezultatom 85:74.

Vodstvom od 9:4 gosti su otvorili utakmicu. U osmoj minuti šibenski sastav dolazi do izjednačenja (11:11), a preuzeti vodstvo ne uspijevaju. Štoviše, od tada pa do kraja četvrtine ne uspijevaju postići niti koša, pa Osječani na kraju četvrtine imaju plus pet (16:11). Tek 11 koševa postigao je Dželalijin sastav, a u strijelce su se upisali samo Nakić, T. Ivišić i Gulin.

I u drugoj četvrtini nastavio se vrlo skroman napadački učinak šibenskog sastava. Dovoljno o tome svjedoče samo četiri koša u nešto više od četiri minute igre u drugoj četvrtini i rezultat na semaforu 15:22. Najvećih plus devet gostiju (19:28), tricom je smanjio Vuko, a do kraja poluvremena narančasti su smanjili na, s obzirom na prikazano, samo minus četiri (30:34).

U trećoj četvrtini gostujuća je momčad stigla i do dvoznamenkaste prednosti, poveli su s 50:38 i prisilili Dželaliju da pozove time-out. Točno toliku prednost (+12) gosti imaju i uoči deset minuta odluke (50:62).

Smanjili su domaći u zadnjoj dionici igre na minus šest u nekoliko navrata, ali dalje od toga nisu mogli. Osječani su mirno utakmicu priveli kraju i upisali pobjedu.

GKK ŠIBENKA – VRIJEDNOSNICE OSIJEK 74:85 (11:16, 19:18, 20:28, 24:23)